Supercepcja. Szósty zmysł

Okładka książki Supercepcja. Szósty zmysł Katarzyna Gacek
Okładka książki Supercepcja. Szósty zmysł
Katarzyna Gacek Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Supercepcja (tom 5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Supercepcja (tom 5)
Znak emotikon
2021-05-10
2021-05-10
supercepcja

Okładka książki Zabójczy spadek uczuć Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zabójczy spade... Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Zielony trabant Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zielony trabant Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Dogrywka Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Dogrywka Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Zbrodnia w operze Katarzyna Gacek, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Janusz Onufrowicz, Robert Ostaszewski, Alek Rogoziński, Anna Rozenberg, Maciej Siembieda, Grzegorz Skorupski, Bartosz Szczygielski
Zbrodnia w operze Katarzyna Gacek, Ga...

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Z każdą kolejną częścią robi się coraz ciekawiej. Na pewno pojawienie się dwóch nowych bohaterów mocno ożywiło i przyspieszyło akcję.
Przygoda grupy przyjaciół z superzmysłami trwa dalej. Już niedługo zaczynamy kolejną część, mamy nadzieję, że tak samo fajnie napisaną :)

Mój 12-letni syn ma generalnie awersję do czytania książek. Sześciotomowy cykl Supercepcji pochłonął w mgnieniu oka, twierdząc, że to najfajniejsze książki jakie do tej pory czytał

GENIALNA, SZTOS, NAJLEPSZA

GENIALNA, SZTOS, NAJLEPSZA

Tom 5 to bezpośrednia kontynuacja tomu 4 i bardzo ważne jest by czytać od początku. Po pierwsze aby zżyć się z bohaterami, po drugie by śledzić trzymającą w napięciu akcję. Nie ma co sobie spoilerować i stracić połowę przyjemności z czytania.

Mimo starań policji Tymon się nie odnalazł. Dzieci bardzo zaangażowały się w akcję poszukiwawczą, według rodziców aż za bardzo. Ale Janek, Klara, Julka i Zosia nie dadzą za wygraną.

Samotna wyprawa Julki budzi sporo emocji. Dziewczynka bardzo dobrze przygotowała się do tajnej misji, dopracowała plan. Mimo że miała świadomość niebezpieczeństwa najważniejsze dla niej było odkrycie gdzie jest Tymon. Przyjaźń nade wszystko! Niestety akcja zakończyła się poważnymi kłopotami. Zosia i Janek układają nowy plan, ale nie muszą realizować go tylko we dwoje. Jeśli odnajdą dziecko szóstej mamy wtedy ich siły znacznie się wzmocnią.

Do grona przyjaciół dołączyła Aurelia. Dziewczynka przeczuwała, że wydarzy się coś złego. Przyjechała z mamą do Polski z dalekiej Australii. Prawda o superzmysłach mocno ją zaskakuje, ale czeka na nią jeszcze jedna poważna niespodzianka.

Akcja się zagęszcza. Odkrycie nad czym pracowała docent Radzanowska i jej pomocnicy budzi spory niepokój. Eksperymenty nad ludzkimi zmysłami nie mogą prowadzić do niczego dobrego.

Papuga jak każde zwierzę które widnieje na okładce poszczególnych książek serii ma dość ważne znaczenie. Jest też sympatycznym elementem, który jeszcze bardziej skupia uwagę młodych czytelników.

W tym tomie sporo się dzieje, autorka bardzo zaskakuje rozwiązaniami fabularnymi. Zwarty akcji w tej książce na prawdę wbijają w fotel. Tę część czyta się dosłownie na jednym oddechu, byle tylko dotrzeć do rozwiązania sprawy. Czy dzieciom uda się opuścić tajne laboratorium, czy policja wpadnie na jakiś trop?
Dla fanów serii pozycja obowiązkowa.

To, że każdy z nas jest wyjątkowy i nie ma dwóch takich samych osób wiemy chyba doskonale. Każdy człowiek jest inny, różnimy się cechami charakteru, umiejętnościami, wyglądem, upodobaniami. Wyobraźcie sobie jednak, że dysponujecie czymś specjalnym, czymś co czyni Was niemal super człowiekiem. Bohaterowie "Supercepcji" posiadają niezwykłe moce, a to za sprawą wyostrzonego zmysłu. Każde z piątki przyjaciół ma szczególnie wyspecjalizowany jeden zmysł, który jest równocześnie dobrodziejstwem, ale bywa też pewną uciążliwością, jeżeli pomyślimy o nadwrażliwości danego zmysłu.

👂

Przyjaciół połączyła...szkoła rodzenia, miejsce spotkania ich matek i tajemniczy wybuch, który odmienił losy tych dzieciaków. Okazuje się, że nastolatków z supermocami jest więcej i mają w swoich zasobach również intuicję, czyli tzw. szósty zmysł (stąd tytuł piątej części).

👅💡

Kryminał niezwykle wciągający, czyta się go bardzo szybko, a to dlatego, że lekturze towarzyszy niezmiennie żywe zainteresowanie i nieustanne napięcie. Przez te 308 stron dzieje się tak wiele od zaginięcia, porwania, ucieczki, przez niespodziewane odkrycie rodzeństwa i rodziców aż po badania laboratoryjne. Wyjątkowe moce dzieci budzą zainteresowanie żądnych sławy i pieniędzy naukowców. Jednak czy supermoce uratują przyjaciół w walce z uzbrojonymi porywaczami i bezwzględną docent Radzanowską?

Ja po tej lekturze na pewno będę chciała przeczytać kolejną część i te wcześniejsze, bo jest to kawał dobrej książki. Wartka i stale rozwijająca się akcja, krótkie rozdziały, przystępny język, tajemnica, nadprzyrodzone moce- nie można przejść obok takiej książki obojętnie. Poza tym autorka z rozmysłem zakończyła fabułę tej części w tak kluczowym momencie, że chyba każdy czytelnik będzie przebierał nogami na szóstą część, ale ta na szczęście ukaże się już latem!

👃

Należy również wspomnieć, że rozpoczęcie czytania serii od tej części nie będzie dla czytelnika żadnym dyskomfortem, ponieważ na pierwszej stronie możemy się zaznajomić w czym rzecz. Z własnego doświadczenia oceniam, że w ogóle nie odczułam, iż zaczynam od piątej i właściwie przedostatniej części.

Katarzyna Gacek zabiera młodych czytelników w świat ostatnio nieco zapomniany. Świat przygód, przyjaźni, współpracy, relacji międzyludzkich, przyziemnych problemów i wielkich mocy, które bohaterowie odkrywają w samych sobie. "Supercepcja" to propozycja godna polecenia, ze szczególnym przesłaniem w dzisiejszym świecie: każdy ma swoją wielką moc, którą może w sobie odkryć. Każdy ma swoją wartość, która objawić się może w prostych rzeczach. W tej pozycji Katarzyna Gacek wykorzystuje zmysły ludzkie: słuch, węch, dotyk, smak i wzrok we wzmożonej aktywności u swoich bohaterów, którzy z pomocą swoich supercepcji muszą odbić z rąk porywaczy swoich przyjaciół. Na horyzoncie pojawia się szósty zmysł... na czym polega jego wyjątkowość, tego musicie się dowiedzieć czytając książkę. Autorka nie zamyka fabuły i pozostawia otwarte pytanie: czy nastolatkom uda się osiągnąć cel po to, żebyście mogli z zapartym tchem śledzić kolejne losy bohaterów.

,, W tym momencie ten sam głos, który wcześniej powstrzymał Aurelię od kłótni z mamą, kazał jej popatrzeć na drzewo, pod którym siedziała rodzina z dzieckiem(...) I nagle Aurelia poczuła, że musi coś zrobić".

Nawet nie macie pojęcia jak ja bardzo jestem przejęta i szczęśliwa, że mogłam poznać tak wspaniałą serię książek! Ja je po prostu kocham! Te wszystkie dzieciaki są po prostu wspaniałe! Uosabiają nie tylko super zmysły, ale i wspaniałe cechy charakteru. Mamy tu dziewczynkę, która nigdy się nie poddaje i chłopca, który musi wszystko wiedzieć. Są też inni, ale co za sens miałoby czytanie, gdybym wszystko wam zdradziła...Niemniej jednak stwierdzam, że ta część podoba mi się najbardziej. Może dlatego, że mamy tu nagły zwrot akcji. Czytając całą serię w ogóle nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Aż ciarki miałam na plecach, kiedy dochodząc do końca przekonałam się, że kolejna część po prostu musi tu powstać. Skończyła się tak niewiarygodnie, aż odebrało mi mowę. Mam tylko nadzieję, że autorka nigdy nie zakończy tej serii i co rusz w kolejnych częściach będziemy natrafiać na niezwykłe przygody bohaterów.
Może to głupie, ale czytając ta serię czułam , że żyję. Mamy tu wszystkie pragnienia nastolatków, którzy zawsze mają na kim polegać. Przyjaźń ma u nich pierwszeństwo, często kosztem nawet własnych pragnień. Ja nie potrafiłam się od niej oderwać. Rozpoczynają jej czytanie po prostu wiedziałam, że muszę jak najszybciej ją skończyć. To zupełnie jak magnez, który przyciąga nas bardziej, im bliżej jesteśmy końca. Po jej przeczytaniu wierzymy w miłość, przyjaźń, opiekuńczość i poświecenie. Daje nam oparcie w trudnych chwilach, choć nic takiego nie robi. Wystarczy, że jest.
Najszczerzej z całego serca polecam ją nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Nawet kiedy bohaterom dzieje się krzywda, my odbieramy to jako własną naukę. Po prostu przefantastyczna! Mam głęboką nadzieję, że autorka nigdy nie zrezygnuje z zakończenia tej serii. Będę głęboko w to wierzyła jak jedna z bohaterek, która nigdy się nie poddaje:-)

Dzisiaj kilka słów o książce „Supercepcja. Szósty zmysł”  Katarzyny Gacek.  Rozpocznę od tego, że zupełnie nie spodziewałam się takiej lektury, pełnej wrażeń i bardzo absorbującej czytelnika w pozytywnym tego słowa znaczeniu…

Janek, Zosia, Klara, Julka i Tymek to grupa przyjaciół, która już przed swoim narodzeniem otrzymała tajemnicze supermoce – każdy z nich podczas zagadkowego wybuchu na zajęciach szkoły rodzenia otrzymał prezent w postaci bardzo mocno wyostrzonego zmysłu.  I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że te supermoce są w pewien sposób dla dzieci kłopotliwe.

W tej części dochodzi do tajemniczego porwania Tymka, który otrzymał zmysł perfekcyjnego smaku. Policja niewiele może zdziałać, nawet zaprzyjaźniony funkcjonariusz ma problem z rozwikłaniem tego porwania i wtedy do akcji wkraczają Zosia i Janek. Czy uda im się uwolnić przyjaciela??

Choć nie miałam okazji przeczytać wcześniejszych tomów tej serii jestem nią zachwycona. Śpieszna akcja i zaskakujące jej zwroty nie pozwolą oderwać się od lektury. Jeśli dodamy do tego świetne pióro autorki, krótkie rozdziały, sztywną okładkę i ilustracje wewnątrz które niesamowicie współgrają z treścią książki to zdecydowanie mamy idealny pomysł na prezent dla młodego czytelnika… Dodatkowo samo zakończenie spowodowało, że z niecierpliwością  wyczekujemy kolejnej części…

Muszę jeszcze dopisać, że czytanie książki od tej części serii nie będzie dla nikogo trudne i niezrozumiałe. Na samym początku autorka zadbała o odpowiednie wprowadzenie, a książkę można czytać niezależnie od pozostałych.

Bardzo serdecznie polecamy i oczywiście czekamy na kolejny tom przygód tej wspanialej paczki przyjaciół. Dziękujemy autorce @gacekpisze tak wspaniałą przygodę na kartach książki…

"Szósty zmysł" to piąta część serii "Supercepcja" - bardzo przyjemnej historii o paczce przyjaciół, z których każdy obdarzony jest jakimś superzmysłem. Fabuła toczy się wokół porwania Tymka (podejrzewam, że do wydarzeń doszło w poprzednim tomie, po który niestety nie miałam okazji sięgnąć) i akcji ratunkowych podejmowanych przez jego przyjaciół. Poznajemy również nowych superzdolnych bohaterów i przeżywamy zapierające dech w piersiach wydarzenia. Bardzo polecam tę książkę młodszym miłośnikom kryminałów :)

• Brak Legimi A
  • W planach ebook