Siostry Niezapominajki: 2. Miłości Kasjopei

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 2. Miłości Kasjopei Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Okładka książki Siostry Niezapominajki: 2. Miłości Kasjopei
Alessandro BarbucciGiovanni Di Gregorio Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Siostry Niezapominajki (tom 2) Seria: Klub Świata Komiksu komiksy
komiksy
Siostry Niezapominajki (tom 2)
Klub Świata Komiksu
Les soeurs Grémillet: 2. Les amours de Cassiopée
Egmont Polska
2022-01-19
2022-01-19
2021-01-01
Maria Mosiewicz

Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Siostry Niezapominajki: 3. Skarb Lucilli Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Siostry Niezapominajki: 1. Sen Sary Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 2 Francesco Artibani, Graziano Barbaro, Alessandro Barbucci, Paolo Campinoti, Bruno Enna, Elisabetta Gnone, Gianluca Panniello, Donald Soffritti, Daniela Vetro
Czarodziejki W... Francesco Artibani,...

Okładka książki Stranger Things. Obóz naukowy Keithem Champagnem, Jody Houser, Edgarem Salazarem, praca zbiorowa
Stranger Thing... Keithem Champagnem,...
Okładka książki Dedal i Ikar. Świat mitów Clotilde Bruneau, Luc Ferry, Giulia Pellegrini
Dedal i Ikar. ... Clotilde Bruneau, L...
Okładka książki Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy Martin Widmark, Helena Willis
Sabotaż w punk... Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Stranger Things. Prosto w ogień Jody Houser, Ryan Kelly
Stranger Thing... Jody Houser, Ryan K...
Okładka książki Gwiezdny port Raya Golden, George R.R. Martin
Gwiezdny port Raya Golden, George...
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pamiętniki Wisienki - 1 - Skamieniałe zoo Joris Chamblain, Aurélie Neyret
Pamiętniki Wis... Joris Chamblain, Au...

Jak to nieraz mawiali ludzie doświadczeni życiem - nie igraj z cudzymi uczuciami. Dotyczy to obu stron bo nieraz możemy wpakować się w relację, która porani wiele osób. Innym razem przez ulotny romans stracimy prawdziwą, trwałą miłość. Jednak młodość wiele wybacza i czasem zwyczajnie trzeba doświadczyć kilku odcieni tego pięknego, ale zarazem zdradliwego uczucia. Szczególnie, gdy nie potrafimy znaleźć odpowiednich słów.

Fabuła drugiego tomu sióstr Niezapominajek rozgrywa się na francuskiej wsi, nieopodal małego miasteczka. Jest lato i nasza wesoła gromadka trafia pod opiekę ich babci. Ta mieszka samotnie od śmierci swego męża i niestety ma coraz częściej problemy z pamięcią. Jednocześnie w okolicy szerzy się plotka o tajemniczym duchu nawiedzającym ruiny dawnego kościoła. To wszystko sprzyja nocnym eskapadom, poznawaniu przeszłości miasteczka oraz miłosnym relacjom. Tutaj w ich centrum znajduje się Kasjopeja, średnia z sióstr Niezapominajek, która niestety nie umie do końca określić swoich uczuć.

Dziewczyna już w pierwszym tomie interesowała się swoim rówieśnikiem imieniem Ulisses. Jednak wyjazd na wieś sprawił, że do nastolatki zaczął przymilać się kolejny adorator. I to spowodowało w jej sercu oraz głowie dość poważny konflikt. Dziewczyna za namową swej babci zaczyna pisać listy do Ulissesa, starając się wyrazić w nich to co czuje. Jednak przychodzi jej to z wielkim trudem, a nowy adorator nie ustaje w swych podskokach.

Komiks genialnie ukazuje, jak nie należy bawić się ludzkimi uczuciami. Oczywiście sprawa z duchem dodaje również sporo do głównego wątku podając przykłady relacji międzyludzkich, które nie koniecznie skończyły się dobrze. Zawsze ostatecznie trzeba wybrać, ale tym samym kogoś zranimy. Pytanie jak mocno? Miłość jest piękna, ale potrafi być też bardzo bolesna. Z czasem jednak, przynajmniej w teorii, uczymy się jej i tego jak łączyć ją z rozsądkiem. Bowiem wieczne poleganie na ślepym uczuciu potrafi przynieść więcej złego niż dobrego.

Ocena 9/10 gdyż ogromnie mi się podobał ten komiks. Mówię to ze świadomością że nie jestem docelowym odbiorcą;). Są nim jak oceniam głównie dziewczyny kategoria wiekowa 10-13 lat. Zaznaczę że 1 tomu nie czytałam. Opowieść O trzech siostrach z których każda jest inna, ma swój charakter ale jednocześnie trzymają się razem. Wątek pierwszych miłości, rozterek ciekawie napisany i pokazujący czytelnikowi że życie i miłość to nie zero jedynkowa prosta sprawa. Ciekawy wątek z duchami, książkami, aktorstwem, relacji z Babcią i Jej choroby. Tak dużo treści i to w komiksie na tak niewielu stronach ale zupełnie nie miałam poczucia przeładowania. Uważam że to dobry pomysł na prezent np dla nieczytajacych żeby do lektury choćby komiksu przekonać. Z przyjemnością siegnę po 1 tom A później dalsze jeśli zostaną wydane

Siostry Niezapominajki to nowa seria komiksów skierowana do żeńskich czytelników, choć chłopcy też chętnie podsłuchają tej ciepłej historii o siostrzeństwie, a przy okazji może odkryją coś jeszcze? Siostry Niezapominajki to historia o trzech siostrach, które różnią się pod każdym względem. Jednak kiedy przychodzi czas by wesprzeć się, czy pomóc jednej z sióstr, są gotowe wskoczyć za sobą w ogień.

W pierwszym tomie poznajemy bliżej najstarszą siostrę Sarę, która jest z całej trójki najbardziej odpowiedzialna i twardo stąpająca po ziemi. Najmłodsza siostra to Lucilla, która bardziej ceni sobie towarzystwo zwierząt niż ludzi. Pomiędzy nimi jest Kasjopeja, romantyczka, roztrzepana, taka typowa nastolatka. To właśnie jej miłosne rozterki będą podstawą drugiego tomu przygód Sióstr Niezapominajek.

Dziewczyny po raz kolejny wyjeżdżają na wakacje do babci, która zapomina odebrać je z dworca kolejowego. Nieco zmartwione tą sytuacją decydują się pójść do domu babci. Po drodze miejscowi koledzy podrzucają je do domu staruszki. Ewidentnie czuć tutaj miętę między Kasjopeją a Oliwierem.

Wakacyjna miłość? Wszystko byłoby takie proste, lecz w mieście Kasjopeja zostawiła swojego chyba chłopaka. Czuje się rozdarta, niepewna miłości, czy jest odwzajemniona, czy on też myśli o niej poważnie. To skłania ją do pisania listów do niego, za namową babci.
Wróćmy do pozostałych sióstr i miejscowych chłopców, którzy straszą dziewczyny pojawiającym się duchem uderzającym w dzwon w ruinach starego kościoła. Całe miasteczko słyszy w każdą noc bicie dzwonu. Niewiele trzeba, by siostry postanowiły zbadać tę sprawę, poznać lokalne legendy i odkryć, czy to jest prawdziwy duch.

Co wspólnego z tą całą historią ma legenda o Pani z Jeziora, babcia i jej przepis na nugat? Powiem tylko, że w te wakacje dziewczyny odkryją niejedną tajemnicę, a Kasjopeja będzie miała nie lada orzech do zgryzienia i trudną decyzję do podjęcia.

Ta z pozoru ciepła i mądra historia odkrywa przed czytelnikiem drugie dno. Choć mój nastolatek jest płci męskiej, wiele razy jego zachowanie przypominało mi Kasjopeję. Podobne wahania nastrojów, to samo stwierdzenie, że “nie wiem, o co mi chodzi”, świetnie oddaje nastroje współczesnych nastolatków. Dlatego właśnie młodzież odnajdzie kawałek siebie w tej lekturze. Ponadto pokazuje młodemu czytelnikowi, że najbliższa rodzina jest najlepszym wsparciem w trudnych chwilach.

Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH”.

Seria komiksów „Siostry Niezapominajki” to opowieści o przygodach trzech sióstr. Sara jest najstarsza, najbardziej odpowiedzialną, Kasjopeja wydaje się bujać w obłokach, jest roztrzepana i romantyczna dusza, z kolei Lucilla odludkiem kochającym swojego kota Yurei. Pozornie nic je nie łączy, ale kiedy zachodzi taka potrzeba ramię w ramię pomagają sobie w rozwiązaniu zagadek. Tak jest właśnie w pierwszych dwóch tomach, których akcja toczy się wokół starszych sióstr: Sary (tom 1) i Kasjopei (tom 2).
Dziewczyny samotnie wychowuje mama. Z tego powodu Sara, jako najstarsza z rodzeństwa, czuje się odpowiedzialna za młodsze rodzeństwo, czuje się za nie odpowiedzialna, jest nad wiek poważna i to sprawia, że nie zawsze może dogadać się z nieco dziecinnymi siostrami. Jednak, kiedy prześladuje ją dziwny sen, mama reaguje na opowieść o nim zdenerwowaniem, a na strychu znajdują zaskakujące przedmioty dziewczyny razem dążą do rozwiązania zagadki. „Sen Sary” to tom przekonujący czytelnika, że czasami warto ujawnić tajemnice z przeszłości i nie brać na swoje barki zbyt dużej odpowiedzialności za wszystkich, bo nie mamy wpływu na czyny innych.
W drugim tomie pt. „Miłość Kasjopei bliżej poznamy „środkową” siostrę, która lubi marzyć, jest romantyczką ulegającą wahaniom emocji, rozdartą między uczuciami i niepotrafiącą do końca ich nazwać. Tym razem dziewczyny jadą na wakacje na wieś. Niby powinny się cieszyć, ale tylko najmłodsza okazuje entuzjazm. Jakby na złość nikt nie przyjeżdża po nie na dworzec. Na szczęście trafiają na dawnego kolegę oferującego podwózkę i zdradzającego najnowsze tajemnice, opowiadającego o dziwnych wydarzeniach w okolicy. Kiedy docierają do babci okazuje się, że z jej pamięcią jest coraz gorzej. Do tego dziewczyny będą miały do rozwiązania zagadkę związaną z tajemniczym duchem pojawiającym się ruinach starego kościoła. W to wszystko wplątane zostaną uczucia Kasjopei rozdartej między sympatią do dwóch chłopaków. Na szczęście z pomocą przyjdzie babcia, jej doświadczenie i spory dystans do wielu spraw.
W każdym tomie wydarzenia z pogranicza magii, niezwykłości wyjaśniane są logicznie. A jednocześnie jest piękne przesłanie, pokazanie, że to od nas zależy, co nam towarzyszy. To ciepła opowieść o relacjach międzyludzkich, doświadczaniu świata, różnorodności. Historie dające nieszablonowe rozwiązania, dające dużo nadziei i ciepła, ale też uświadamiające złe konsekwencje naszych czynów. Fabularnie akcja bliska jest temu, co znamy z „Pamiętnika Wisienki" czy "Lou!”.
„Siostry Niezapominajki” to pięknie wydana seria, opowiadająca o niezwykle różnorodnych charakterach sióstr, wyzwaniach, jakie stoją im na drodze, zagadkach do rozwiązania, ale też o miłości, wsparciu, współpracy. Kiedy na horyzoncie pojawia się wyzwanie ważne jest tylko ono, a nie codzienne nieporozumienia.
Komiks jest bardzo przyjemnie napisany, a do tego są to mądre, autonomiczne historie pozwalające wyjść poza schematy. Do tego widzimy jak bardzo różnorodni są tu bohaterzy i to nie przeszkadza we wzajemnym wsparciu.
Piękne ilustracje, bardzo dobrze zszyte strony, dobry papier i solidna, kartonowa oprawa dopełniają całość. Polecam.

„Miłości Kasjopei” to ciepła, przepełniona emocjami opowieść o rodzinnych więzach, siostrzanej miłości (ale też skomplikowanych relacjach pomiędzy nimi) oraz wzajemnym oddaniu, w której nie zabrakło wyrazistych, wzbudzających sympatię bohaterów oraz intrygującej, czekającej na odkrycie tajemnicy, której rozwiązanie okaże się być prawdziwym zaskoczeniem nie tylko dla sióstr Niezapominajek, ale również dla czytelników. Polecam!
Recenzja 👉https://bit.ly/34LQqfC

Niezapominajki wróciły w całkiem niezłym stylu. Tym razem centrum fabuły skupia się na młodszej siostrze Sary - Kasjopeii. Mogło być banalnie ( w końcu większość opowieści skupia się na miłosnych perypetiach średniej Niezapominajki) a wyszło naprawdę uroczo.

Fani popularnego komiksu Witch, na pewno od razu zauważyli tę unikalną kreskę. Osobiście nie mogłam obojętnie przejść obok tych pięknych komiksów, a tajemniczość jaką są owiane, dodatkowo mnie do siebie zachęcają.

Póki co nie dzieje się w nich nic fantastycznego, nie ma magii, czarów, ani wróżek. Nie wiem o czym ma być ta seria, ale póki co nic nie wskazuje na to, że pojawią się w niej jakieś tajemnicze moce. Oczywiście z góry założyłam, że tak właśnie będzie, bo przecież czemu nie, ale to tylko moje widzi mi się :D

W tym tomie bliżej poznamy kolejną z trzech sióstr i jest nią Kasjopeja. Dziewczynki jadą na wakacje do babci, której zaczyna szwankować pamięć i zapomina odebrać je z dworca. Jednak z pomocą przychodzi im dobry kolega, oferując podwózkę. Przy okazji dowiadują się, że w starych ruinach kościoła zamieszkał duch, który co noc uderza w dzwony. Siostry od razu wyczuwają przygodę i zamierzają zbadać tę podejrzaną sprawę. Do tego wszystkiego wplątane zostają uczucia Kasjopei, której serce nagle zostało rozdarte przez dwóch chłopaków. Dziewczynka nie wie co ma zrobić i zaczyna zachowywać się irracjonalnie.

Siostry Niezapominajki to pięknie wydana seria, opowiadająca o niezwykle wybuchowym rodzeństwie. Dziewczynki tak się od siebie różnią, że czasem podejrzewają, iż w ogóle nie są ze sobą spokrewnione! Oczywiście kiedy jedna jest w tarapatach, dwie poruszą niebo i ziemię, aby jej pomóc w każdej opresji. Zawsze mogą na siebie liczyć, ale spory i niedopowiedzenia to codzienność. Dalej niewiele dowiadujemy się o przeszłości Niezapominajek i bardzo mnie to denerwuje, bo czuję, że jest tam jakiś sekret! Jakaś mroczna tajemnica i za wszelką cenę muszę ją poznać :D

Komiks jest bardzo sympatycznie napisany, spodoba się zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom, którzy chcą zacząć przygodę z czytaniem powieści graficznych od czegoś lekkiego i przyjemnego.

Trzy siostry - Sara, Kasjopeja i Lucilla. Sara jest tą najstarszą, najbardziej odpowiedzialną, Kasjopeja to ta roztrzepana, romantyczna dusza, zaś Lucilla jest trochę dziwna, bo stroni od ludzkiego towarzystwa i woli swojego kota Yurei. Mimo to, gdy wymaga tego sytuacja, stają sie dla siebie podporą i tworzą siostrzany trójkąt. Te pierwsze dwa tomy dotyczą dwóch najstarszych sióstr - Sary (tom 1) i Kasjopei (tom 2). Sara każdej nocy śni sen o malutkiej ośmiorniczce, ale co noc sen ten urywa się w tym samym miejscu. Wraz z młodszymi siostrami postanawia odkryć tajemnicę, jaka kryje się za tajemniczym zachowaniem ich mamy i pamiątkami z przeszłości, które znalazły na strychu.

W ogóle zacznijmy od tego, że nigdy nie lubiłam pisać o komiksach i mangach, zawsze mam wrażenie, że robię coś nie tak, ale jeśli lubiliście serię WITCH, to bez wątpienia jest to coś dla was, bo jeden z autorów pracował także przy serii o słynnych czarodziejkach. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak ciepła historia o trzech siostrach, ale tak naprawdę jest tu o wiele więcej!

Pierwszy tom skupia się wśród rodziny. Uwielbiam to, w jaki sposób zostało to przedstawione i co tak naprawdę symbolizuje mała ośmiorniczka. Cieszę się też, że gdy dziewczynki już dowiedziały się prawdy od mamy, ta nie potraktowała ich jak małe dziewczynki, tylko poważnie potraktowała temat i z szacunkiem i wyczuciem opowiedziała im całą prawdę! Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, ale jestem zadowolona i gdybym miała opcję, zdecydowanie podsunęłabym to jakiemuś dziecku!

Drugi tom kręci się wokół postaci Kasjopei. Może i nie popieram wymykania się w nocy z domu (nie wiem, ile lat mają dziewczyny),ale i tutaj mamy do czynienia z tajemnicą, choć tym razem chodzi o babkę dziewczynek i ponownie podoba mi się, w jaki sposób historia się kończy i jakiego wyboru dokonuje Kasjopeja. Byłam pod wrażeniem i moje serduszko także poczuło się usatysfakcjonowane.

To przede wszystkim mądra, ciepła historia o trzech zupełnie różnych, trochę niezależnych, ale wspierających się siostrach. Może trochę girl power, bo duży nacisk kładzie na to, że każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju, ale też mówi, żeby zawsze szukać wsparcia w rodzinie i nie odsuwać tych najbliższych. Jestem zachwycona i będę wyczekiwać kolejnych tomów! Ja co prawda czytałam po angielsku, ale w Polsce możecie nabyć komiksy za pośrednictwem wydawnictwa Egmont. No i przede wszystkim - JEST PRZEPIĘKNY!

1920

Zdziwiła mnie przemoc i ciężki wybór, choć ja widzę coś innego. Ale ok, niech będzie jak jest.

Fajny komiks. Szybko się czyta.

Fajny komiks. Szybko się czyta.

• Komiksy
  • Komiks