Genialny eksperyment

Okładka książki Genialny eksperyment James Patterson
Okładka książki Genialny eksperyment
James Patterson Wydawnictwo: Zygzaki Cykl: Max Einstein (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Max Einstein (tom 1)
Max Einstein. The Genius Experiment
Zygzaki
2021-05-19
2021-05-19
Adrian Tomczyk
Einstein nauka dla dzieci geniusz eksperyment

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Niestety książka nie dla mnie. Początek nie był zły, nawet mnie zaciekawił. Ale potem. Męczyłam się z tą książką strasznie mimo jej niewielkich gabarytów. Była nudna, za długa i miała mnóstwo przestojów w fabule. Bohaterowie mimo swojej genialności nie wyróżniali się niczym szczególnym. Serii kontynuować nie będę, bo za bardzo się z nią męczyłam.

Zdarzyło Wam się rozmawiać w myślach ze swoim idolem? Albo zastanawialiście się co w danej chwili by zrobił? Przyznaje u mnie taka sytuacja miała parę razy miejsce. Głównie w dzieciństwie ponosiła mnie wyobraźnia, ale teraz też przyłapuje się na tym, że zastanawiam się "co w tym momencie zrobiłby Freddie Mercury"?
Max nasza główna bohaterka książki również ma idola i mentora. Jest nim Albert Einstein. Uwielbia go tak mocno, że postanowiła dać sobie tak samo na nazwisko, a jak wiadomo nazwisko zobowiazuje. Max to dziewczyna nadinteligentna, jednym słowem geniusz. Wpada na pomysły genialnych wynalazków i łamie zabezpieczenia w komputerach. Ja co prawda na nazwisko Mercury nie mam i może też dlatego zbyt dużego talentu muzycznego nie posiadam 😁
Max nie zna swoich rodziców, nie ma pojęcia kim byli i czym się zajmowali. Nikt się nią nie opiekuje. Śpi nad stajnią pełną koni wraz z innymi bezdomnymi gdzie nie są mile widziani. Mimo swojego młodego wieku jest studentką uniwersytetu nowojorskiego. Jednak pewnego dnia spotyka dwóch reprezentantów CMI czyli Centrum Młodych Inicjatyw, którzy chcą zabrać ją do Jerozolimy, gdzie wraz z innymi nadinteligentnymi nastolatkami miałaby uratować świat. Niestety nie będzie to takie proste skoro Max jest ścigana przez tajemną Korporację.
Brzmi świetnie? Bo taka właśnie ta książka jest! Pełna akcji, niespodzianek i mnóstwa mądrości. Łączy zabawę z wiedzą i pokazuje, że dzieci są jedyną nadzieją na uratowanie świata.
Ja co prawda nie raz zgubiłam się w tej książce i o genialnych pomysłach dzieciaków musiałam czytać po dwa razy, ale i tak bawiłam się niesamowicie dobrze, a przy okazji czegoś się nauczyłam. Polecam z całego serca zarówno dla małych jak i dużych czytelników!

Max nasza główna bohaterka książki również ma idola i...

„Genialny eksperyment” to 1 tom serii dziecięcej o przygodach Max Einstein. Autorami tej książki są James Patterson i Chris Grabenstein.

Max Einstein to 12-letnia dziewczynka, która jest bezdomna i pomieszkuje z innymi squatersami nad stajnią. Nie wie nic o swoim pochodzeniu i rodzinie. Nie wie nawet czy Einstein to jej prawdziwe nazwisko, czy wymyśliła je sobie w dzieciństwie na cześć swojego największego życiowego idola - Alberta Einsteina. Ma genialny umysł i nielegalnie studiuje na Uniwersytecie Nowojorskim. Jej geniusz dostrzegają dwie organizacje. Jedna o dobrych zamiarach, chcąca wykorzystać umysł Max do zmiany świata na lepsze, a druga chcąca pozyskać Max w odwrotnych celach..

Uwielbiam książki o genialnych dzieciach, więc ta również przypadła mi do gustu. Mogę Wam zdradzić, że Max nie jest jedyną bohaterką w tej książce, która posiada ponadprzeciętną inteligencję! Świetnie czytało mi się o ich przygodach i dokonaniach. Jestem też pod wrażeniem poruszenia w tej lekturze tematów gospodarczych, społecznych i ekologicznych w taki przystępny dla młodego czytelnika sposób.

Myślę, że dla dzieci/młodszej młodzieży ta książka będzie jeszcze większą rozrywką niż dla mnie. Ja raczej nie będę kontynuować tej serii, ale myśle, że grupa wiekowo docelowa tej książki zaangażuje się na tyle mocno, że na jednym tomie nie poprzestanie.

Max Einstein jest dwunastoletnią sierotą mieszkającą nad stajnią wraz z innymi squatersami. Od pozostałych dzieci wyróżnia ją także to, że jest prawdziwym geniuszem, a w swojej głowie rozmawia z idolem i nauczycielem – Albertem Einsteinem. Potrafi w mgnieniu oka wymyśleć eksperyment, zbudować sobie komputer ze znalezionych na ulicy podzespołów, w dodatku interesuje się naukowymi odkryciami i jest ponadprzeciętnie inteligentna. Niestety doskwiera jej samotność i tęsknota za własnymi korzeniami. Nie wie jak się naprawdę nazywa ani skąd się wzięła w Nowym Jorku. To także bardzo wrażliwa dziewczynka, choć jak sama twierdzi – brakuje jej kompetencji społecznych. Zawsze myśli o pomocy drugiemu człowiekowi, zwłaszcza słabszemu. Jej umysł działa na najwyższych obrotach, przez co wielokrotnie generuje mnóstwo myśli, niekiedy przykrych dla naszej małej bohaterki. Jednak to dzięki niemu jest w stanie zmienić świat na lepszy i bardziej przyjazny.
Bohaterami tej powieści jest grupka małych geniuszy, ale także złe postacie, które próbują zniweczyć ich plany ratowania planety i ludzi. Podoba mi się ten rozstrzał charakterów, ponieważ poznajemy różnorodne postacie, które nie tylko specjalizują się w innych dziedzinach, ale także ich osobowości są kompletnie odmienne. Poza tym wydaje mi się, że kreacje pokazują i będą w dalszych częściach nadal pokazywać, że nikt nie jest całkowicie zły i czasami wróg może stać się przyjacielem, a przyjaciel wrogiem. Uczy to dzieci właściwego postrzegania świata, nie tylko jako czarno-biały wytwór.
Uwielbiam książki poruszające motywy genialnych umysłów. Tym razem sięgnęłam po taką dla młodszych czytelników i ani trochę nie żałuję. W dodatku „Max Einstein. Genialny eksperyment” uderza w kwestie ekologiczne, społeczne i związane z różnymi kryzysami czy katastrofami, czyli tematy bardzo istotne. To jej dodatkowa wartość. Oprócz pokazania małych, bohaterskich geniuszy skupia się na palących tematach. I stara się wyjaśniać naukowe pojęcia w sposób przystępny.
Nie dość, że sama treść jest bardzo ciekawa, to jeszcze jej oprawa graficzna i sposób przygotowania – cudo dla dzieciaków. Kolorowa, z krótkimi rozdziałami i dużymi literami, zawierająca interesujące ilustracje z tekstami. Na zakończenie dostajemy fajny segment zatytułowany „Co by zrobiła Max”. Znajdziemy tam między innymi pytania do książki (odpowiedzi tworzą tajny kod),możliwość dokończenia sentencji Einsteina, instrukcję do przygotowania gluta a’la Quincy, eksperymenty myślowe, notatki Max oraz propozycję jak samemu założyć Klub Mądrych Inicjatyw. Więc tym bardziej polecam ją dla małych pociech – oprócz czytania jej walorem jest również aktywizacja czytelnika. Mądra, barwna i angażująca. Na pewno sięgnę po dalsze części – polubiłam te dzieciaki.

To historia 12-letniej Maxine, która jest sierotą o ponadprzeciętnym umyśle. Dziewczynka pomimo wieku już studiuje, ma głowę pełną innowacyjnych pomysłów, a jej idolem jest nie kto inny jak Albert Einstein. Jej wiedza nie pozostaje niezauważona. Dziewczynka trafia do CMI organizacji dla młodzieży, która stara się pomagać ludziom w wielu miejscach na świecie właśnie przy wykorzystaniu nauki, jednak po piętach depcze im Korporacja, która chce pozyskać Max i wykorzystać do swoich celów.

Słuchajcie ta książka jest super! Pełna przygód, świetnych bohaterów no i oczywiście wiedzy. W przystępny dla dzieci sposób możemy się dowiedzieć o teorii względności, prawach dynamiki Newtona czy wielu innych zagadnień z fizyki i nie tylko. Całość napisana jest lekkim językiem, a dialogi bohaterów nie raz nas rozbawią. Jeśli szukacie czegoś lekkiego na poprawę humoru lub ciekawej lektury dla Waszych dzieci koniecznie sięgnijcie po Max Einstein, a na pewno się nie zawiedziecie. Myślę, że najlepszą recenzją będzie też fakt, że Kuba od razu chciał zamówić drugi tom przygód Maxine, by poznać jej kolejne przygody. 😊

Takim książkom dla dzieci zdecydowanie mówię TAAAK!

Takim książkom dla dzieci zdecydowanie mówię TAAAK!

Pokaż mimo tovideo - opinia

Gdy uczęszczałam do szkoły i byłam w wieku głównej bohaterki książki, czyli miałam dwanaście lat, na samą myśl o przedmiotach ścisłych aż mnie ciarki przechodziły. Fizyka, chemia i matematyka to były przedmioty w szkole, których po prostu nie lubiłam.

Max Einstein to bardzo rezolutna dziewczynka, a życie nie było dla niej łaskawe, ponieważ nie ma ani domu, ani rodziców. Jednak coś ją wyróżnia od rówieśników, nieprzeciętna inteligencja, za sprawą której trafia do tajemniczej organizacji. Z innymi dziećmi będzie miała za zadanie uratować świat, bo przecież wiedza to potęga.

Chociaż wiek bohaterki mam już dawno za sobą to przyznaje, że czytając książkę bawiłam się świetnie. Jest to książka przygodowa, w której akcja w ogóle nie zwalnia. Jest to lektura, która zdecydowanie poprawia nastawienie do przedmiotów ścisłych.

Książka ta jest przepięknie wydana, posiada dużo ilustracji nawiązujących do nauki, a na końcu książki znajduje się quiz z wiedzy o książce oraz inne naukowe ciekawostki.

Świetna książka dla dzieci i dorosłych, która odczarowuje zły urok na przedmioty ścisłe.

Max Einstein jest dwunastoletnią geniuszką. Wiedzie dosyć nietypowe życie. Otóż nie zna swojej przeszłości i nie posiada żadnych krewnych. Mieszka wraz z bezdomnymi nad pewną stajnią... Postacią, którą podziwia, jest oczywiście Albert Einstein.
Pewnego dnia jej życie obraca się do góry nogami... Wraz z kilkoma innymi geniuszami trafia to tajemniczej organizacji, która planuje wyłonić z tego grona najbardziej inteligentną osobę...
Okazuje się, że tropem Max wędrują również czarne i bardzo groźne charaktery, które pracują dla jeszcze bardziej niebezpiecznego człowieka...
_____________________
Książka jest bardzo wyrazista i oryginalna. Główna bohaterka jest bardzo dobrze wykreowaną postacią, która wie, czego chce i chociaż jest młodziutka, jest bardzo zaradną i samodzielną osobą.
Książka uczy i zaskakuje, co jest bardzo ważne w książkach skierowanych również do młodszych czytelników. Zdecydowanie pobudza wyobraźnię i chęć do poszerzania wiedzy. Przybliża informację o Albercie Einsteinie oraz zasady fizyki. Ukazuje chęć niesienia pomocy innym oraz możliwości odnalezienia złotego środka na poprawę życia dzieci zamieszkujących Afrykę.
Odnajdziecie w niej przygodę, naukę i niezłą dawkę emocji. Książka zawiera również cudowne ilustracje, które świetnie współgrają z tekstem. Odnajdziecie tam również dobry humor i rzetelne informacje. Świetny jest również dodatek, który pojawia się na samym końcu książki.
To jedyna książka przygodowa, która została zautoryzowana przez Archiwum Alberta Einsteina!

Doskonale się bawiłam przy tej książce. Maxine jest niesamowitą mądrą dziewczynką. Na pewno przeczytam kolejne tomy, bo niesamowicie mnie ciekawi skąd Max pochodzi, jak ma naprawdę na imię, co się z nią działo do tej pory.

Bardzo dobra książka z literatury dziecięcej. Bawiłam się przy niej niezwykle dobrze. Świetni bohaterowie!
Z pewnością sięgnę po kolejny tom.

Z pewnością sięgnę po kolejny tom.

• Dziecięce
  • Przeczytane 2022