Dopóki grób nas nie połączy

Agnieszka Zakrzewska Wydawnictwo: Skarpa Warszawska kryminał, sensacja, thriller
Skarpa Warszawska
kryminał, sensacja, thriller
2021-06-16

Holandia w krzywym zwierciadle. Ironicznie i prześmiewczo, ale prawdziwie. Mieszkalam kilka lat w Krainie Tulipanów i Wiatraków, miło bylo wrócić na chwilę do tych klimatów. Polecam!

Lubię komedie kryminalne, dlatego skuszona pozytywnymi opiniami sięgnęłam po książkę i... niestety, zawiodłam się... Spodziewałam się dziarskich staruszek rozwiązujących sprawę morderstwa, a ich udział (poza końcówką) w zasadzie był marginalny. Do tego dużo przypisów, przekleństw oraz irytujących i przerysowanych bohaterów. Plus za to, że nie odgadłam kto zabił ;)

Muszę przyznać, że jest to moje pierwsze spotkanie z „piórem” tej autorki, ale po tej książce już wiem, że sięgnę po inne jej powieści, chociaż są one podobno w zupełnie innym stylu.
Kto poznał Zofię Wilkońską Jacka Galińskiego albo teściowe Alka Rogozińskiego lub Emerycką szajkę Cathariny Ingelman-Sundberg ten nie zawaha się, aby sięgnąć po tę właśnie książkę. Ale jeżeli...

Dopóki grób nas nie połączy to kolejna książka w dorobku Agnieszki Zakrzewskiej która udowadnia że w życiu warto spełniać marzenia oraz nie zamykać się na nowe. Agnieszka pokazuje że w komedii kryminalnej odnajduje się jak mało kto. Historia trzech turbobabć czyli starszych Pań które postanowiły rozwiązać zagadkę śmierci bogatego sąsiada z okolicy. Przed nimi nic się i...

Książka o ciekawie zapowiadającej się fabułe i na tym koniec. Fatalny język, nieudolne stylizacje, denerwujące zabiegi stylistyczne, natrętne porównania. Nieudana podróbka stylu Chmielewskiej. Postaci miały być charakterystyczne, a wyszły do przesady udziwnione, trudno je przez to odróżnić np. w dwóch rodzinach panuje przesadne, mocno przerysowane skąpstwo.
Bohaterki, które...

Książka dziwna. Chyba autorka chciała się koniecznie sprawdzić na odcinku komedia kryminalna. Wyszło gorzej niż średnio. Ani to komedia ani kryminał. A do tego imiona i nazwiska holenderskie bohaterów w ilościach hurtowych trudne do zapamiętania. Dla mnie porażka, tym boleśniejsza ,że pozycję "Nigdy cię nie zapomnę " uwielbiam. Wniosek - ciężko być równie dobrym w różnym...

Bomba! Jeśli chcesz spędzić miło czas i się pośmiać to coś dla ciebie ! Cudownie się czyta. Polecam zdecydowanie każdemu !

Świetna komedia. Specyficzny humor, irracjonalne sytuacje i przerysowane postaci. Nie dla każdego, ale ja doskonale się bawiłam.

Kolejna rewelacyjna książka tej autorki.
Tym razem autorka pokazała się w nowym wydaniu, jej komedia Kryminalna to był strzał w 10, mam nadzieję że na jednej się nie skończy,bo Turbobabcie są genialne.
Polecam wszystkim całym ❤️❤️ i czekam na kolejne książki Autorki

Niedziela! Luuuuuz!
Dzień idealny na komedię!
Komedię kryminalno - funeralną!🤣

Zapraszam na www.czytaska.pl do miasteczka na holenderskiej prowincji, gdzie ofiarą morderstwa pada szanowany adwokat.

A do śledztwa biorą się trzy przyjaciółki.
Średnia wieku ofiary i śledczych oscyluje blisko dziewięćdziesiątki! Takich Sherlocków jeszcze świat nie widział!

• 2021
  • Legimi