Angry God

Okładka książki Angry God
L.J. Shen Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: All Saints High (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
All Saints High (tom 3)
Angry God
Wydawnictwo Kobiece
2021-07-14
2021-07-14
Data 1. wydania:
2020-02-18

dkrywanie kim jest prawdziwy Vaughn i dlaczego taki jest było bardzo ciekawe.Starcia z Lenny dostarczają wielu emocji,choć czasem bywa dziwnie.Numer z krwią to dla mnie przesada.Vaughn wydawał się najbardziej pokręcony i brutalny z całej grupy ale mam wrażenie,że swoją ukochaną potraktował najłagodniej z nich wszystkich.Kolejna świetna część tej serii.Nie zastanawiać się,śmiało czytać!

Mialam tak wielkie oczekiwania co do tej historii, Vaughn intrygował mnie już od Pretty Reckless. Ale ta książka to było jakieś nieporozumienie. Strasznie, ale to strasznie toksyczna! Mam naprawdę dużo cierpliwości do książek young adult, które wysokich, ciemnowłosych bad boy'ów wystawiają na piedestał. Ale no nie! Zachowania bohaterów - całkowicie irracjonalne. Krzywdzące, totalnie bez sensu. A ich relacja mnie w ogóle nie przekonała. Sztuczna, toksyczna i całkowicie oderwana od rzeczywistości. Po przecudownym Broken Knight taka wtopa...

Nie chciałabym, żeby młode osoby czytające tą książkę uważały, że taki związek jest ok i ma prawo bytu. NIE MA! Kropka.

Książka “Angry god” jest ostatnią częścią trylogii “All saint high”,i nawet nie wiem od czego zacząć.
Vaughn jest najbardziej tajemniczą i zamknięta w sobie postacią z tej serii. Jest przepełniony: bólem, gniewem, brak mu zachamowań i uczuć. Pojawienie się buntowniczej Leonory coś w nim zmienia. Zapamiętał ją jako bojaźliwą i schodząca mu z drogi. Teraz nasza bohaterka już taka nie jest. Broni się, stawia mu się i nie okazuje strachu. A on jej pragnie i chroni ją choć ukrywa, to za maską nienawiści. Na jaw wychodzą sekrety, które są straszne. To, że co spotkało Vaughn, nigdy nie powinno mieć miejsca.
Miało być przyjemnie i lekko, a okazało się trudniej niż się spodziewałam. Zaskoczyła mnie i przygnębiła historia głównego bohatera.
Całość polecam.

Trzeci tom serii All Saints High daje nam najbardziej odjechane emocje. Ale w końcu głównymi bohaterami są artyści: Vaughn, znany nam już z poprzednich tomów oraz Lenora, siostra Poppy (kręciła z Knightem w 2. tomie). Jak się okazuje, tych dwoje zna się od dawna. Lenny była świadkiem pewnego wydarzenia, o którym Vaughn chciałby zapomnieć. I przez to pała do dziewczyny chorą nienawiścią. Jego zachowanie w żadnym wypadku nie można nazwać normalnym. Dostaniecie tu naprawdę odjechane akcje i, jak wspomniałam na początku, takie same emocje. I przez to od książki nie można się oderwać! Przeczytałam ją na raz (przez pół nocy i cały dzień) i to z rumieńcami na policzkach. Powiem Wam, że Autorka w tej serii daje nam zupełnie inne relacje, niż w innych książkach tego typu. Dla mnie to był duży powiew świeżości, wiecie, że uwielbiam ciężkie charaktery i trudne relacje. Uwielbiam prawdziwe hate to love, gdzie ta nienawiść jest wręcz na niemożliwym poziomie. Brudne zagrania, ciężkie zdarzenia, które kryją się za pogmatwaną psychiką postaci. W to mi graj! Dlatego jeśli też lubicie takie klimaty, to seria dla Was! A trzeci tom jest jej ukoronowaniem.

Sięgając po "Angry God" myślałam, że ta książka będzie najlepszą, ale tak się nie stało. Po historii Knighta i Luny oczekiwałam czegoś jeszcze lepszego. Vaughn zainteresował mnie już w drugiej części. Wiedziałam, że jego historia będzie pełna bólu, krzywd i tragedii, ale nie spodziewałam się, że aż tak to będzie wyglądało. Fabuła byłaby rewelacyjna, gdyby nie pewne trzy momenty, które zostawiły duży niesmak w mojej głowie. Gdyby nie te sytuacje, byłabym wniebowzięta, ale tak wydaję mi się, że autorka przedobrzyła. Mimo wszystko, książka mi się podobała i jestem w stanie z czystym sumieniem ją polecić.

Fantastyczna książka, fantastyczna seria❣️
Uwielbiam świat kreowany przez L.J.Shen i jej bohaterów.

Fantastyczna książka, fantastyczna seria❣️
Uwielbiam świat kreowany przez L.J.Shen i jej bohaterów.

Muszę przyznać,że jest to jedna z lepszych fabularnie książek o tej tematyce, które czytałam
Jestem zachwycona w jaki sposób autorka stworzyła postaci oraz rozwinęła cała historię.
Ta książka zdecydowanie zasługuje na dłuższą wersję, ponieważ mam niedosyt po względem,że wszystko się dzieje trochę za szybko ale dam pomysł jest REWELACYJNY

Niezrozumiany.

To pierwsze słowo, które wpada mi na myśl, kiedy myśle o Vaughnie Spencerze. To też idealne słowo, którym określiłabym mój stosunek do tej książki. Nie rozumiałam Spence’a, nie wiedziałam, co nim kieruje, a przez to długo myślałam, że być może zbyt szybko sięgnęłam po ten tom, być może już mi przejadło, być może już znudziło.

Nic bardziej mylnego.

Ten chłopak wzniósł wokół siebie tak wysokie mury, że nawet my, jako czytelnicy nie byliśmy w stanie spojrzeć, co się za nimi kryje i zupełnie jak reszta świata mogliśmy być niezadowoleni, nieciekawi, być może nawet znudzeni jego postawą. Ale gdy teraz na to patrzę, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, że Shen w taki sposób poprowadziła historię, że Vaugh faktycznie był niczym balsamy drwal, pozbawiony serca i uczuć.

Dlatego też nie pochłonęłam jej z prędkością światła, jak pozostałe, bo choć to efekt zamierzony, to początkowo trochę mi to przeszkadzało i tych reakcji brakowało. Może i lepiej dla mnie, że miałam czas, aby to przetrawić i tym mocniej uderzyło we mnie, gdy prawda wyszła na jaw. Nie spodziewałam się tego, nie widziałam (a może nie chciałam widzieć), ale mimo wszystko jestem dumna z tego chłopaka i drogi, jaką przeszedł. Zdecydowanie nie jestem gotowa, aby pożegnać się z Grzesznikami i ich dziećmi i oddałabym wiele, ale przeżyć to jeszcze raz od nowa.

A tymczasem… Czas ruszać do Bostonu!

Niezrozumiany.

Nic bardziej mylnego.

Ten...

L. J. Shen pisze bardzo specyficznie. Wracamy do Todos Santos i All Saints High - szkoły, w której nastolatkowie są bogaci, totalnie zepsuci, a Knight, Vaughn i Hunter dzięki swoim bogatym rodzicom i temu jak siebie wykreowali mają rangę bogów. Na początku to zepsucie i sceny seksu, myślę, że można tu powiedzieć grupowego + duma z tego, bardzo mi przeszkadzało i w "All Saints High" i w "Sinners of Saint", dopiero po czasie zrozumiałam, że ten świat miał tak być wykreowany. Żeby czytelnik mógł zobaczyć, że ci ludzie mają pieniądze, ale sami są puści w środku i nic ich nie satysfakcjonuje. Przynajmniej ja to tak odbieram i mam nadzieję, że nie istnieje na świecie taka szkoła.

Żeby nie zdradzać fabuły napiszę tyle: przeczytałam tę książkę w jeden dzień. Nie mogłam się od niej oderwać, co prawda mogłabym się doczepić do kilku rzeczy, ale nawet mi się nie chce. Historia Vaughna i Lenory wciągnęła mnie doszczętnie. O ile rodzice Vaughna to nie są moi ulubieni bohaterowie z poprzedniej serii, o tyle w tej książce cieszyła mnie ich obecność. Nie poleciłabym Angry God każdemu, niemniej myślę, że ta książka zostanie jeszcze długo w mojej pamięci.

Opinia 12/2022

Książki L.J. Shen to pozycje, po które sięgam w ciemno, bo wiem, że mnie nie zawiodą. Choć dość długo zwlekałam z przeczytaniem kilku z nich postanowiłam nadrobić lekturę wraz z maratonem lutowym. Tu jednak dostałam coś niesamowitego.
Vaughn ma sekret, który w dzieciństwie przypadkowo odkrywa Lenora. Chłopak wymusza na niej utrzymanie go w tajemnicy. Nie waha się użyć gróźb, aby nie ujrzał on światła dziennego. Po latach, dziewczyna przyjeżdża do Todos Santos, obiecuje sobie jednak, że nie da Vaughnowi satysfakcji i nie ugnie się przed nikim, bo nie jest już bojaźliwą dziewczynką, która pozwoli sobą pomiatać.
Autorka po raz kolejny stworzyła historię pełną zarówno mroku jak i namiętności. Bohaterowie są rewelacyjnie wykreowani. Vaughn to zdecydowanie mroczny książę, rządzący liceum All Saint High, pełen tajemnic, odpychający, ale to jego słuchają wszyscy, to on ustala zasady. Ma plan, który realizuje krok po kroku nikomu nie pozwoli go zniweczyć. Czy zniszczy Lenorę? Główna bohaterka po stracie matki nie jest już tą samą dziewczyna co dawniej. Przybrała maskę, aby nikt nie mógł jej już zranić, a zwłaszcza Książę bez serca, którego tak nienawidzi. Jednak jak to mówią od nienawiści do miłości jeden krok, czy tak będzie tym razem?
To pełna bólu, skrywanego cierpienia, historia młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć samych siebie. Oboje próbują zaznać ukojenia choć z zupełnie innych powodów i na różne sposoby. Zemsta nie jedno ma imię. Jakie przybierze tutaj? Nie mogłam się oderwać od tej historii. Musiałam przeczytać ją tu i teraz. Nie spodziewałam się aż takich emocji, które mi zafunduje. Znajdziecie tu zarówno poczucie cierpienia, ukrywaną tajemnicę, które za wszelką cenę zechcecie odkryć. Poczucie zdrady, oszustwa, ale i bliskość, która przyspieszy bicie serca. No i ta pasja i namiętność… O tak, autorka doskonale wie, jak nam przyspieszyć tętno. Autorka zawsze pisze w sposób, który trafia do serca, ale w tej historii przechodzi samą siebie. Koniecznie po nią sięgnijcie.

Opinia 12/2022