Kwestia winy

Okładka książki Kwestia winy
Małgorzata Rogala Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 8)
Czwarta Strona
2021-06-02
2021-06-02
literatura polska

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe 5 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Robert Małecki, Małgorzata Rogala
Ocena 0,0
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Balladyna Max Czornyj, Gaja Grzegorzewska, Robert Małecki, Łukasz Orbitowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Marek Stelar, Marcel Woźniak
Ocena 6,8
Balladyna Max Czornyj, Gaja G...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Chyba mam przesyt Górskiej i Tomczyka lub kryminałów w ogóle. Niby wszystko jest podobnie, są morderstwa, w tle ważny problem społeczny to jednak historia mnie nie zachwyciła.

Czyta się rewelacyjnie, wciąga od pierwszych stron, zagadka kryminalna, relacje bohaterów wszystko mi pasowało. Polecam tą serię bardzo mocno. Ale uwaga można się w niej zatracić.

Bardzo dobra książka wciągająca i zaskakująca. Zdecydowanie polecam.

Bardzo dobra książka wciągająca i zaskakująca. Zdecydowanie polecam.

Miła kontynuacja przygód Agaty i Sławka, natomiast względem poprzednich części brakowało mi trochę dynamiki, w zasadzie akcja rozbita była na kilku bohaterów zamiast skupić się na jednym (ew.parze). Nie mniej miło było znowu poznać losy Górskiej i Tomczyka i mam nadzieję ,że jeszcze nie raz powrócą :)

Jest to ósma część cyklu Małgorzaty Rogali, którego bohaterami są Agata Górska i Sławek Tomczyk.

Sławek Tomczyk wraz ze swoją partnerką Moniką Gniewosz prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa pchniętego nożem na parkingu policjanta drogówki – Jakuba Drzewieckiego. W tym samym czasie jego życiowa partnerka Agata Górka wraz z Leszkiem zajmuje się sprawą śmierci właściciela agencji reklamowej Huberta Kamińskiego. Został on zaatakowany w parku podczas porannego joggingu.
Z pozoru dwa zupełnie oddzielnie prowadzone śledztwa na pewnym etapie zaczynają się przeplatać. Kto jest odpowiedzialny za zabójstwa?

Książkę czyta się dobrze i jest ciekawa. Autorka skupiła się na dwóch sprawach kryminalnych i nie rozdrabniała się na drobne. Krew nie leje się strumieniami a wręcz przeciwnie autorka opisuje prywatne życie bohaterów, których bardzo polubiłam już w poprzednich częściach cyklu. Agata i Sławek są już rodzicami dwójki pięcioletnich bliźniaków –Małgosi i Jana. Dzieci są przezabawne i niejeden raz wywoływały uśmiech na mej twarzy. Autorka poruszyła również wątek przemocy w rodzinie policjantów.
Myślę, że na tą pozycję warto poświęcić swój czas,
Książkę ocieniam na 7 pkt.

Jak zwykle kolejna świetna część przygód pary policjantów Agaty i Sławka.
Książki M. Rogali są ciekawe, z fajnymi wątkami kryminalnymi :), a także osobistymi, głównych bohaterów.
Polecam :)

Jak zwykle kolejna świetna część przygód pary policjantów Agaty i Sławka.
Polecam :)

I tym razem książka nie zawiodła. Mnie nie zawiodła. Jest to przyzwoity kryminał obyczajowy. Znana para bohaterów. Sympatycznych bohaterów wzbogaconych o bliźnięta. Przełamuje to stereotyp nieszczęśliwych i toksycznych związków stróżów prawa. Ważny problem społeczny związany z przemocą w rodzinie. Jedynie drażniącą kwestią jest nadużywanie określeń: "partner, partnerka" zamiast po prostu Sławek czy Agata. I "posterunkowa" zamiast Kinga. Ale, jak mawiają, to szczegół.

Ten duet jeszcze nigdy mnie nie zawiódł mimo tego, że w dwóch różnych zespołach na początku. Jak zawsze na wysokim poziomie. Wciągająca, poruszająca kolejny trudny temat.

Chyba najsłabsza część z cyklu życia Górskiej i Tomczyka. Podobnie jak w poprzednich częściach przewidywalna sytuacja, jedynie zakończenie uzupełniło kilka szczegółów

Wartka akcja, którą się czyta z przyjemnością.

Wartka akcja, którą się czyta z przyjemnością.

Dodaj cytat z książki Kwestia winy