Przylepka i Potwór

Okładka książki Przylepka i Potwór
Susana Osorio-Mrożek Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
2021-07-14
2021-07-14
Marta Szafrańska-Brandt
dziennik wspomnienia listy Mrożek

więcej Więcej

Wspomnienia drugiej żony naszego wybitnego dramaturga obejmują czasy ich długoletniego romansu i wreszcie małżeństwa (od 1987 r.). Dużą część książki zawierają listy, które do siebie pisali w latach 80., przez długi czas bowiem byli rozdzieleni – ona w Meksyku, on w Paryżu, a że żyli w romantycznej epoce – bez internetu i smartfonów – więc namiętnie...

1959

Mi się książka podobała, gdyż można było odebrać tu pisarza jaki był prywatnie i jak jego życie wyglądało z listów do przyszłej żony.. bardzo ciekawe.

Listy kochanków, potem małżonków...nie wiem czy bym się zdecydowała na publikacje taki intymnych zwierzeń, chyba nie. Listy Mrożka do Lema to zupełnie inna wartość. Pomimo to dla entuzjastów Mrożka warto.

• Kupione P
  • 2021