Escape from Falaise

Okładka książki Escape from Falaise John Flanagan
Okładka książki Escape from Falaise
John Flanagan Wydawnictwo: Philomel Books Cykl: Zwiadowcy (tom 16) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zwiadowcy (tom 16)
The Royal Ranger: Escape from Falaise
Philomel Books
2021-02-11
2021-02-11
fantasy zwiadowcy

Fajna kontynuacja poprzedniej części. Cieszyło mnie, że znów mogłam poczytać o przygodzie, w której udział biorą wszyscy ulubieni bohaterowie z Willem na czele.

"Ucieczka z zamku Falaise" to już 16 tom serii "Zwiadowcy". Dzięki niej możemy powrócić do tego wspaniale wykreowanego przez Johna Flanagana świata oraz poznać kolejne przygody Willa, Maddie i innych. Jednak mam wrażenie, że ten tom nie jest już tak ciekawy jak wiele wcześniejszych. Być może jest to kwestia pewnego znudzenia się tą serią. Mimo wszystko, autor pokazał, że ma jeszcze wiele pomysłów na fabułę, choć nie jest może już tak ciekawa jak niegdyś. Fajnie było poznać nową historię udziałem Willa, Maddie, Halta i Horace'a, jednak mam wrażenie, że tej książce brakuje już tego dawnego pazura.

Jedna z moich ulubionych części, dużo się dzieje a historia sama w sobie jest zaciągająca, polecam.

Seria "Zwiadowcy" autorstwa Johna Flanagana wydaje się przyciągać do czytania poprzez budowanie silnych bohaterów. Choć fabuła może być przewidywalna, to właśnie ta przewidywalność sprawia, że seria jest doskonała do relaksu. Znajomość świata i pewność, że bohaterowie zawsze odnajdą się w trudnych sytuacjach, powodują budującą siłę (że się da). Dodatkowo, płynny i przystępny styl pisarski Flanagana sprawia, że czytanie jest łatwe i przyjemne. Cieszę się, że znalazłam serię, która przynosi odskocznie i powoduje chwilę relaksu podczas czytania.
sobota 22:48
Pozdrawiam
Zuzia

Podobał mi się plan odbicia księcia i jego egzekucja, napięcie - złapią ich czy nie? Oczywiście jak zwykle świetny research historyczno-obyczajowy. Jedyny zgrzyt miałam na końcu - uwolnili go, ale w sumie ich złapali, ale oni go pokonali, więc w sumie cała akcja diabłu na kapelusz.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Zwiadowcy" to chyba jedyna seria, którą mogłabym czytać bez końca i zawsze cieszę się na wiadomość o kolejnym tomie. Nie mam pojęcia co sprawia, że ta historia tak mi się podoba, bo nie jest ona wyjątkowo wybitna i często jest przewidywalna, ale ma w sobie coś przez co bardzo przyjemnie mi się ją czyta.
Przy tej serii naprawdę mogę się zrelaksować, zapomnieć o problemach, stres gdzieś ucieka, zostaję tylko ja i Zwiadowcy. Nie wymaga ona intensywnego myślenia przez co bardzo szybko się czyta. Gdy nie wiem co czytać, wybieram "Zwiadowców", na nich zawsze mam ochotę. To po prostu moje "comfort books".
Za mną już 16 tom i ani trochę nie znużyło mnie to uniwersum. Jak wspomniałam, nie jest to książkowe mistrzostwo, ale dla mnie wystarczająca. Świetna!

Przy tej serii naprawdę mogę się zrelaksować, zapomnieć o problemach,...

Po przeczytaniu wszystkich 16 część ta zdecydowanie jest najsłabszą częścią cyklu jaką czytałam.
Uwolnienie galijskiego księcia nie przebiegło pomyślnie. Misternie przygotowany plan zawiódł. Will i Maddie sami stają się zakładnikami barona.
Sama fabuła zapowiadała się ciekawie. Jednak opis się tak rozciągnął, że ja już miałam dość. Zdecydowanie nie porwała mnie jak wcześniejsze części. No coś do końca autorowi nie poszło.

Szesnasty tom cyklu "Zwiadowcy" - ktoś z Was dotarł do końca tej serii? 😆

Muszę przyznać, że kocham ją całym sercem. Nie wątpię, że wielu może się znudzić, ale mi chyba nigdy choćbym czytała kolejne tomy do końca życia.

Przez każdy tom i przez ten też po prostu się płynie, rach ciach i przeczytane 😊

Przygody są wartkie, choć nie wywołują u mnie Bóg wie jakich przeżyć. Mimo to zachowują ciekawą emocjonalność a stworzonych bohaterów wprost uwielbiam 🥰

Bardzo lubię styl autora i każda z jego książek po prostu zatrzymuje mnie w jakiejś dziwnej przestrzeni sprawiającej mi radość. Poczucie humoru bohaterów również w pełni w moim typie 🌺

Ucieczka z zamku pełna jest kreatywności, zaskakujących intryg oraz pomysłowości i hardości Maddie (pierwszej kobiety w szeregach Zwiadowców).

Książka pełna humoru, prawdziwej przyjaźni, honoru i odwagi ❤️

Szesnasty tom cyklu "Zwiadowcy" - ktoś z Was dotarł do końca tej serii? 😆

Przygody są wartkie, choć nie wywołują u mnie Bóg wie jakich przeżyć....

Moim zdaniem jedna z najlepszych części Zwiadowców.

Audiobook i chłonąłem treść z dużym zaangażowaniem i pasją.
Polecam 👏 książka warta przeczytania a jeszcze lepiej ją przesłuchać bo lektor jest naprawdę świetny.

Moim zdaniem jedna z najlepszych części Zwiadowców.

Audiobook i chłonąłem treść z dużym zaangażowaniem i pasją.

Prócz mojej niechęci do Madelyn, teraz doszło wrażenie, że już wszystko jest pisane z przymusu, takie naciągane już.
Czytam serię już z sentymentu do pierwszych 13(?) ksiąg.

Czytam serię już z sentymentu do pierwszych 13(?) ksiąg.

• Zwiadowcy

John Flanagan Ucieczka z zamku Falaise Zobacz więcej