Słodkie przeznaczenie

Okładka książki Słodkie przeznaczenie
Laurelin Paige Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Niegrzeczny duet (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

Świetna niegrzeczna powieść.
Polecam.

Świetna niegrzeczna powieść.
Polecam.

„Stawianie czoła lękom polepsza jakość życia, ale tylko wtedy, kiedy człowiek nie chce się już bać”.

„Życie bez miłości było pustynią. Moim domem. A życie z Audrey – jedynie mirażem”.

Twórczość Laurelin Paige pokochałam za sprawą serii „Uwikłani”, która do dziś jest jedną z moich ulubionych serii erotycznych. Choć nie przeczytałam jeszcze wszystkich książek autorki, które ukazały się w Polsce, to akurat historię Donovana znam i bardzo lubię, a wspominam o tym dlatego, że Dylan to jeden ze wspólników Donovana i choć dylogia „Niegrzeczny duet” jest osobnymi książkami, to jednak spotykamy w niej bohaterów z poprzednich książek autorki.

„Niegrzeczny duet” to dylogia, choć moim zdaniem spokojnie można było zrobić z tego jedną książkę, dzieląc ją na dwie części, patrząc na to, że tom pierwszy to zaledwie 160 stron i to nawet niezajęte w pełni, bo wiele tam znajdziemy pustych miejsc, bez tekstu. Czytałam ją jedną po drugiej, wiec postanowiłam ocenić jako całość.

Pomijając już kwestie podzielenia tej historii na dwa tomy, muszę przyznać, że w porównaniu do „Kuszącego duetu” i historii Donovana i Sabriny, ta niestety wypadła trochę gorzej. Nie czytałam jeszcze historii Westona, więc tu nie mam jak się odnieść, jednak nawet pomimo tego, iż historia Dylana i Audrey nie okazała się tak dobra, to nie uważam, bym zmarnowała czas by ją poznać.

To, co w tej historii bardzo mi się podobało, to przede wszystkim różnica wieku bohaterów. Dziewiętnaście lat różnicy wydaje się sporą przepaścią pokoleniową, jednak autorce bardzo fajnie udało się pokazać, że gdy się chcę, można zbudować naprawdę dobry związek. I to „gdy się chce” jest tu kluczowe, bo Dylan to jeden z tych bohaterów, który po rozpadzie swojego małżeństwa już dawno przestał wierzyć w miłość, i wierzy, że jedyne co byłby w stanie zaoferować tej młodej, pragnącej miłości dziewczynie to seks bez zobowiązań, który ostatecznie i tak sprawiłby, że któreś z nich będzie cierpieć.

W pierwszym tomie mieliśmy okazję poznać historię bohaterów naprzemiennie z obu perspektyw, więc dużym zaskoczeniem dla mnie było, iż w drugim tomie poznajemy już tylko myśli Dylana, nie licząc ostatniego rozdziału i choć z jednej strony brakowało mi tu spojrzenia na tą sytuację oczami Audrey, to z drugiej strony ta niepewność tego, co ona myśli była dla mnie takim zapalnikiem, by dowiedzieć się, jak to się ostatecznie skończy.

Podsumowując, choć dylogia „Niegrzeczny duet” nie okazała się moją ulubioną historią od autorki, to jednak czytając ją, naprawdę spędziłam fajnie czas. Było bardzo seksownie, momentami tajemniczo i niepewnie, fajnie było też spotkać, choć na chwilę bohaterów z innych książek. Myślę, że osoby, które pragną niewymagającej, ale zmysłowej lektury, będą zadowolone.

Dziś przychodzę z recenzją mojej jednej z ulubionych zagranicznych autorek romansów. Znam jej prawie wszystkie książki wydane w Polsce 🥰 dziś opinia „Słodkiego przeznaczenia”

Audrey jest jedną z tych kobiet, które marzą o wyjściu za mąż i urodzeniu gromadki dzieci. Niestety jej obiekt westchnień jest dużo starszy i po przejściach. Dylan w zasadzie nie bawi się już w związki, jednak ma słabość do Audrey, o której tak ciężko mu zapomnieć. Nie mogą być razem, ale nie chcą być osobno więc postanawiają zostać przyjaciółmi z seksualnymi korzyściami. W międzyczasie Audrey prowokuje Dylana spotykając się z innymi mężczyznami na randki, a ten uświadamia sobie, jakie żywi do niej uczucia. Czy Dylan postawi wszystko na jedną kartę i pozwoli sobie na zburzenie murów, którymi się otaczał do tej pory? Czy tak znacząca różnica wieku skreśli ich uczucia na dobre?
„Nie należałem do jej świata. A ona do mojego.”
Historia dość lekka, jednak nie powiem, żeby była to pozycja, która zostanie w mojej pamięci na długie dni. Napięcie seksualne między Audrey i Dylanem było wyczuwalne, jednak ich relacja rozwijała się w swoim tempie. Ogólnie książkę czyta się szybko i nie jest ona przytłaczająca. Jeżeli szukacie niezobowiązującej pozycji to jak najbardziej zachęcam do sięgnięcia po tę serię.

„Każdy dzień był szary i smutny.
Doskonale wiedziałem dlaczego.
Audrey.
Ponowne spotkanie z nią złamało mnie na dobre. Przypomniało mi, że ona była najjaśniejszym światłem mojego życia. Wszystko inne bledło w zestawieniu z nią.”

Co się stanie gdy ta dwójka spotka się ponownie?
Czy uświadomią oni sobie, że są sobie przeznaczeni?

„Myślałem o niej nieustannie w ostatnich miesiącach, od tego tygodnia, który spędziliśmy razem w Nowym Jorku. Nie żebym zmienił zdanie w temacie miłości – nadal uważałem, że to żałosny stan ducha, który zawsze kończy się kłótniami i wydatkami na adwokatów. Ciągle byłem przekonany, że lepiej żyć w samotności, niż znów pakować się w to gówno.”

Uwielbiam twórczość Laurelin Paige i zawsze z ogromną przyjemnością sięgam po jej twórczość, teraz w moje ręce trafił drugi tom dylogii „Niegrzeczny duet”. Byłam bardzo ciekawa, jak zakończy się opowieść tej dwójki. I czy autorka utrzyma ten sam rewelacyjny poziom, jak było w przypadku pierwszej części. I już teraz zdecydowanie mogę powiedzieć, że tak. Książka jest lekka, przyjemna i spędziłam z nią rewelacyjnie czas. Audrey jest tak pozytywnie wykreowaną postacią, że od razu zyskuje się do niej sympatię i cały czas mocno jej kibicowałam, aby spełniły się jej marzenia o poznaniu tego jedynego i aby miała swoją miłość jak z bajki. Podobała mi się też zmiana, jaka zaszła w Dylanie, pomimo muru, którym był cały czas otoczony, Audrey udało się małymi kroczkami go burzyć, ale on jak jakiś uparciuch cały czas go odbudowywał. Momentami denerwowało mnie to, że tu niby facet jak jasny diabeł, a z drugiej strony dla mnie po prostu tchórz, bał się otworzyć na uczucia i na pozwolenie sobie na miłość. Czy ostatecznie uwierzy w przeznaczenie i otworzy się na te wspaniałe uczucia, musicie przekonać się sami. :)

Opisana tu historia jest dla mnie rewelacyjna, bawiłam się przy niej wyśmienicie i z ogromną przyjemnością jeszcze do niej powrócę. Jest to idealna propozycja na spędzenie spokojnego i pełnego humoru wieczoru. Była to dla mnie miła odskocznia, od mrocznych i brutalnych romansów, które w ostatnim czasie królowały na mojej półce. Ja jestem w tej opowieści zakochana i daję jej zdecydowane 8/10! Gorąco polecam!

Paula

„Każdy dzień był szary i smutny.
Doskonale wiedziałem dlaczego.
Audrey.

Co się stanie gdy ta dwójka spotka się ponownie?
Czy uświadomią oni sobie, że są sobie przeznaczeni?

„Myślałem o niej nieustannie w ostatnich...

Druga część dylogii Niegrzeczny duet.
Dylan nie potrafi zapomnieć Audrey pomimo, że twierdzi iż nie wierzy w miłość.
W dalszym ciągu uważa, że różnica wieku jest zbyt duża i nie może zaoferować dziewczynie tego, czego ona pragnie.
Na szczęście dzieli ich pół świata.... Czy jednak na pewno?
Kiedy znów się spotykają coraz trudniej jest obojgu trzymać się swoich postanowień.
Audrey wciąż marzy o "żyli długo i szczęśliwie", on dalej stara się utrzymać mur wokół swojego serca.
Łączy ich seks. Czy będzie coś więcej?
Jest to książka, którą można przeczytać, ale szału nie ma przynajmniej jeśli chodzi o mnie.
Czytałam już lepsze książki, ale gorsze również.
Ja osobiście szukam w książce jakieś akcji, intrygi, innego wątku niż tylko seks.
Tutaj jest trochę lepiej niż w tomie pierwszym, ale w dalszym ciągu nie jest to powieść, która by zrobiła na mnie jakieś super wrażenie.

Druga część dylogii Niegrzeczny duet.
Dylan nie potrafi zapomnieć Audrey pomimo, że twierdzi iż nie wierzy w miłość.
Na szczęście dzieli ich pół świata.... Czy jednak na pewno?
Kiedy znów się spotykają coraz trudniej jest obojgu trzymać się swoich...

Autor: Laurelin Paige
Tytuł: Słodkie przeznaczenie
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Dylan nie może zapomnieć Audrey. Choć twierdzi, że nie wierzy już w miłość, wspomnienia wspólnie spędzonych chwil uparcie do niego wracają. Wie, że tęsknota za tą „o wiele za młodą” dziewczyną jest bezcelowa. Nie może jej zaoferować tego, czego ona pragnie. Zdecydowanie nie może dać jej tego, czego potrzebuje. Na szczęście dzieli ich pół świata – dzięki temu znacznie łatwiej mu walczyć ze swoim zauroczeniem. Kiedy znowu się spotykają, obojgu coraz trudniej jest trzymać się swoich postanowień. Jednak Audrey wciąż marzy o „żyli długo i szczęśliwie”, a ON dalej obawia się zburzyć mur, który zbudował wokół swojego serca.

Jest to kolejna książka autorki po którą sięgnęłam. Bardzo spodobała mi się okładka, ale opis również mnie do niej przyciągnął. Autorka kolejny raz wprawia nas w świetny nastój. Książek czytało mi się szybko, a zarazem bardzo dobrze. Jest to pozycja, którą będę na pewno dobrze wspominać. W pewnych momentach spotkałam się też z zabawnymi elementami, które mnie śmieszyły. Niestety pojawiały się też elementy, w których na jakiś czas nie mogłam się na niej skupić. Minęło to po pewnym czasie i cieszę się, że ją dokończyłam. Jest to krótka, lecz świetna historia. Moje kolejne spotkanie z autorką uważam, za udane. Bohaterowie czasem działali mi na nerwy przez swoje zachowanie. Nie rozumiałam, dlaczego cos działo się w taki sposób, a nie inny. Sprawiło to, że jeszcze bardziej wczułam się w nią. Ocena 8/10

Autor: Laurelin Paige
Tytuł: Słodkie przeznaczenie
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Od ich spotkania minęło wiele miesięcy i choć miał to być tylko przelotny romans młodej dziewczyny z wiele starszym mężczyzną, to oboje nie mogą o sobie zapomnieć. Przypadkowe spotkanie na ślubie siostry Audrey stanie się początkiem odrodzenia ich znajomości.
Dylan, na co dzień mieszkający w Londynie i odwiedzający Stany bardzo rzadko, nie widzi przyszłości w jakiejkolwiek relacji z Audrey. Nie wierzy w miłość, a co dopiero z młodszą o 20 lat od niego dziewczyną. Jednak kiedy Audrey zamieszkuje na czas stażu w Londynie, a ich spotkania są coraz częstsze okazuje się, że nawet relacja przyjacielska jest dla niego pocieszeniem. I choć dostaje szału na wieść o jej spotkaniach z innymi mężczyznami, to nie daje sobie pozwolenia by zagarnąć sobie dziewczynę dla siebie. Tylko co na to sama zainteresowana?
Ta część bardzo mi się podobała. Jest dynamiczna, ciekawa i bardziej rozbudowana niż pierwsza. W tej części jeszcze lepiej poznajemy bohaterów. Oboje darzę wielką sympatią, ich perypetie są zarówno zabawne, wciągające, jak i pikantne. Fajnie było wrócić do ich historii po jakimś czasie. Polecam, bardzo przyjemna lektura.

Hej, hej 🖐🏻

Znacie pisarkę @thereallaurelinpaige?

Ja miałam parę spotkań z tą autorką. Jedne były udane, inne trochę mniej, ale nie zniechęcam się i jak kiedyś czas pozwoli, to jeszcze sięgnę po jej jakąś książkę, a tymczasem zapraszam Was poniżej na recenzję jednej z jej powieści 😉

⭐RECENZJA⭐

Dylan nadal szaleje za Audrey, mimo iż twierdzi, że nie wierzy w całą tę miłość. Jednak coś go ciągnie do niej, lecz odległość, która ich dzieli, jest jedynym ratunkiem dla niepowodzenia, które mogło się stać. Pewnego dnia ponownie się spotykają i coś magiczne ciągnie ich do siebie. Czy mimo obaw będą razem i stworzą szczęśliwy związek? Czy jednak los ma dla nich inny plan?
❣️
"Słodkie przeznaczenie" to drugi tom serii "Niegrzeczny duet". Zarówno pierwszy tom "Słodki oszust", jak i ten, nie powalił mnie w żadny sposób. Nie znalazłam tutaj nic, co by mnie oszołomiło, spowodowało reakcję "wow", po prostu nie było szału. Pamiętam z pierwszego tomu, że zaczął on się rozkręcać, aż tu nagle wszystko prysło i trzeba było czekać na drugi tom z cyklu. Uważam, że autorka spokojnie mogła zrobić z tych dwóch książek jedną i może lepiej by wtedy wypadła. Nie wiem, ja po raz kolejny się zawiodłam. Ale w tym miejscu chcę wspomnieć o języku i stylu napisanej lektury, który według mnie jest lekki, przyjemny i zarazem stonowany. Dzięki niemu dość przyjemnie czytało mi się tę książkę. Cieszę się, że strona uciekała za stroną i nie męczyłam się. Historia mnie nie zachwyciła, a postacie w żaden sposób nie przyciągnęły do siebie. Strasznie nie podobała mi się kreacja kobiecej postaci - Audrey. Uważam, że zakrawa ona na nienaturalność, a wręcz sztuczność we wszystkim, co robiła. Może mam złe odczucia co do niej, ale po prostu mi nie podpasowała. Bohater męski - Dylan - w pierwszym tomie dość mnie intrygował, lecz czar prysł jak bańka mydlana. Niestety nie mogę nic powiedzieć pozytywnego o tych postaciach i z tego powodu jest mi bardzo przykro. Dla mnie osobiście były one nijakie, bez jakiejkolwiek kreacji, a wręcz powiedziałabym, że takie stworzone na siłę. A seks, który im towarzyszył cały czas, był wręcz już do obrzydzenia. Zastanawia mnie nieraz, czy relacje pomiędzy kobietą i mężczyzną polegają tylko na jednym... No cóż... W moim mniemaniu nie, ale kto, co lubi 😉 Co mogę więcej powiedzieć? Jest to lektura do przeczytania i zapomnienia... Nie ma tutaj nic specjalnego, co mogę polecić, ale jak wiecie, zawsze namawiam do sięgnięcia po daną powieść. Uważam, że każdy musi przekonać się sam, czy dana lektura się spodoba, czy też nie. Więc decyzję pozostawiam Wam! Miłej i zaczytanej soboty! 😃
❣️
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwo.kobiece @niegrzeczneksiazki 💚

Hej, hej 🖐🏻

Znacie pisarkę @thereallaurelinpaige?

⭐RECENZJA⭐

Dylan nadal szaleje za Audrey, mimo iż twierdzi, że nie wierzy w całą tę...

Drugi tom losów Dylan'a i Audrey. Tym razem przenosimy się do Londynu.

Po krótkiej znajomości z Audrey, Dylan nie potrafi zapomnieć o kobiecie. Choć mijają miesiące ona nadal zajmuje jego myśli. Wszystko się zmienia, gdy pewnego razu spotyka ją przypadkiem w parku.
Czy to przeznaczenie?

Dylan po przejściach w przeszłości mimo wszystko nie chce wiązać się z Audrey. Jego ostatni związek, który zakończył się rozwodem, nauczył go, że miłość nie istnieje, dla kobiet najważniejsze są pieniądze i prędzej czy później będą go zdradzać. Wszystko to powoduje, że nie potrafi się przełamać i spróbować związać się z Audrey. Wszystko to prowadzi do tego, że oboje decydują się na przyjaźń z korzyściami, jednak bez jakichkolwiek zobowiązań.

Czy taki układ zdoła przetrwać? Dokąd zaprowadzi bohaterów? Jak potoczą się ich losy?

Ten tom jest lepszy od pierwszej części, jednak fabuła nie do końca dopracowana. Nadal czegoś mi brakowało, choć czytało się szybko i przyjemnie spędziłam czas.

Drugi tom losów Dylan'a i Audrey. Tym razem przenosimy się do Londynu.

Czy to przeznaczenie?

Dojrzały mężczyzna, który nadal zachowuje się jak dziecko i młoda kobieta, która jest nad wyraz dojrzała w dążeniu do celu. Książka dopiero mnie zainteresowała pod koniec, gdy musiał wrócić do syna.

Laurelin Paige Słodkie przeznaczenie Zobacz więcej