O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać

Okładka książki O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać Paweł Janiszewski
Okładka książki O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać
Paweł Janiszewski Wydawnictwo: Ridero IT Solutions bajki
29 str. 29 min.
bajki
Ridero IT Solutions
2021-04-01
2021-04-01
29 min.

Autor bajki pt. '' O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać'' Pan Paweł Janiszewski spowodował, że na mojej twarzy pojawił się uśmiech, gdyż zrelacjonował, nam w niej wszystko to, czego jest brak każdego dnia- uśmiechu.

Mikołajek, który jest głównym bohaterem przeczytanej przeze mnie bajki to chłopiec mający wiele pomysłów, dobry uczeń, lubiący pomagać innym w potrzebie, wykazywać się wiedzą dodatkową w ulubionych swoich dziedzinach przez poznawanie świata sportu i podróży, pełnych ciekawostek opowiedzianych przez zaprzyjaźnionych i lubianych przez niego przewodników umiejących we właściwy sposób je zagłębiać na nowo.

Mikołajek lubi, kiedy wokół niego panuje radość i sam ją daje tym osobom, które chce, aby czuły się szczęśliwe w chwilach, kiedy czują się spełnione. Nie lubi o coś prosić. Ma tym razem misję ważną dla niego, która może okazać się w praktyce niełatwa, ale pełna pokonania wielu barier i prób, których należy się podjąć pomimo tego, że czynność ta jest skomplikowana i szukamy wymówek, aby jej uniknąć pomimo pełnionych codziennych obowiązków w pracy czy w domu.

Bardzo mi się podobała napisana przez Pana Pawła Janiszewskiego bajka, ponieważ potrafi on dostrzec świat z punktu własnych przeprowadzonych codziennych obserwacji oraz tego, co dla niego jest najważniejsze rodzina, dająca mu poczucie zadowolenia, spełnienia oraz radości, gdyż mogą mile wspólnie spędzać czas i szukać nowych pomysłów, aby ludzie mogli znowu na nowo się uśmiechać i być otwarci w relacjach nie zapominając o uśmiechu.

Można dzięki przeczytaniu tej bajki wiele zrozumieć, a przede wszystkim uśmiech zawsze zwycięża w chwilach, kiedy jest nam najbardziej potrzebny nie tylko do załatwiania pilnych ważnych codziennych spraw oraz tych urzędowych nie zapominając o używaniu słów, od których tak czasem wiele zależy: '' Dziękuję'', '' Przepraszam'', ''Proszę''.

Polubiłam bardzo Mikołaja oraz jego rodziców, którzy nie zawsze są zadowoleni z pomysłów syna.

Czasem wystarczą tylko chęci, a realizacja i niezapominanie o tym, co jest najważniejsze bycie razem i wspieranie się sprawi, że warto było podjąć się tajemniczo zapowiadającemu się wyzwaniu zaproponowanego przez Mikołaja.

Panu Pawłowi Janiszewskiemu dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarzu książki – bajki pt. '' O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać''.

Polecam przeczytać tę bajkę.

Bardzo dobra historia. Książka przeznaczona jest głównie dla zapracowanych rodziców, którzy nie zauważają własnych pociech. To jest przykre, ale w dzisiejszych czasach często spotykane zachowanie. Przeważnie każdy z nas dąży do własnego celu, zapominając o swoich najbliższych. Do tego wszystkiego jesteśmy bardzo poważni i smutni. Nie potrafimy się uśmiechać.
W tej książce przemawia do nas mały chłopiec Mikołajek, który ma podobny problem ze swoimi rodzicami. Zapracowani nie mają czasu na zabawę ze swoim synkiem. Mikołajek ma bardzo dobry pomysł jak sprawić, żeby jego tatuś i mamusia przeszli pozytywną przemianę. To on przywraca im uśmiech. Jak tego dokonał? Przekonacie się czytając bajkę „O Mikołajku, który nauczył swojego tatę się uśmiechać”. Można śmiało powiedzieć, że ta historia jest z morałem. Jest bardzo pouczająca. Otworzyła mi oczy na to jak ja postępuję.
Zdecydowanie każdy rodzic powinien ją przeczytać.

W tej książce...

moja ocena to 7 na 10. koncepcja bardzo fajna, ale trochę nudna na początku, , skrócić początek, rozwinąć środek i będzie jedna gwiazdka wyżej

lekka, krótka, lecz piękna, wzruszająca i niezwykle prawdziwa

lekka, krótka, lecz piękna, wzruszająca i niezwykle prawdziwa

jak w opisie, krótka bajka dla każdego dla małego i dużego, i to chyba najlepszy opis tej książeczki

bajka o sile uśmiechu dziecka...piękne...

bajka o sile uśmiechu dziecka...piękne...

• #WyzwanieLC2021
  • Wydawnictwo Ridero IT Solutions