Nie bój się marzyć!

Okładka książki Nie bój się marzyć!
praca zbiorowa Wydawnictwo: Seven Seria: Magia Słowa filozofia, etyka
20 str. 20 min.
filozofia, etyka
Magia Słowa
Seven
2020-01-01
2020-01-01
20 min.

"Nie istnieje droga do szczęścia. Szczęście jest drogą". Autor tych słów: Thich Nhat Hanh. W książce znajdziemy mnóstwo takich dających do myślenia, zapraszających do przemyśleń zdań, aforyzmów, cytatów. Wszystkie warte przeczytania i wszystkie mogą być źródłem refleksji, zadumy, poprawy nastroju, mogą zachęcić do działania lub zmian w dotychczasowym życiu doczesnym.
"Niczego się nie uczymy, nie popełniając błędów". To słowa Romaina Rollanda, które też z tej książki pochodzą. Myślę, że wysoka ocena dla tejże książeczki i pozytywna opinia o niej do błędów nie będą się zaliczać. Na pewno błędem nie był jej zakup i błędem nie było jej przeczytanie. To kolejna książka z serii "Magia Słowa", która zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, która jest piękna wizualnie i mądra treściowo. Interesujące cytaty lub przysłowia stanowią świetną lekturę, która nie będzie stratą czasu, a może okazać się niezwykle pożyteczna oraz dobrze wpłynąć na duszę i umysł osoby czytającej.
"Najbardziej straconym dla człowieka jest dzień, w którym się nie śmiał". To zdanie sformułowane przez Nicolasa Chamforta niech przyświeca każdej osobie, która przeczytała tę skromną opinię i która zamierza zajrzeć do omawianej w niej książeczki. Z uśmiechem na ustach, z głową pełną marzeń oraz z pozytywnym nastawieniem do życia kończę już opinię pisać i przy okazji zachęcam gorąco do lektury książki.

Dodaj cytat z książki Nie bój się marzyć!