Skrzywdzona

2009-01-28
2009-01-28

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Smutne jest życie ze świadomością, że podczas gdy ja dbam o swoje dziecko jak najlepiej umiem i przejmuję każdą drobnostką, na świecie są ludzie, którzy robią z życia swoich dzieci koszmar. Inaczej nie da się opisać tego, co przeszła Judie, bohaterka historii opisanej przez Cathy Glass. Przejmująca, szokującą i zarazem wciągająca książka, którą napisało samo życie.

Ulwielbiam tą autorkę . Każde jej książki są świetne

Ulwielbiam tą autorkę . Każde jej książki są świetne

Bardzo wzruszająca opowieść. W sumie zupełnie nie mój klimat, a jednak mną wstrząsnęła. Ciężko dojść do siebie po lekturze.

Wzruszająca i wstrząsająca

Wzruszająca i wstrząsająca

Przeczytałam tę książkę dość dawno, bowiem wypatrzyłam ją u mojej mamy na półce. Sama nie wiem dlaczego, chyba po prostu już serio nie miałam co czytać. A wspominam o tym, gdyż ja nie jestem w ogóle targetem takich lektur. Ot historia dziewczynki pochodzącej z patologicznego domu, która ma tak skrzywioną psychikę, że sobie z nią ledwo można dać radę. Dla mnie w sumie nic nadzwyczajnego, gdyż ja o takich historyjkach czytać nie muszę, a znam je chociażby z prawdziwego życia. Nie jedno dziecko w końcu z mojej wioski zabrane zostało z domu przez opiekę społeczną. Co do książki, ani nie mam nic jej do zarzucenia, ani w sumie do pochwalenia. Po prostu historia, ludzka, zwykła i brudna, jak to już w tym świecie bywa. Tak jak mówię, targetem nie jestem i zdecydowanie takie historie nie są w moim guście.

Książka, o której pewnie będę jeszcze długo myślała po przeczytaniu. W głowie się nie mieści jak można skrzywdzić tak dziecko. Książkę przeczytałam w dwa dni, wciąga na tyle by się dowiedziec czy skończy się szczęśliwie... Jeśli można to tak nazwać.

Wstrząsająca. Pokazująca dziury w systemie opieki zastępczej i to jaki bagaż niesie za sobą zniszczenie dziecka w jego wczesnych latach na dalsze życie.

Książka, o której ciężko zapomnieć. Ból i cierpienie, którego doświadczyła główna bohaterka są niewyobrażalne. Trudno sobie wyobrazić, że dorosły człowiek może aż tak bardzo skrzywdzić niewinne i bezbronne dziecko. To, co się czuje podczas czytania tej książki, ciężko nawet wyrazić słowami. Więc po prostu polecam przeczytać

Trudna, prawdziwa książka, która na długo pozostaje w pamięci. Historia Jodie dobitnie podkreśla wagę tego, jak istotne dla przyszłego życia człowieka jest to, co miało miejsce w dzieciństwie. Dzieci przysłowiowo ,,chłoną wszystko jak gąbka", co mocno rzutuje na całym życiu. Historia Jodie dla osób wychowanych w atmosferze miłości i ciepła może być niewiarygodna i szokująca. Wydarzenia opisane w książce nigdy nie powinny mieć miejsca. Na szczęście są na świecie ludzie tak wielkoduszni, cierpliwi i ofiarni jak Cathy Glass, która uchroniła dziesiątki dzieci i młodych ludzi przed życiem w obłędzie i traumie, i otworzyła im drogę do normalnego życia, którego nigdy przedtem nie zaznali.

Przeczytałam chyba wszystkie książki autorki którą szczerze podziwiam za odwagę i cierpliwość. Jednak to jedna z najtrudniejszych historii, ktorą przyszło mi czytać.Emocje i płacz wzięły górę a książkę odkładała kilka razy gdyż nie jestem w stanie godzić sie z takim bestialstwem w stosunku do małego dziecka. Polecam dla ludzi o mocnych nerwach, a bohaterka Jodie zawsze pozostanie w mojej głowie.

• Pisane przez życie
  • Literatura faktu