Ania z Avonlea

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2) Seria: Klasyka z jedwabnymi okładkami literatura młodzieżowa
Anne Of Avonlea
Ewa Łozińska-Małkiewicz, Katarzyna Małkiewicz
Świat Książki
literatura XX w. Ania z Zielonego Wzgórza Avonlea
Anne Of Avonlea
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 2)
literatura młodzieżowa
2021-06-18
Ewa Łozińska-Małkiewicz, Katarzyna Małkiewicz
Klasyka z jedwabnymi okładkami
literatura XX w. Ania z Zielonego Wzgórza Avonlea

8,5/10
Minęło już kilka dłuższych chwil od przeczytania tej powieści, lecz chciałabym napisać o niej jeszcze kilka słów.
To niesamowita, niestarzejąca się, niepowtarzalna powieść. Niewątpliwie zmieniła ona postrzeganie świata przez wiele osób, w tym mnie.
Przygody Ani są opisane barwnie, z dawką uczuć. Niejednokrotnie miałam uśmiech na twarzy, a czasami nawet malutkie...

Ania rozpoczyna pracę jako nauczycielka w Avonlea. Dzięki swojej otwartości poznaje nowych, ciekawych ludzi i zaczyna spełniać się w swoim zawodzie. Między nią, a Gilbertem zaczyna rodzić się coś więcej, co nieszczególnie przypada do gustu dziewczynie. Jak ich znajomość wpłynie na wyboru i decyzje, które będą musieli podjąć?

(cd recenzji na fb) ...

Jestem dumna, że sięgnęłam po następny tom mojej lektury 😅. Ta seria to CUDO ! Mam wrażenie, że ta część podobała mi się nawet odrobinę bardziej, niż ,,Ania z Zielonego Wzgórza". Bohaterzy świetnie wykreowani. Poznajemy jeszcze więcej przygód starszej Ani :) Całą opowieść pokochałam już od pierwszych stron. Książki momentami naprawdę bardzo śmieszna i zaskakując akcja 😍...

Ania ma już skończone 16 lat...jak poradzi sobie w roli nauczycielki? Jak wygląda jej dalsze życie? ...a jak wygląda życie w Avonlea?
Cieszę się z powrotu do Ani...tylko Ona tak potrafi zarazić optymizmem...
Kocham!

Najbardziej znana jest oczywiście "Ania z Zielonego Wzgórza", a to błąd! Cała seria jest genialna, piękna i wartościowa. Dzisiaj przychodzę ze słowem o drugim tomie - "Ania z Avonlea", czyli opowieść o perypetiach sympatycznej rudowłosej dziewczynki, która już nieco podrosła i stawia pierwsze kroki w zawodzie nauczycielki,właśnie w Avonlea.
Zachwycam się ciepłem bijącym z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowny powrót do dziecięcej lektury

Drugi tom historii rudowłosej Ani 😁
Drugi audiobook w moim życiu.
Drugie tłumaczenie książki jakie poznałam.
Kocham twórczość Montgomery, a do Ani czuję największy sentyment i wiem, że jeszcze nie raz powrócę do jej przygód, a teraz rozpocznę przygodę na Uniwersytecie wraz z nią.
Ocena 8/10

Ania zaczyna pracę jako nauczycielka w szkole, do której sama dopiero co chodziła. Shirley wyznacza sobie pewne normy, których pragnie przestrzegać. Czy uda jej się to utrzymać, mimo wybuchowej natury? Dodatkowo na dziewczynę czekała wiele niespodzianek i zabawnych zdarzeń.

Przyznam szczerze, że należę do tego grona osób, które losy Ani dopiero poznają. Za mną drugi tom,...

Druga część Ani z Zielonego Wzgórza, zdecydowanie warto poznać tą rudowłosą pannicę!

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem. Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Drugi tom z cyklu o Ani z Zielonego Wzgórza podobał mi się odrobinę mniej, niż pierwszy. Sam pomysł na to, że główna bohaterka będzie nauczycielką w szkole w Avonlea jest świetny, natomiast po przeczytaniu tej pozycji, trudno mi cokolwiek więcej napisać o fabule. Najłatwiej byłoby mi nazwać tę książkę zbiorkiem przygód Ani, bo wydaje mi się, że książka była o wszystkim i o...

19 972
    4 820