Dopóki grób nas nie połączy

Okładka książki Dopóki grób nas nie połączy
Agnieszka Zakrzewska Wydawnictwo: Skarpa Warszawska kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Skarpa Warszawska
2021-06-16
2021-06-16

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Trochę kryminał, trochę komedia. Nieco śmieszne perypetie bohaterów z ciasnego kręgu z trupem w tle. Polecam!

Straszne rozczarowanie, książka jest przegadana, za dużo bohaterów tak naprawdę o niczym, jest po prostu nudna i nie da się jej czytać. Szkoda ładną okładkę miała i to chyba tylko mogę o niej napisać pozytywnego.

Słuchałam audiobooka i niestety mimo świetnej lektorki nie byłam w stanie jej wysłuchać. Szybko się poddałam. Mnogość bohaterów, dziwaczne dialogi i nic co by mnie rozśmieszyło. Nie byłam w stanie wychwycić powiązań kto jest kim gdyż liczba bohaterów jak dla mnie za duża. Sugerując się okładką liczyłam na przygody trzech dziarskich staruszek, ale się rozczarowałam. Mam nadzieję, że autorka odpuści sobie pisanie komedii gdyż to zdecydowanie nie jej klimat.
Tak z innej bajki- powinna być opcja dostępna „nie dałam rady skończyć”

Jakaś taka niechlujna ta książka, za dużo wszystkiego, nie mogłam się wciągnąć

Jakaś taka niechlujna ta książka, za dużo wszystkiego, nie mogłam się wciągnąć

Mogę tylko powiedzieć że przeczytałam !

Mogę tylko powiedzieć że przeczytałam !

Humor na siłę, który ostatecznie nie bawi, tylko irytuje. Bardzo dziwna konstrukcja, która sprawia wrażenie czytania kalendarium. Mieszanie wątków, ogólne wrażenie bałaganu. Trzy koleżanki detektywki miały duży potencjał, który nie został wykorzystany.

To moje pierwsze spotkanie z autorką i niestety, niezbyt udane.
Książka opisana jako komedia kryminalnych pomyłek okazała się pomyłką, z kryminalnym wątkiem w tle, ale bez humoru.

Tytuł intrygujący, okładka również zapowiada coś fajnego, jak Eliza i Malwina na tropie, tyle, że ze sporo starszymi i to trzema bohaterkami. I początek książki jest w klimacie, którego oczekiwałam.
Ale potem było już tylko gorzej, a wszystkiego było za dużo.

Za dużo pomieszanych języków: polski, rosyjski, angielski i holenderski (ten można było sobie darować).
Za dużo stylów: literacki, gwara holenderska, młodzieżowy, wulgarny, gangsterki, dilerów narkotyków, specyficzny policyjny żargon. Trochę wyglądało to tak, jakby fragmenty książki były pisane przez różne osoby, które dobrze orientowały się w języku i żargonie danej grupy społecznej.
Za dużo postaci, które wprowadzały tylko niepotrzebne zamieszanie, a nie dodawały nic do intrygi.
Za dużo wątków, bo autorka chciała dać szansę każdej postaci pojawiającej się na kartach tej niewielkiej książki.
A za to humoru zdecydowanie za mało!

Szkoda, bo potencjał był, ale coś nie wyszło.

To moje pierwsze spotkanie z autorką i niestety, niezbyt udane.

Malownicze i spokojne holenderskie miasteczko. Spokój mieszkańców zostaje jednak zburzony, bo oto ktoś popełnił zbrodnię. Trzy leciwe przyjaciółki postanawiają rozwiązać kryminalną zagadkę.

Ależ to było dobre! Uśmiałam się jak przeokrutnie czytając. To jest typ komedii, który lubię - przerysowana, przesadzona, a żartów naćkane, że głowa puchnie. I to dobrych żartów! A do tego okraszonych pięknym językiem i wieloma regionalizmami. Dla mnie rewelacja :) No i te insajd dżołki - genialne!

Pomysł na fabułę bardzo fajny. Wciągnęłam się od razu i wcale nie było mi łatwo zgadnąć kto stoi za zbrodnią, a to nie zdarza mi się zbyt często.

Największy jednak plus za brak poprawności politycznej. Autorka wszystkich traktuje równo i ze wszystkiego potrafi się śmiać w równym stopniu. Takich komedii nam trzeba.

To było moje pierwsze spotkanie z Zakrzewską, ale na pewno nie ostatnie :)

"Nie chwal dnia przed zachodem słońca"przysłowie powiada a ja nie usłuchałam. Nawet głos Ewy Abart nie pomógł. Poddałam się przed połową.Początek był ciekawy ale misz-masz postaci,wydarzeń umęczył mnie.Nie lubię takiego bałaganu. Nie polecam!

⚰DOPÓKI GRÓB NAS NIE POŁĄCZY⚰
Agnieszka Zakrzewska

Niby komedia kryminalna a śmiechu było mało. Niby czyta się szybko a kompletnie nie rozumiałam czytanego tekstu. Język niezrozumiały, dobrze, że były przypisy do niektórych zagranicznych słów. Za to w większości archaizmów nie rozumiałam. Wątki bohaterów były tak pomieszane i tak wypadały z pamięci, że nie wiedziałam o czym właściwie czytam. Akapity długie i przegadane, zbyt długie opisy.
Pomysł na fabułę nawet fajny ale coś tu po prostu nie wyszło.
Tytuł i okładka zachęcająca, jednak treść niekoniecznie. Jestem na NIE.

Moja ocena: ⭐⭐/10

⚰DOPÓKI GRÓB NAS NIE POŁĄCZY⚰