Ace: What Asexuality Reveals About Desire, Society, and the Meaning of Sex

Okładka książki Ace: What Asexuality Reveals About Desire, Society, and the Meaning of Sex Angela Chen
Okładka książki Ace: What Asexuality Reveals About Desire, Society, and the Meaning of Sex
Angela Chen Wydawnictwo: Beacon Press nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
210 str. 3 godz. 30 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Beacon Press
Data wydania:
2020-09-15
Data 1. wydania:
2020-09-15
Liczba stron:
210
Czas czytania
3 godz. 30 min.
Język:
angielski
ISBN:
9780807013793
Tagi:
aseksualność LGBTQ+ orientacja seksualna
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1173
903

Na półkach: ,

Książka stawia wiele nieoczywistych pytań: od pozornie prostych, np. czy lubimy się całować - ale tak naprawdę! - do bardziej złożonych - czy osoby aseksualne uprawiają seks albo czy lubimy seks, bo sprawia nam przyjemność, a możemy czujemy się dziwnie, gdy go nie uprawiamy, bo "wszyscy to przecież robią"? Wiele wątków skłania do przemyśleń lub można je zastosować w praktyce np. poziomy zgody. Niełatwa, ale wartościowa lektura uwzględniająca przykłady i historie osób aseksualnych i zachęcająca do zmiany schematów myślenia o sobie i innych, również dla osób nie definiujących się jako aseksualne.

Książka stawia wiele nieoczywistych pytań: od pozornie prostych, np. czy lubimy się całować - ale tak naprawdę! - do bardziej złożonych - czy osoby aseksualne uprawiają seks albo czy lubimy seks, bo sprawia nam przyjemność, a możemy czujemy się dziwnie, gdy go nie uprawiamy, bo "wszyscy to przecież robią"? Wiele wątków skłania do przemyśleń lub można je zastosować w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1909
198

Na półkach: , ,

Całkiem niezła książka. Fajnie, że pojawiają się pozycje na ten temat, tak jakby tłumaczące społeczeństwu, że aseksualność istnieje, to nie choroba ani trauma, że osoby aseksualne nie są wybrakowane (broken) i nie wymagają leczenia / naprawiania. Wprawdzie asy nie obrywają tyle, co inni nieheteronormatywni, przynajmniej w Polsce, ale to głównie dlatego, że nie wierzy się w nasze istnienie, poza tym wstrzemięźliwość seksualna idzie w parze z katolickimi wartościami, a Polska przecież wciąż jest krajem katolickim, nawet jeśli coraz mniej ludzi faktycznie uczęszcza do kościoła czy wierzy, więc mniej rzucamy się w oczy niż inni niehetero.
Wiadomo, że książka odnosi się głównie do amerykańskich realiów, więc porusza też wątki nieistotne dla polskiego czytelnika, zawiera też liczne krótkie opowiadania / teksty, nie zawsze ciekawe, ale myślę, że jako całość wciąż wartościowe, pokazujące odmienne perspektywy i zróżnicowanie asów. Ważne jest podkreślenie, że osoby aseksualne nie są ludźmi w ogóle niezdolnymi do miłości, że też potrafią kochać innych, pragnąć bliskości, po prostu nie jest to bliskość erotyczna i w przypadku osób aromantycznych nie jest to miłość romantyczna, a platoniczna. Uważam to za ważne, gdyż ludzie niekiedy mają błędny obraz asów jako osób zimnych, nieczułych, niezdolnych do miłości czy jakichkolwiek uczuć. Ekspresja uczuć głębokiej przyjaźni czy miłości wśród asów różni się od normy, to częściowo może jednak wynikać z faktu, że ogólnie odsetek osób neuroróżnorodnych (nie neurotypowych, a więc np. z ADHD czy ze spektrum autyzmu) jest wyższy wśród osób nieheteronormatywnych, szczególnie jeśli chodzi właśnie o aseksualność, spektrum autyzmu i kwestie tożsamości płciowej (np. niebinarni).
Czytałam po angielsku.

Całkiem niezła książka. Fajnie, że pojawiają się pozycje na ten temat, tak jakby tłumaczące społeczeństwu, że aseksualność istnieje, to nie choroba ani trauma, że osoby aseksualne nie są wybrakowane (broken) i nie wymagają leczenia / naprawiania. Wprawdzie asy nie obrywają tyle, co inni nieheteronormatywni, przynajmniej w Polsce, ale to głównie dlatego, że nie wierzy się w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
157
125

Na półkach:

Dobra książka o aseksualności i w moim odczuciu lepsza niż jej polska odpowiedniczka "Aseksualność. Czwarta orientacja". Autorka opowiada o drodze do zrozumienia siebie i przytacza również historie innych osób. Pokazuje, że aseksualność nie oznacza braku "czegoś", a otwarcie na inne perspektywy. Znajdziemy tu także wątki aromantyczności i rasizmu w społeczności asów, który stanowi bardziej ciekawostkę i w moim odczuciu odnosi się mocniej do amerykańskiego podwórka. Minus za krótkie, nużące fragmenty i niektóre opowiadania, z których czułam, że nie wynika za bardzo żadna puenta.

Dobra książka o aseksualności i w moim odczuciu lepsza niż jej polska odpowiedniczka "Aseksualność. Czwarta orientacja". Autorka opowiada o drodze do zrozumienia siebie i przytacza również historie innych osób. Pokazuje, że aseksualność nie oznacza braku "czegoś", a otwarcie na inne perspektywy. Znajdziemy tu także wątki aromantyczności i rasizmu w społeczności asów, który...

więcej Pokaż mimo to

avatar
256
11

Na półkach: , , ,

Ta pozycja to to czego szukałam. Podchodzi do tematu wszechstronnie i popycha do refleksji nad społeczeństwem. Zadania sobie pytań co my właściwie robimy i czego chcemy?
Zmusza nas do ponownego sformułowania definicji naszych więzi z ludźmi. Wyjścia na chwilę z utartych schematów.

Otwiera oczy na wiele spraw. Jeśli myślisz, że nie jest dla ciebie, to powiem że jest dla każdego. Nowa perspektywa potrafi wiele wyjaśnić i zmienić. Dlatego nie zrażajcie się trochę dziwnym wstępem.

Ta pozycja to to czego szukałam. Podchodzi do tematu wszechstronnie i popycha do refleksji nad społeczeństwem. Zadania sobie pytań co my właściwie robimy i czego chcemy?
Zmusza nas do ponownego sformułowania definicji naszych więzi z ludźmi. Wyjścia na chwilę z utartych schematów.

Otwiera oczy na wiele spraw. Jeśli myślisz, że nie jest dla ciebie, to powiem że jest dla...

więcej Pokaż mimo to

avatar
827
210

Na półkach:

Bardzo ciekawa książka, świetnie się ją czyta, można ją praktycznie połknąć za jednym zamachem, tak wciąga.

Bardzo ciekawa książka, świetnie się ją czyta, można ją praktycznie połknąć za jednym zamachem, tak wciąga.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    203
  • Przeczytane
    43
  • Posiadam
    11
  • Teraz czytam
    7
  • 2024
    6
  • Psychologia
    4
  • Ulubione
    3
  • Nonfiction
    3
  • 2023
    2
  • Queer
    2

Cytaty

Więcej
Angela Chen Ace: What Asexuality Reveals About Desire, Society, and the Meaning of Sex Zobacz więcej
Angela Chen Ace: What Asexuality Reveals About Desire, Society, and the Meaning of Sex Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także