Mano D'onore

Okładka książki Mano D'onore Aga Kalicka
Okładka książki Mano D'onore
Aga Kalicka Wydawnictwo: Inanna Cykl: Mano d'onore (tom 0.5) literatura obyczajowa, romans
Mano d'onore (tom 0.5)
Inanna
2021-05-13
2021-05-13

Nie mam pojęcia jak ocenić ten wstęp do "Efesto". Nawet jak na opowiadanie jest przerażająco krótkie. Jak dla mnie zbyteczne i nic nie wnoszące.
Na ósmych urodzinach Efesta, Don Giorgio wygłasza przypowieść o założycielach organizacji, w której wyjaśnia pojęcie Mano D'onore, czyli ręka honoru.

Świetne wprowadzenie do historii Efesto. Teraz wszystko jest jasne.

Świetne wprowadzenie do historii Efesto. Teraz wszystko jest jasne.

Teraz wiem wszystko...

Teraz wiem wszystko...

Sięgnęłam dopiero po przeczytaniu pierwszej części, ale świetnie się składa, bo mogłam zobaczyć jaką przemianę przeszli bohaterowie. Myślę, że lepiej przeczytać przed rozpoczęciem pierwszej części, bo będzie łatwiej zrozumieć pewne kwestie.

Fajny wstęp do książki ,poleca

Fajny wstęp do książki ,poleca

Lekkie pióro i dużo humoru. Fajne wprowadzenie, polecam poczytać przed sięgnięciem po pierwszy tom i zobaczyć jak dorosły postacie, o których jest dalsza historia. Dobrze się bawiłam i czekam na kolejny tom!

Rewelacyjnie napisane opowiadanie! Dawno tak dobrze się nie bawiłam. Jest w nim dużo humoru i zabawy słowem, za co bardzo cenię styl i twórczość Agi Kalickiej. W tekście autorka niezwykle umiejętnie przedstawia wykreowaną przez ciebie rzeczywistość i rysuje charaktery postaci, z którymi będziemy mieć do czynienia w trakcie trwania całej serii. Już w tym momencie sprawia, że czytelnik nawiązuje z bohaterami pewnego rodzaju więź, a oni zdobywają olbrzymią sympatię. Każdy z nich jest inny, każdy ma coś charakterystycznego, co stanowi o ich indywidualności i sprawia, że nie da się nikogo pomylić z kimś innym. Po prostu zapadają głęboko w pamięci. To niepokorne dusze, które sprawiają wrażenie trudnych do okiełznania i kiedy się czyta o ich codzienności, aż strach pomyśleć, jak będą wyglądać ich rządy, gdy dorosną, a w każdym razie takie obawy na pewno posiada senior rodu ;) Bardzo się cieszę, że cechy przedstawione w opowiadaniu są widoczne również w kolejnej książce, z którą miałam już przyjemność się zapoznać. Brawo za spójność! Sam pomysł na to opowiadanie uznaję za zaskakujący, ale bardzo dobry! Jest to ciekawe zagranie, bo możemy poznać bohaterów, kiedy są jeszcze dziećmi i spojrzeć na otaczający ich świat z nieco innej perspektywy. Autorka zastosowała bardzo fajny zabieg zaczynając historię w lekkim tonie, luźną atmosferą, aby następnie płynnie "wprowadzić" w świat dorosłych. Sama legenda powstania organizacji i wyjaśnienie pochodzenia jej nazwy, które zostały przytoczone na sam koniec robią olbrzymie wrażenie! Opowiadanie "Mano d'onore" świetnie wprowadza w klimat, z którym możemy się lepiej zapoznać, sięgając po pierwszy tom serii, do czego gorąco zachęcam i polecam!

• Ebooki
  • Niedokończone serie