Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Natalia de Barbaro Wydawnictwo: Agora nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Agora
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2021-02-17

Czysta grafomania. Kolejny przykład na to , ze w XXI każdy może pisać, ale nie każdy powinien wydawać książki. Wręcz odradzam.

Sięgnęłam po tę książkę, bo chciałam sprawdzić, czy odnajdę w sobie któryś z opisywanych schematów zachowań. Znalazłam :) Książka napisana ciepło, z miłością i wyrozumiałością dla kobiet, wyzwań, które przed nami stoją i ról, które są nam przypisane. Ujmujące jest też to, że autorka nie poucza, nie stawia się ponad innymi, stale podkreśla, że jest jedną z nas. Polecam.

Mogłaby być moją przyjaciółką. Czuła Przewodniczka? Nie, autorka. Jesteśmy podobne. Nadajemy na tych samych falach. Różnica? Ona wie, a ja dopiero odkrywam. A tak na poważnie, ta książka to dla mnie wielka podróż i przyjemność. Odgrzebałam gdzieś, z samego dna części siebie, które dawno uznałam za "przeminięte". Zapomniałam o dziewczynce, o trosce i czułości dla samej...

"Nie cykorz, siostro. Bój się i rób. Ćwicz się w wypowiadaniu swojego zdania. Ćwicz się w mówieniu o sobie dobrze. Za jakiś czas przekonasz się, że boisz się mniej."
Ten fragment stanowi dla mnie podsumowanie całej książki. Książki, która głęboko dotyka i zapada w pamięć, myślę że jeszcze nie raz będę do niej wracać. Polecam wszystkim kobietom!

jak dotarłam do fragmentu, że autorkę od wieloletniego bólu kręgosłupa uwolnił płacz (jeden) ...dałam sobie spokój...
p.s. nie, nie uprościłam tego :P

Piekna ksiazka o byciu dobrym dla samej siebie.

Książka o kobiecości dla kobiet podparta badaniami naukowymi i widziana okiem psychologa. Warta uwagi i zastanowienia się na swoim " ja".

Nie, nie lubię poradników. Raz na jakiś czas mam taki zryw by się odchamić i coś poza kryminałami i książkami dla dzieci poczytać. I padło na te książkę. Widać z jakiegoś powodu jest najlepiej sprzedającą się książka w Bonito (nie wiem na ile te dane są podarte cyframi, ale to takie subiektywne odczucie Pań w księgarni, które zagadnęłam zanim kupiłam). Wzięłam, przeczytałam...

Dużo dobrego można z tej książki wyciągnąć :)

2027

Na półkach: , , , , ,

Czuła przewodniczka będzie już zawsze mówić do mnie głosem Mai Ostaszewskiej, bo to od audiobooka w interpretacji tej aktorki rozpoczęłam podróż poprzez karty książki Natalii De Barbaro.

Była to podróż fascynująca, momentami gorzka, momentami śmieszna, a na pewno wzbudzająca refleksję nad powinnościami wobec innych, w które same siebie jako kobiety wpędzamy, zapominając o...

1 558
    1 320