Fire Force #10

2021-06-14
2021-06-14
Wojciech Gęszczak
Przygodowe Shounen Księża/zakonnice Japonia Supermoce

Tomik dziesiąty w przeważającej większości nadal skupia się na dokończeniu wątku walki ósemki w podziemnych tunelach (głównie starciu dwóch braci). Podobnie jak w poprzedniej części jest więc mocno widowiskowo i zaskakująco. Tym razem jednak twórca obok samej akcji postanowił zaserwować odbiorcy również pewną porcję retrospekcji przeszłości głównego bohatera. Mamy dzięki temu okazję zobaczyć jego relacje z bratem oraz to jak był traktowany przez otoczenie po śmierci swoich bliskich. Taka przeszłość ma ogromny wpływ na jego obecne zachowanie i nic dziwnego, że jest on gotowy do największych poświęceń. Bagaż przykrych doświadczeń dodaje mu siły, aby przekraczać swoje limity i stawać się coraz potężniejszym. Przekraczanie pewnych barier może nieść ze sobą jednak pewne bardzo groźne konsekwencje, o których będzie można się przekonać pod koniec tego tomiku. W tomie tym autor przedstawił również kluczowe elementy budowanego przez siebie świata, dając tym samym większy obraz całości. Na pewno nie pozwala to jednak na snucie przypuszczeń jak seria może potoczyć się dalej, bo w historii nadal drzemie sporo niedopowiedzeń i tajemnic.

Cała recenzja na:

Na półkach: , , , ,

BRATOBÓJCZA WALKA

Każda manga, nawet najbardziej wtórna, ma w sobie coś, za co się ją lubi. W przypadku „Fire Force”, serii, która aż za bardzo przypomina wiele shounenowych tytułów, jest humor. A konkretne sceny wypadków, które kończą się przypadkowym rozebraniem pewnej bohaterki. Może i brzmi to głupio, ale bywa autentycznie zabawne. A poza tym przygody strażaków to kolejny całkiem udany bitewniak, który czyta się szybko, lekko i przyjemnie i jeśli ma kilkanaście lat na karku, na pewno da się całości uwieść.

Shou kontra Shinra! Walka trwa, Shinra jednak, mimo pomocy Lichta, może nie mieć szans na zwycięstwo. Jakie sekrety skrywa moc jego brata? I jak potoczy się to starcie?

BRATOBÓJCZA WALKA

Dodaj cytat z książki Fire Force #10