Okładka książki Billie Eilish. Jak buntowniczka została królową alt popu. W 100% nieoficjalna biografia Kevin Pettman Patronat LC
Kevin Pettman Wydawnictwo: Burda Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Burda Książki
2021-05-05
2021-05-05

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 782 napisanych opinii 779

Takich książek nie lubię najbardziej. Powstałych wyłącznie z chęci szybkiego zarobku, bo wokalistka na topie, a jest społeczne zapotrzebowanie. Właściwie to nie książka, tylko broszurka w twardej oprawie. Kiedyś to mogłoby być wydawnictwo specjalne jakiegoś pisma dla nastolatków typu Bravo. Przez to artykuły, czy inne ciekawostki są chaotyczne jak to w gazetach bywa. Ale pewnie wielu młodym to wystarczy. Zwłaszcza, że czytanie tej nieoficjalnej biografii, jest (jak w niej wyczytałem) jedną z czterech oznak bycia fanem Billie.

Ale żeby była jasność. Dla kogoś kto nie wie nic o młodej artystce, albo kolekcjonuje publikacje o niej, pieniądze wydane na "Jak buntowniczka..." nie będą zmarnowane. Choć jak ktoś może to niech lepiej kupi książkę ze zdjęciami samej Billie.

Na marginesie dodam, że intryguje (w obawie przed pozwami?) podkreślanie że książka nie jest powiązana z panią Eilish ani wspierana przez jej otoczenie biznesowe. Czy to oznacza, że jest niewiarygodna?

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to w 100% nieoficjalna biografia. Wzięłam ją nie tylko dlatego, że jej fenomen mnie ciekawi, ale córka też lubi ją posłuchać i chciała dowiedzieć się o niej trochę więcej.

W książce przeczytacie o niej wiele ciekawostek z życia scenicznego i osobistego. Wszystko robiła z pasji, pasji do śpiewania. Muzyka zawsze była częścią jej życia, rodzice ją w tym wspierali. W piosenkach, które także pisze z bratem ukrywa konkretny przekaz. Jednak nie wyjaśnia co ukrywają jej utwory, lubi jak jej teksty są polem do dowolnej interpretacji.

Ciekaw i kontrowersyjna postać. Walczy o swoje i robi to co kocha.

Fajnie wydana książka, trochę tekstu, trochę zdjęć, wszystko w przystępnej formie. Czyta się szybko i z ciekawością. Pod koniec znajduje się kalendarium od roku 2015, a później sprawdzian wiedzy z bycia fanem Billy.
Takich biografii mogłabym czytać więcej :)

Zaraz po przeczytaniu autobiografii Billie uświadomiłam sobie, że jest to postać, która może wywołać wiele kontrowersji na swój temat. I tutaj zaznaczę, że jestem bezstronna, bo nawet nie wiem kto to jest. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej osobie, dopiero za pośrednictwem tej książki zaznajomiłam się z jej historią.
Bardzo zdziwił mnie fakt, że ta dziewczyna w ogóle nie chodziła do szkoły. Rodzice nauczali ją w domu twierdząc, by jako dziecko skupiła się na tym co chce robić, a nie na rzeczach, które do niczego jej się nie przydadzą.

,, Jako dziecko mogłam poświęcić mnóstwo czasu na to, na co miałam ochotę".

I tu jej zazdroszczę, gdyż ja poszłam do szkoły o takim kierunku do którego namówili mnie rodzice. Nie było to dla mnie dobre, gdyż robiłam i uczyłam się tego, czego w ogóle nie lubiłam robić. Uwierzcie mi, że nie ma nic gorszego, niż pójście do pracy, której się nie lubi. Dlatego teraz sama postanowiłam, że moje dzieci pójdą na takie kierunki, które będą ich satysfakcjonowały, nie mnie.

Billie miała wszystko pod nosem, by iść za głosem marzeń. Jeśli bliscy wspierali ją w tym co robi, to nic dziwnego, że zaszła aż na takie wyżyny. Wszystko robiła z pasji i miłości, co przelewała w postaci słów na papier. Nigdy nie interesowały ją pieniądze, choć w bardzo niedługim czasie zdobyła sławę na skalę światową. Jest może troszkę zadufana w sobie, choć z drugiej strony nad każdym przebojem pracują po wiele miesięcy, a czasem i lat. Bardzo lubi perfekcję i może dzięki temu zaszła tak daleko.
Książka nie jest długa, ale zawiera bardzo wiele faktów z życia gwiazdy. Mamy w niej jej trasy koncertowe, upodobania i bardzo wiele cytatów z przeróżnych sytuacji. Nie czytałam tego jak biografię, gdyż każdy wpis łączy się z poprzednim. Do tego zawiera bardzo dużo zdjęć Billie, które ukazują nam jej styl i czasy w których zmieniała swój wizerunek. Pod koniec książki znajdziemy taki mały teścik, który sprawdzi, czy czytaliście wszystko z uwagą. Chciałabym aby każda biografia jakiejkolwiek gwiazdy została wydana w ten sposób.

Bardzo zdziwił mnie fakt, że ta dziewczyna w ogóle nie...