Baby Shark Balony Przynoszą Radość

Okładka książki Baby Shark Balony Przynoszą Radość Smart Study
Okładka książki Baby Shark Balony Przynoszą Radość
Smart Study Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-01-01
2021-01-01

Czy są tutaj fani Baby Shark?
Już słyszycie w głowie "mały rekin du du du du..."? Przyznam szczerze, że ja poznałam te wesołe rytmy całkiem niedawno w pracy, dzięki moim przedszkolakom. Szymek oczywiście dał się ponieść bez reszty pląsom przy tej piosence.

Pewnego dnia znudzony Rekinek szuka swoich przyjaciół, najlepszego towarzystwa do świetnej zabawy. Na swojej drodze napotyka tajemniczą skrzynię, z której wypływają kolorowe balony. Zachwycony Rekinek radośnie pływa z pękiem balonów przywiązanym do ogona. Pragnie podzielić się swoją radością ze swoimi przyjaciółmi i tak oto każdy z nich otrzymuje od Rekinka balonik: Żółwik, który uderzył się w głowę;
Konik Morski, któremu Siostry Kałamarnice spłatały figla i osamotniony Wielorybek. Na buzi wszystkich przyjaciół znów zagościł uśmiech dzięki trosce Rekinka i kolorowym balonikom.

Prosta, urocza historyjka dla najmłodszych o tym, jak to dobrze mieć wokół siebie przyjaciół, z którymi możemy współdzielić nasze radości, nawet te najdrobniejsze.

Czy są tutaj fani Baby Shark?

Książeczka "Balony przynoszą radość" jest właśnie o przygodach małego Rekinka z piosenki i jego przyjaciół....

Pamiętacie jeszcze hipnotyzującą piosenkę "Baby shark" o wesołej rodzince rekinów? 🎶🙂🦈

Jeśli Wasze dzieci lubią do niej tańczyć, możecie wykorzystać ten motyw, by zainteresować maluchy pierwszymi książeczkami. Pomoże Wam w tym pięknie wydana, bajecznie kolorowa, seria "Baby shark", w skład której wchodzi kilka części bajek o rekinach 🦈 i innych morskich stworzeniach 🐟🐡🍣 oraz inspirowane nimi kolorowanki z naklejkami od @wydawnictwo_slowne_mlode 💙.

W tomie "Balony przynoszą radość" 🎈 Rekinek znajduje na dnie morza skrzynię, z której nieoczekiwanie wypływają barwne baloniki. Niewiele myśląc, postanawia podzielić się nimi z przyjaciółmi oraz wykorzystać moc koloru, by poprawić nastrój tym zwierzętom, które z jakiegoś powodu miały zły dzień.

Bajka uczy maluchy empatii i uważnego obserwowania świata. Rozwija inteligencję emocjonalną i podkreśla znaczenie społecznych interakcji w codziennym życiu, zachęcając dzieci do nawiązywania relacji z otoczeniem, niezależnie od dzielących rówieśników różnic. Solidna, twarda oprawa pozwala zachować książkę w dobrym stanie i cieszyć się nią przez wiele kolejnych wieczorów (pamiętajmy, że młodzi czytelnicy uwielbiają wracać raz po raz do ulubionych książeczek! 📚).

Książka świetna córka codziennie rano przegląda ją. Bardzo przyjemna w czytaniu dla małych dzieci do tego bardzo kolorowa. Polecam

Balony pod wodą? SERIO?! Pomysł ok, ale nie róbmy z dzieci idiotów!!!

Balony pod wodą? SERIO?! Pomysł ok, ale nie róbmy z dzieci idiotów!!!

Cała seria "Baby Shark" jest świetna. U nas jest totalnym hitem. Ilustracje są kolorowe i ciekawe dla malucha, a treść jest spójna i nie nudzi. U nas czytane codziennie. A do każdej strony zadawane jest mnóstwo pytań. Idealne też do nauki kolorów. Polecam.

Cała seria książek "Baby Shark" absolutnie nas zachwyciła. Kto z nas nie zna tej słynnej piosenki "Baby Shark du-du-du-du-du" 🤭
Sama czasem ją podśpiwuję, ponieważ moja córka jest wielką fanką tego małego rekinka i śpiewa ją wciąż.
Z tego też powodu książeczki te zrobiły u nas furorę. Historie o małym rekinku bawią, ale również uczą. Kolorowe ilustracje zachęcają dzieci do poznania podwodnego świata Baby Sharka.🙂
Polecam z całego serca.

Drodzy rodzice znacie?
Ja sama z kolejnym dzieckiem ją podśpiewuję i tańczę :)
Piosenka ta puszczana jest też oczywiście na różnego rodzaju imprezach dla dzieci i na zabawach urodzinowych.
Słyszałam, że nawet bajka w polskiej wersji językowej ma się pojawić, choć nam i tak bliżej do książek, oglądanie filmików staramy się ograniczać do wyznaczonego czasu dziennie.
Chciałam Wam dziś pokazać książki z tej serii @wydawnictwo_slowne na które się skusiliśmy, może je już widzieliście, może ja zwrócę na nie waszą uwagę :) Seria przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci i przedszkolaków, w jej skład wchodzi już ok dziesięć tytułów. My zdecydowaliśmy się na
*Baby Shark Ryba z nieba
*Baby Shark Balony przynoszą radość
*Baby Shark Przygoda z wróżką zębuszką
więcej na https://www.instagram.com/p/CPTKLrbJqFr/

Drodzy rodzice znacie?
Ja sama z kolejnym dzieckiem ją podśpiewuję i tańczę :)
Chciałam...

Kolejna książka która zagościła w naszej biblioteczce opowiada kolejna, bardzo ciekawa opowieść. Rekinek bardzo się dziś nudzi, szukając fajnego zajęcia znajduje skrzynię z balonami. Dzięki temu Rekinek pomaga swoim przyjaciołom. Wspólna zabawa jest najlepsza🙂. Kolej a, ciepła, urocza opowieść o sile przyjaźni zaciekawi każdego malucha. Wpadające w ucho rymowanki, kolorowe ilustracje z ulubionymi bohaterami i ciekawe zadanie to wspaniały pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Świetne jest to, że książki nie są napisane trudnym językiem a łatwym i zrozumiałym dla dziecka. Poruszają bardzo ważne tematy jakimi są emocje, empatia, przyjaźń, pokonywanie przeszkód czy więzi rodzinne. W każdej książeczce znajdziemy proste zadanie związane z tekstem, które ćwiczy spostrzegawczość, motorykę małą, kreatywność, liczenie itd.

Przypływam do Was wraz z nowością: "Balony przynoszą radość. Baby Shark" z księgarni Taniaksiazka.pl. Tym razem jest to książka z kultowej serii o Baby Shark „Balony przynoszą radość”. Na pozór prosta i zabawna bajeczka. Jednak kiedy odkryjecie morał płynący z niej poczujecie się zbudowani. Myślę że również wasze dzieci docenią jej treść.

Na wstępie pokochają kolorowe tło historii. Jak zawsze jesteśmy zalani falą tęczowych doznań. Publikacja jest bardzo nasycona i zwraca uwagę czytelnika. Ma dwa wymiary. Duże postacie zajmujące czasem nawet pół strony i mniejsze które ukrywają się w tle i lubią być znajdywane. Dno oceanu jest bardzo interesujące dlatego każda strona przedstawia inne miejsce . Zwiedzamy z małym rekinkiem okolice wraku statku, placu zabaw, czy zjeżdżalni tuż przy koralowcach oraz wiele innych. W tych miejscach nie można się nudzić. Ale czy aby na pewno?

Główny bohater Baby Shark szukając swoich przyjaciół napotyka się na tajemniczą skrzynię. Okazuje się że ukryte w niej są balony. Wiadomo balony kojarzą nam się z dobrą zabawą i humorem. Dlatego cała historia przeplatana jest wesołą piosenką. Tą którą dzieciaki uwielbiają. „pływam wkoło, du, du, du,du, du…” J Nagle zwykły dzień zmienia się w niezwykle radosny.

Szczęśliwy rekinek pływa sobie z balonami. Podczas zabawy spotyka swoich znajomych. Pierwszy z nich miał wypadek, nie wyglądało to dobrze. Jak się zachowa Shark? Czy wszystko dobrze się skończy? Reszta przyjaciół również miała małe problemy. Co się wydarzy dalej musicie się przekonać sami.
Lektura jest dobrym pretekstem do rozmów z dzieckiem. O przyjaźni, o trudnych sytuacjach w życiu, o pomocy innym. Uczy że jeśli się dzielisz radością i tym co masz, mnożysz to. Zawsze możesz kogoś pocieszyć i pomóc mu. Tak jak potrafisz. Możesz dzielić się tym co masz. Może to być niewiele. Ważne są chęci i zaangażowanie. Całość kończy się pozytywną puentą.

Podobało mi się że na pierwszej stronie można napisać do kogo należy książeczka. Moja córka jest już świadoma co jest JEJ a co jej brata. Więc podpisanie ulubionej pozycji było dla niej ważne. Lubimy również poznawać rodzinę i przyjaciół bohatera. Dlatego przestawienie wszystkich postaci i opisanie ich kilkoma zdaniami sprawia że wiemy jacy są. Np. wiemy, że wielorybek jest nieśmiały i lubi bawić się na huśtawkach a żółwik woli zjeżdżalnię. Każdy z przyjaciół wygląda inaczej i lubi coś innego. Ale to nie przeszkadza im wspólnie się bawić.

Na końcu książki jesteśmy zachęceni do narysowania balonów. My postanowiłyśmy z córką zrobić Sharka z kartonu. Pomem zrobiłyśmy też balony i doczepiłyśmy im sznureczki. Nie kończą nam się pomysły. Ciekawa jestem czy i wy lubicie tego uśmiechniętego zwierzaka.

Na wstępie pokochają kolorowe tło...

Balony przynoszą radość jest to książeczka z dużym morałem, gdzie nawet i my dorośli możey się z niej czegoś nauczyć. Bajeczka pokazuje jak niewiele potrzeba, żeby sprawić aby ktoś kto miał zły humor, uśmiechnał się. Uważam, że warto kształcić charakter dzieci już od najmłodszych lat. Dzięki tej książeczce możemy w bardzo łatwy sposób to zrobić.
A co do ilustracji w książeczce to razem z córką jesteśmy zakochane!

A co do ilustracji w...

• Z na półce Celinki