People We Meet on Vacation

Berkley Books
2021-05-11
2021-05-11
9781984806758
miłość między przyjaciółmi przeciwieństwa od przyjaźni do miłości

Moje totalne odkrycie roku. Poppy i Alex byli niegdyś najlepszymi przyjaciółmi. Do momentu gdy na jednych ze wspólnych wakacji stało się coś nieodwracalnego. Teraz ze sobą nie rozmawiają a główna bohaterka ma kryzys twórczy. Gdy ktoś zadaje jej pytanie kiedy ostatni raz była tak naprawdę szczęśliwa odpowiedź pojawia się natychmiast w jej głównie. Oczywiście gdy była z NIM. Kobieta postanawia przełamać ciszę między nimi i zaprasza go na wspólne wakację. Wyobraźcie sobie jej zdziwienie gdy on przystaje na ten pomysł.

To była naprawdę wspaniała historia. Mamy wgląd nie tylko w teraźniejszość ale też przeszłość a mianowicie wszystkie ich poprzednie wyjazdy.

Dwa całkowicie inne typy osobowości ale razem to było idealne połączenie. Pokochałam tych bohaterów i nie mogłam im nie kibicować, w szczególności gdy było to aż tak bardzo widoczne jak ich do siebie ciągnie i jak się idealnie dobrali.

Ilość napięcia i chemii między nimi aż elektryzowała. Nie mam pojęcia czy chodzi po prostu o tych konkretnych bohaterów czy to urok Emily Henry, ale wiem jedno przepadłam dla tej książki i autorki.

To jak płynnie i przyjemnie mi się ją czytało to naprawdę czysta magia. A sceny erotyczne były napisane w genialny sposób. Autorka naprawdę dobrze sobie radzi w tych scenach i śmiało mogę powiedzieć, że jest ona w mojej czołówce autorów , którzy piszą sceny erotyczne ze smakiem, wyczuciem i bez wprowadzenia mnie w zażenowanie.

Klimat wakacji był tak bardzo wyczuwalny, aż sama czułam ten upał i to zdecydowanie będzie idealna książka na wakacyjne wieczory. Ja ja już się nie mogę doczekać kolejnego spotkania z jej twórczością.

Poppy i Alex są przyjaciółmi od czasu studiów i diametralnie się od siebie różnią. Alex jest spokojny, rozważny i poukładany, a Poppy... jest jego totalnym przeciwieństwem. Znajdują jednak wspólny język i rozpoczynają swoją tradycję Wakacyjnych Wyjazdów, które przynoszą im obojgu wiele radości i sprawiają, że stają się dla siebie najważniejszymi osobami na świecie. Ale nic, co piękne, nie trwa wiecznie i nawet najwierniejsza przyjaźń może przeżyć poważny kryzys.

Zachwyconą książką "Book Lovers" Emily Henry, na fali dobrego wrażenia postanowiłam sięgnąć po inną książkę tej autorki i po kilkunastu pierwszych stronach stwierdziłam, że czuję zawód. Historia nie wciągnęła mnie tak samo mocno i szybko, bohaterowie nie byli tak fascynujący i dobrze scharakteryzowani, przeskoki w czasie były jakieś chaotyczne. Męczyłam się z tą historią bardzo, aż do połowy, kiedy zrozumiałam, że problem nie tkwi w tej książce, a we mnie. To ja cały czas porównywałam ze sobą dwie opowieści, które są tak różne i na to nie zasługują.

Choć Poppy bywa irytująca i chaotyczna, a Alex jest czasami nieco zbyt flegmatyczny i ostrożny, to oni właśnie tacy są i w tym tkwi cały ich urok. To właśnie dlatego na końcu tej historii poczułam żal, że nie poznam ich dalszej historii, że nie spędzę z nimi kolejnych dni i dotarło do mnie, że czytając tę książkę przez kilka dni wcale się nie męczyłam. Cieszę się wręcz, że poznawanie ich historii zajęło mi więcej czasu niż zazwyczaj, bo żadna chwila z Poppy i Alexem nie była zmarnowana.

"Ludzie, których poznajemy na wakacjach" to książka napisana lekko i przyjemnie - dokładnie tak, jak tego oczekujemy po tego rodzaju historii. Ale podobnie jak "Book Lovers", to też nie jest tylko historia miłosna, a opowieść, która pod tym płaszczykiem kryje coś więcej.
Szukacie niezobowiązującej i zabawnej lektury? Świetnie trafiliście. Ale nie zdziwcie się, jeśli ta książka zaskoczy was czymś jeszcze.

Poppy i Alex, będę za wami tęsknić!

Świetna książka o przyjaźni i miłości. Bardzo doceniam kreacje bohaterów, bo konsekwentnie autorka prowadzi och według ich cech charakteru i usposobienia. Wiele uroczych scen i końcówka która mnie prawdziwe urzekła. Relacja miedzy bohaterami jest bardzo prawdziwa i w 100% do uwierzenia a poza tym motyw wspólnych wyjazdów wakacyjnych, dzięki którym poznajemy historie relacji bohaterów bardzo mi pod pasował.

Jest to idealna książka na lato!

Da się przeczytać. Jak dla mnie za dużo powrotów do wspomnień.

Da się przeczytać. Jak dla mnie za dużo powrotów do wspomnień.

Całkiem fajna czytana dla rozluźnienia.

Całkiem fajna czytana dla rozluźnienia.

Typowa historia ludzi rozwiązujących problemy, które sami najpierw stworzyli. Bohaterowie wkurzający, dziecinni i zupełnie do siebie nie pasujący. Skoki w czasie jakoś mi tu nie pasują i dodatkowo utrudniały mi wkręcenie się w tę okrutnie nudną książkę. Nie ma podjazdu do „Beach read”. Gwiazdki daję za potencjał, bo motyw z podróżami całkiem spoko.

Uwielbiam Emily. Jej książki są bardzo przyjemne, lekkie i dają oderwanie o rzeczywistości.

Niedopowiedzenia, uniki czyli dziecinada, lecz mimo tych zadrażnień całkiem zgrabnie napisana książka.

Hmm książka przewidywalna, przyjemnie się czytało choć bez żadnych zaskoczeń. Końcówka na plus z takim życiowym i psychologicznym zakończeniem

Ta książka przypomniała mi, że lubię podróżować a dom jest tam gdzie ulubiony człowiek