Ja, ocalona

Jak dla mnie najsłabsza pozycja cyklu.

Duża część starej ekipy przewija się jedynie epizodycznie. Motyw z reality show jak dla mnie słabo napisany. Nowy wątek romantyczny bardziej bezpośredni a jednocześnie odarty z jakiejś warstwy niedopowiedzeń zbyt przypomina kiepskie porno. Kilka wątków prowadzi do nikąd. Dość nachalnie wciśnięte przekonania religijne autorki.

Jednocześnie świetny dialog między Azazelem a Wiktorią pod koniec książki zrekompensował mi dużo niedostatków. Całość czyta się dość przyjemnie, pozostawia pewien niedosyt i apetyt na jeszcze.

Jak dla mnie najsłabsza pozycja cyklu.

Widać, że warsztat autorki poszedł ku lepszemu. Wcześniejsze części rozkręcały się, a ta cały czas była na dobrym i fajnym poziomie. Cieszy mnie pozostawienie kilku niedomówień :) i zostawienie niedosytu. Liczę i mam nadzieję na więcej.

Książka jest fantastyczna jak zresztą i cała seria, myślę że ta część jest najlepsza ze wszystkich czterech części. Kocham poczucie humoru którym raczy nas autorka. Niejednokrotnie uśmiałam się po pachy. Mam nadzieję że pojawi się kolejna ksiazka bo nie jestem gotowa rozstać się z Wiktorią, Belethem i resztą. Gorąco polecam!

Akcja tej części rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z części 3. Byłam pełna nadziei, bo skoro dojrzała sama pisarka, to łudziłam się, że główna bohaterka również zmieniła się na lepsze. Niestety, została głupia tak, jak była w poprzednich częściach. I o ile we wcześniejszych chociaż coś się działo na poziomie akcji, tak tutaj nie dzieje się absolutnie nic, bo przecież te intrygi czy działania bohaterów to popierdółki takie, że szkoda było na nie papieru. Jedyny plus to postać Uzjela i fakt, że Beleth nie działał mi aż tak na nerwy jak dotychczas. Jestem chyba za stara na tę serię, bo nie umiem zrozumieć jej powodzenia.

Ostatni tom serii trzyma poziom poprzednich.
Genialnie się czytało, szybko, przyjemnie i wizja szalonych pomysłów diabłów i aniołów - tak, to robi robotę!

Ostatni tom serii trzyma poziom poprzednich.

Warto było czekać na kontynuację przygód Wiktorii i jej "zaświatowych" kompanów. Porwała mnie kolejna przygoda, chętnie poznawałem coraz dalsze zakamarki Arkadii i Los Diablos oraz po raz któryś zafascynowała mnie wyobraźnia i pomysłowość autorki. Mając nadzieję, na kolejną odsłonę wystawiam wesołą dziewiątkę (choć szczęśliwa byłaby siódemka ale ta jest za niską oceną) :)

Warto było czekać na kontynuację przygód Wiktorii i jej "zaświatowych" kompanów. Porwała mnie kolejna przygoda, chętnie poznawałem coraz dalsze zakamarki Arkadii i Los Diablos oraz po raz któryś zafascynowała mnie wyobraźnia i pomysłowość autorki. Mając nadzieję, na kolejną odsłonę wystawiam wesołą dziewiątkę (choć szczęśliwa byłaby siódemka ale ta jest za niską oceną)...

Uwielbiałam serie o Diablicy Wiktorii, która powstała 10 lat temu, tym bardziej nie mogłam przejść obojetnie obok kontynuacji tej serii.
Tym razem przenosimy się w zaświaty 10 lat później. Przez ten czas dusi się wydarzyło, Wiktoria zerwała z Beletem, Azazel lada chwila ma wyjść z więzienia po dziesięcioletniej odsiadce.
Wiktoria w niebie przygotowuje anielice do prowadzenia targów o dusze zmarłych, spotyka się z Cherubem Uzjelem.
Jak wiadomo, życie Wiktorii nudne nie było więc i teraz musi się w coś wplątać. Na początek ma pilnować Azazela, żeby nic nie wyczyniał, jak jej się to uda?
Przez dziesięciolecia rutyny, sam Szatan zaczyna mieć dość i chcę rozpętać apokalipsę. Czy mu się to uda? No i jaki udział w tym wszystkim będzie miała Wiktoria dowiecie się z książki.
Fajnie było wrócić po tylu latach do swoich ulubionych bohaterów.
Autorka pisze bardzo ciekawie i pomysłowo. Szczerze powiem, że zazdroszczę Wiktorii, że wystarczy, że pstryknie palcami i może mieć najwspanialsze stroje, fryzurę, makijaż, a ty szary człowieku musisz się godzinami zastanawiać jak się ubrać.
Polecam całą serię.

Wiktoria w niebie przygotowuje anielice do...

To co sprawiło, że seria od razu mnie wciągnęła to sposób w jaki autorka przedstawiła krainę zmarłych - rozrywkowe Los Diablos, spokojna i beztroska Arkadia czy pełen szaleńców Tartar. Dodatkowo fakty i postacie z Biblii, mitologii czy historii są świetnie wkomponowane w przygody głównej bohaterki. Całość dopełnia proste poczucie humoru postaci. Jedyny problem jaki miałam to doczytanie ostatniego tomu do końca, ponieważ akcja toczyła się bardzo wolno i zabrakło takiej "świeżości" jak w poprzednich częściach, gdy odkrywałam wraz z Wiktorią kolejną krainę zaświatów, a w ostatniej książce wszystko było już mi znane.

A i po pierwszym tomie zdecydowanie mam dość zdrobnienia "Piotruś" (śniło mi się po nocach 😂),jednak w następnych częściach Wiktoria zmienia się, więc warto przetrwać jej początkowe dość dziecinne zachowanie. Dla pocieszenia dodam, że diabły też miały jej przez to dość. 🤭/Wera

Książka dobra na odpoczynek od innych, wymagających głębszej refleksji lektur.

Książka dobra na odpoczynek od innych, wymagających głębszej refleksji lektur.

Ostatni tom serii o Wiktorii. Moim zdaniem przynajmniej tak samo dobry, jak tom 3. W tej części znudzony Lucyfer postanawia przyspieszyć apokalipsę. Wprowadzi to sporo zamieszania zarówno w zaświatach, jak i na ziemii. Relacja Wiktorii i Beletha nieco się skomplikowała, a dodatkowo pojawia się Uziel, tajemniczy i intrygujący cherubin.

Bardzo podobało mi się rozwinięcie postaci Azazela, który stał się bardziej ludzki i pokazał swoją drugą twarz. Ten tom wydaje się też wyjątkowo lekki do czytania. Jest sporo wstawek humorystycznych. Patrząc na całą serię, im dalej w las tym ciekawiej.

Bardzo podobało mi się rozwinięcie...