Czas pogardy

Okładka książki Czas pogardy
Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4)
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
2020-01-01
2020-01-01
wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Okładka książki Wiedźmin. Ostatnie życzenie Maciej Parowski, Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski
Ocena 8,1
Wiedźmin. Osta... Maciej Parowski, Bo...
Okładka książki Historia i fantastyka Stanisław Bereś, Andrzej Sapkowski
Ocena 6,6
Historia i fan... Stanisław Bereś, An...
Okładka książki Trzynaście kotów Ewa Białołęcka, Eugeniusz Dębski, Jacek Dukaj, Piotr Goraj, Włodzimierz Kalicki, Tomasz Kołodziejczak, Konrad T. Lewandowski, Andrzej Sapkowski, Marcin Wolski, Maciej Żerdziński, Andrzej Zimniak, Iwona Żółtowska
Ocena 6,6
Trzynaście kotów Ewa Białołęcka, Eug...

10/10 i nie mogło być inaczej!

,,Czas pogardy '' to czwarta część sagi z wiedźminem i była fenomenalna ta lektura!
Sapkowski imponuje mi coraz bardziej swoim stylem, wyobraźnią i niezwykłą inteligencją jeśli chodzi o tworzenie fabuły w swoich książkach, poprostu WOW!
Gorąco polecam 👏👏👏

10/10 i nie mogło być inaczej!

Gorąco polecam 👏👏👏

Nadchodzi czas pogardy- czas, w którym przemawiać będzie miecz i topór.

Czy nadchodzące płomienie nieszczęścia ominą Ciri i Wiedźmina?

Przepowiedziane dawno temu wydarzenia powoli się ziszczają. Świat jaki znał Geralt zmienia się szybciej niż mężczyzna by sobie tego życzył.

A wraz ze światem zmieniają się ludzie.

Zagrożenie, które czyha na Lwiątko, wcale nie maleje, a wręcz zdaje się rosnąć z każdym dniem, z każdą osobą interesującą się losem dziewczynki. Wszyscy, którzy mogą wiedzieć coś o miejscu, w którym przebywa, są narażenia na niebezpieczeństwo.

W tej mrocznej grze pojawią się postacie, które posuną się do wszystkiego, żeby ją odnaleźć.

"Czas pogardy" Andrzeja Sapkowskiego to kolejny tom z serii o Wiedźminie. Dowiemy się z niego sporo o tym co działo się z Ciri, spotkamy się z piękną Yennefer, Jaskier po raz kolejny uraczy nas swoją balladą, a Geralt dopuści nas nieco bliżej do swojego serca- delikatnie i niechętnie uchyli rąbka skrywanych uczuć.

W moim odczuciu jest to całkiem przyjemny tom. Mimo że nie zasłużył na miano ulubionego z tej serii, ten tytuł wciąż pozostaje przypisany do innej książki, dobrze się bawiłam czytając go. Znajdziemy tutaj zarówno momenty wywołujące szeroki uśmiech, jak i te nieco bardziej melancholijne.

Zgłębianie się w świat Wiedźmina jest tak samo przyjemne z każdym kolejnym tomem z serii. Liczę, że z następnymi będzie podobnie!

Nadchodzi czas pogardy- czas, w którym przemawiać będzie miecz i topór.

Czy nadchodzące płomienie nieszczęścia ominą Ciri i Wiedźmina?

A wraz ze światem zmieniają się ludzie.

Zagrożenie, które czyha na Lwiątko, wcale nie maleje, a...

Razem z Panią Jeziora, moja ulubiona część Sagi. Czas Pogardy można porównać do jazdy Rollercoasterem, od samego początku wiele się dzieje raz jedziemy do góry myśląc, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, by następnie ruszyć w zatrważającym tempie na dół, gdy niszczy się cały dotychczasowy porządek. Losy naszych bohaterów są na zmianę przeplatane i rozdzielane. Sapkowski jak nikt inny potrafi wprowadzić bohatera, na pozór nieważnego, żebyśmy później dowiedzieli się jak wiele od niego zależało. Cały czas przeczuwamy, że najgorsze zaraz ma się wydarzyć, a powieść trzyma nas w niepewności, w powietrzu czuć otaczającą bohaterów pogardę, pogardę która z każdą stroną tylko narasta.

Uwielbiam ten tom. Ciri! Tissaia! Przewrót na Thanedd! Szczury!

Uwielbiam ten tom. Ciri! Tissaia! Przewrót na Thanedd! Szczury!

Wciąż bardzo dobrze napisana, lecz wypełniona polityką. Fakt, całkiem sprawnie się czytało pomimo tego, ale mam nadzieję, że w kolejnym tomie nie będzie powtórki z rozrywki.
Ponadto... ostatnie kilkadziesiąt stron książki pokazało mi w jak okrutnych realiach żyją bohaterowie. Szczególnie losy Ciri złamały mi serce.

Tak rozpoczęła się moja przygoda z Wiedźminem, świetna książka, świetne dialogi i mnóstwo ciekawych historii o Geralcie z Rivii. Polecam z całego serca całą sagę bo jest świetna. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Znacznie bardziej wciągająca niż " Krew elfów" . Mniej gadania i jałowych dyskusji a więcej akcji i ciekawych wydarzeń.

Akcja się rozkręca i to sprawia, że ten tom póki co jest najlepszy. W końcu jesteśmy za wprowadzeniem oraz krótkimi historyjkami i mamy pełnoprawną opowieść o kolejnych wydarzeniach. Których jest dużo i mają swoje następstwa. Czyta się to naprawdę szybko i nie brakuje momentów, przy których można się uśmiać.

Wiem że fantasy, ale przebłyski i zbieżności z naszą narodową historią tu widzę. Szczerze, choć z Geraltem zetnąłęm sie jeszcze w "Fantastyce" w opowiadaniu "Wiedżmin" to tą książkę przeczytałem po raz pierwszy. Nic, że opowiadania, komiksy,film, seriale. dla mnie to nowość którą przeczytałem ciągiem w kilka godzin posiadając wreszcie własny egzemplarz.

Świetna synergia przygodowości fantastyki z symulacją geopolityki.

Świetna synergia przygodowości fantastyki z symulacją geopolityki.