Paprocany

Okładka książki Paprocany Paulina Świst
Okładka książki Paprocany
Paulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Paprocany (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Paprocany (tom 1)
Akurat
2020-11-11
2020-11-11
Inne

Nie jest to zbyt ambitna lektura, ale taki bardzo szybki przerywnik nikomu jeszcze chyba nie zaszkodził ;) Pozostałe części zabiorę na letni urlop, będą idealne.

Autorkę i jej styl albo się uwielbia albo nie znosi. Ja uwielbiam. Dodatkowo dobrze znane mi okolice. Fabuła jak zawsze zawsze szybka. Książki się pochłania szybko. Zazwyczaj w jakieś 3-4 godziny. Wiadomo jest to erotyk także jak ktoś ma problemy z opisami seksu to jest problem. Zagadka kryminalna jak zawsze fajna.

Mam sporo zastrzeżeń, ale wątek głównych bohaterów wciągający. No i elementy erotyczne lepsze niż w książkach innej znanej pisarki.

Bardzo fajna książka. Bardzo szybko się czyta. Wciąga niesamowicie. Polecam

Bardzo fajna książka. Bardzo szybko się czyta. Wciąga niesamowicie. Polecam

A: Czytałaś coś Pauliny Świst?
Ja: Taaaa, dawno temu.
A: I co myślisz?
Ja: Gangusy, seksy, prawnicy, nie moje klimaty. Nie lubię już takich książek.

Też ja: Pożyczam od A. ‘Sztauwajery’. Pamiętam, że to część serii; okazuje się że trzecia, więc prawilnie zaczynam od pierwszej – ‘Paprocan’.

Zarywam nockę, czytam na raz.

KURTYNA

PS Nie jest to ambitne, ani nawet dobre. Bohaterowie, a zwłaszcza bohaterki – sztampowe. Wszystkie szczupłe, wysokie, z cyckami i oczywiście mózgiem i poczuciem humoru na swoim miejscu. Faceci przystojni i twardziele, choć w środku mięciutcy jak żółtko w jajkach redaktora Makselona. I co? I oczywiście, że czytam już kolejną

A: Czytałaś coś Pauliny Świst?
Ja: Taaaa, dawno temu.
A: I co myślisz?
Ja: Gangusy, seksy, prawnicy, nie moje klimaty. Nie lubię już takich książek.

Zarywam nockę, czytam na raz.

KURTYNA

PS Nie jest to ambitne, ani nawet dobre....

Odniosłam wrażenie, że książka napisana jest po łebkach. Brak mi w niej akcji, rozwinięcia bohaterów, jakiegoś tła. Było szybko...

Chciałabym dać wyższą ocenę, bo sam pomysł na fabułę był niezły, ale błagam ten język, to zachowanie!
Czy 34-letnia pani adwokat nosi publicznie szorty ledwie zakrywające siedzisko? Czy używa takiego infantylnego, a do tego rynsztokowego słownictwa, że bardziej kojarzy się z nastoletnią galerianką niż wykształconą kobietą sukcesu? Czy ma aż tak lekkie podejście do spraw damsko-męskich, że idzie do łóżka z kimś kogo zna dwa dni, a potem jest niemal wyłącznie zajęta igraszkami z policjantem, podczas gdy jej bratanica najwyraźniej została porwana?
Seria Prokurator mi się podobała, mimo iż miałam zastrzeżenia do języka. Czytałam też inną książkę tej autorki z ogromnym zawodem, że problem jest taki sam. Ale ta pozycja, to zwyczajna kalka. Taki sam styl, ten sam sposób zachowania, temperament i słownictwo głównych bohaterów.
Stoi na mojej półce jeszcze kilka pozycji autorstwa Pani Pauliny, ale nie wiem czy przeczytam, może jako zapchajdziurę w chwili posuchy czytelniczej, bo muszę przyznać, że czyta się błyskawicznie.

Wróciłam po przerwie do książek autorki i muszę przyznać, że przerwa ta dobrze mi zrobiła. Na nowo zaczęłam doceniać jej wyjątkowy styl pisania, budowania akcji oraz relacji między bohaterami (a przede wszystkim ich charaktery i cholernie cięty dowcip - bardzo mi się on podoba, ta bezpośredniość i nie owijanie niczego w bawełnę). Książka "Paprocany" jest zdecydowanie warta polecenia.

To moja druga książka Pani Pauliny i tak jak pozycją Przekręt byłam bardzo mile zaskoczona tak tutaj klękajcie narody.
Główna bohaterka Zosia została przedstawiona jako blondynka niziutka 160 cm wzrostu w tym metrowe nogi i duży biust. No ludzie kochani Jakby to narysował to można pęknąć ze śmiechu. Poszperałam w necie i Anja Rubik ma 97 cm długość nóg przy wzroście 179 cm :D
Dobra, koniec o wyglądzie. Po dwóch dniach znajomości z policjantem oskarżonym o gwałt na prostytutce mamy ostry sex. Dochodzą po kilka razy w ekstremalnie szybkim tempie a po zakończeniu od nazywa ją lampucerą.
Uwieńczeniem tego wszystkiego są teksty z hiphopowych nut typu:
zbyt głupia by zrozumieć co to znaczy wypierdalaj...
Teksty Karamby, Pezeta i hasła z najpopularniejszych memów...
Brakowało tylko hasła a teraz wchodzę ja, cała na biało... a kierowca autobusu bije brawo. Zdecydowanie nie polecam 👎

Główna bohaterka Zosia została przedstawiona jako blondynka niziutka 160 cm wzrostu w tym metrowe nogi i duży biust. No ludzie kochani Jakby to narysował to można pęknąć ze śmiechu. Poszperałam w necie i Anja Rubik ma 97 cm długość nóg przy wzroście 179 cm...

Wciągający kryminał, w którym można się pośmiać. Są wątki erotyczne oraz porachunki gangsterskie. Fajna, lekka historia.