Mocna więź

Okładka książki Mocna więź Magdalena Majcher
Okładka książki Mocna więź
Magdalena Majcher Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna literatura obyczajowa, romans
Biblioteka Akustyczna
2021-02-24
2021-02-24
Inne

Książka oparta na faktach. Przedstawia opowiadaną z perspektywy matki historię kobiety, która została zamordowana przez męża - policjanta, który dzięki swojemu zawodowi umiejętnie przez lata zacierał ślady, kierował śledztwo na fałszywe tory, opóźniał procedury i mataczył. Wspomnienia podzielone są na dwie części: rozdziały poświęcone dzieciństwu, wczesnej młodości i pierwszych lat początkowo udanego małżeństwa oraz rozdziały, które obejmują czas od dnia zaginięcia do czasu prawomocnego skazania mordercy, co trwało prawie 10 lat.
Poznajemy główną bohaterkę i jej świat: sielskie dzieciństwo w dobrej, choć skromnej rodzinie, jej relacje z kochającą starszą siostrę, wrażliwość, zainteresowania, pierwsze, niestety krótkie lata wyczekanego macierzyństwa brutalnie zakończone z rąk męża, który wdając się w romans chciał mieć "czystą kartę".
Niewiele jest poświęcone mordercy, nie ma tu specjalnego zagłębienia w jego psychikę, główna uwaga jest kierowana na ofiarę i jej przeżycia oraz przeżycia matki, która bardzo długo wierzyła, że córka znajdzie się żywa.
Wstrząsająca relacja o uczuciach najbliższej osoby zaginionej, gdzie nadzieja faktycznie umiera ostatnia.

Zazdrość nigdy nie jest dobra ona niszczy człowieka ale bez zazdrości nie na też miłości a Ania kochała swego męza bardzo,niby morderstwo doskonałe ale nie ma czegoś takiego,pomimo , że nie ma ciała to nie ma tez człowieka ,wydawało mu się , że jest wolny ale tak nie do końca,musi swoją karę odpokutować w więzieniu

Recenzja w całości na https://czytadlapegrota.blogspot.com

W 2012 roku w Polsce wydarzyła się tragedia, o której mówiło się w całym kraju...Jeszcze wówczas wszyscy myśleli, że historia Anny Garskiej ma szansę skończyć się happy endem...Niestety, z każdym dniem nadzieja umierała coraz bardziej...Pamiętam te wydarzenia. Pamiętam wiadomości i informacje na temat zaginięcia Anny...Podobno wyszła z domu i już nie wróciła...Czy aby na pewno?
Magdalena Majcher napisała powieść z ogromnym wyczuciem i empatią. To powieść kompletna. Autorka zastosowała dwie płaszczyzny czasowe. Retrospekcja pozwala cofnąć się w czasie i poznać Anię jako zwykłą młodą dziewczynę, której marzeniem jest założyć szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Z drugiej strony poznajemy Anię już po ślubie, kiedy zostaje mamą i spełnia się idealnie w tej roli.

„Mocna więź” to powieść o miłości, ale przede wszystkim o zbrodni i lęku. W końcu też o nadziei, która tli się zawsze...pomimo braku racjonalnych powodów...Bo jak można uwierzyć w to, że to najbliższy człowiek zostaje katem? Historia napisana jest z perspektywy matki Anny Garskiej. Powieść ukazuje drogę do prawdy pani Michaliny – matki Anny.

„Mocna więź” napisana jest z ogromnym szacunkiem. Autorka stworzyła powieść wstrząsającą, wciągającą i trzymającą w ogromnym napięciu. Następujące po sobie wydarzenia zaskakują...i wywołują ogromną ciekawość co też wydarzy się dalej...To trudna i mocna historia, którą napisało samo życie...Oby już nikt nigdy nie musiał się mierzyć z takimi wydarzeniami…

Recenzja w całości na https://czytadlapegrota.blogspot.com

10/10
Bardzo dobra pozycja - wciągająca, poruszająca, napisana z szacunkiem.

10/10
Bardzo dobra pozycja - wciągająca, poruszająca, napisana z szacunkiem.

"Mocna więź" Magdaleny Majcher to historia oparta na faktach. Historia o miłości, zbrodni, lęku i nadziei. Historia życia Ani ze Śląska, historia życia jej najbliższych. Historia, która poruszyła wielu Polaków.
Życie plecie się się na różne sposoby, pewne sploty są przypadkowe, inne celowe, zorganizowane. Czytając często myślałam: "Co by było, gdyby.. "
Ania pragnie miłości, chce mieć rodzinę. Spotyka Marka, zakochuje się w nim z wzajemnością...I mogłoby być normalnie i zwyczajnie...Ale nie jest.
Magda Majcher dzieli książkę na dwa przedziały czasowe. PRZED i PO. Kluczową datą jest 7 lipca 2012 roku.
W części PRZED poznajemy rodzinę Kaczyńskich, jesteśmy z nimi w dobrych i gorszych chwilach. Na naszych oczach rozwija się Ania, znamy jej marzenia i obawy. Towarzyszymy jej.
W części PO szukamy zaginionej Ani Garskiej, śledzimy kolejne tropy, czujemy ból matki i rodziny...

W książce historia kończy się w roku 2018, z dopiskiem o roku 2020, jednak dla rodziny Ani być może nie skończy się nigdy.
Dla zainteresowanych: na fb istnieje wciąż aktywny profil "Missing zaginiona Anna Garska"

Ania pragnie...

Jak zwykle pani Magda nie zawodzi. Mocna historia, niestety oparta na faktach. Ukazana droga do prawdy którą przeszła matka zaginionej Anny. Choć od początku wiemy jak ta historia się skończy, to mimo to książka wciąga i pochłania. Polecam!

Już na wstępie zaznaczę, że jest to historia, którą napisało życie, historia oparta na faktach.

Akcja rozgrywa się dwutorowo. Poznajemy Annę - główną bohaterkę od monentu jej narodzin oraz aktualnie, z opowieści jej bliskich, bo jej już nie ma…

Anna, to młoda kobieta, miała męża i córkę. Była oddaną matką i kochającą żoną. Pewnego dnia pomiędzy małżonkami doszło do kłótni. Według jej męża - kobieta opuściła mieszkanie i zapewniła, że wróci za jakiś czas po dziecko. Jednak nic takiego nie nastąpiło. Mijały dni, miesiące i lata, a ona nie dawała znaku życia. Wiele wskazywało na to, iż to mąż ją zamordował.
Jej matka Michalina i siostra Agnieszka robiły wszystko, co mogły, by odnaleźć Anię, by dowiedzieć się co tak naprawdę się stało.

Książka była wciągająca, bardzo emocjonalna. Czytając, odczuwałam smutek, złość, niepewność, towarzyszyło mi poczucie niesprawiedliwości. Szkoda mi było matki Anny, która odchodziła od zmysłów, gdy jej dziecko zaginęło oraz 2,5 letniej córki Anny, która nie rozumiała co się dzieje, gdzie jest jej mama i dlaczego zniknęła z dnia na dzień.

Myślę, że autorka bardzo dobrze przedstawiła całą sytuację. Jeśli ktoś nie zna tej historii, to nie chcę zdradzać niczego więcej. Zachęcam do przeczytania książki.

Prawdziwa historia, a to zawsze wciąga.
Historia to jedno i nie da się ukryć, że trudno uwierzyć w to, że od początku sprawy policji nie wydało się to wszystko podejrzane. Warto przeczytać. Takie historie to studium postaci., ale... No właśnie, jest jakieś "ale". Cały czas, ale naprawdę z każdym zdaniem. zastanawiałam się, czy to taki sposób pisania autorki, czy matka rzeczywiście tak autorce to przedstawiła. Nie odnoszę się do zniknięcia Ani. Chodzi mi o całokształt. Wciąż wybrzmiewa, że jeśli coś szło nie tak, to winni byli inni, bo nie rozumieli, bo dziewczynka była wrażliwa, bo... Wiem, że nie to jest główną treścią książki, ale bardzo mnie razi. Nie można było przedstawić Ani, jako osoby wrażliwej, która nie do końca odnajdywała się w środowisku rówieśniczym i już.? Ciągle ktoś jest winien, ciągle ktoś nie rozumie, nie docenia, nie ustępuje, nie postępuje wbrew sobie. To mi bardzo przeszkadzało. Miłość matki jest bezgraniczna i ślepa, ale nie powinna obwiniać wszystkich wokół. Ta opinia tyczy się sposobu pisania, a nie historii. Historia jest tragiczna i żadna matka, ani dziecko nie powinny się nigdy z czymś takim mierzyć.

Prawdziwa historia, a to zawsze wciąga.

Mozna by tu sie pokusic o kilka profili psychologicznych bo postacie sa mocno zarysowane - ja mam przemyslenia na temat zbyt chermetycznej i specyficznej relacji matki z corka w doroslym juz zyciu ale moze to moje poczucue niezaleznosci sie wlacza 😉ksiazka bardzo dobra wciagajaca, oddajaca klimat.

Bardzo mocna książka opisującą prawdziwą wstrząsającą historie z perspektywy matki Anny Garskiej.

• Audiobooki