Miej zawsze słońce w sercu

Okładka książki Miej zawsze słońce w sercu
Isabel Mauro Wydawnictwo: Seven Seria: Magia Słowa inne
20 str. 20 min.
inne
Magia Słowa
Seven
2019-01-01
2019-01-01
20 min.

"Dobry pomysł lub piękna myśl - zapisz je gdzieś, a nigdy nie ulecą". Ja dziś postanowiłem zapisać na tym portalu, w internetowej, cyfrowej wersji opinię o tej małej i prześlicznie wydanej książeczce z serii "Magia Słowa". Mam słabość do książeczek z tejże serii i często do nich wracam. Ta jest także znakomita. To dwadzieścia stron, które poprawiają humor, wpływają pozytywnie na nastrój, podnoszą na duchu, przywracają pozytywny obraz świata.
W książce znajdziemy kilkadziesiąt zdań motywujących i pomagających przywrócić równowagę ducha, serca, umysłu. Pierwsze zdanie niniejszej opinii też z tej książeczki pochodzi. Oprócz myśli, sentencji, refleksji autorskich, oryginalnych i nowych są też: mądrość ludowa, przysłowie chińskie, przysłowia japońskie. Ponadto na kartach książkowych przeczytamy zdania należące do osób znanych. Te osoby to: Maria Dąbrowska, Św. Ignacy Loyola, Khalil Gibran, Marcel Pagnol, John Lennon, Lucy Maud Montgomery, John Barrymore, Mahatma Gandhi, Theodor Fontane, Theodor Storm, Oscar Wilde, Dante, Johann Wolfgang von Goethe. Całość bardzo pozytywna i pozytywnie nastrajająca.
Czasem człowiekowi smutno lub źle. Co wtedy zrobić? Można np. wziąć do ręki tę książeczkę i rozgonić ciemne chmury z serca, wypogodzić ducha, rozjaśnić umysł. Ona pomóc może niejednokrotnie. Warto ją zastosować i nie trzeba się konsultować z lekarzem lub farmaceutą. Optymizm z niej promieniuje niczym słońce w bezchmurny dzień.

Dodaj cytat z książki Miej zawsze słońce w sercu