Taką cię zapamiętam

Beata Bartczak Wydawnictwo: Oficynka literatura obyczajowa, romans
Oficynka
2021-07-29
2021-07-29

Na pewno na długo zapamiętam tę książkę i kobiety w niej opisane. Zapamiętam też nazwisko autorki i będę z niecierpliwością czekała na kontynuację losów tej rodziny.
Beata Bartczak jest psycholożką i przez kontakty z ludźmi doskonale potrafiła nakreślić w swojej książce portrety rodzin na przestrzeni wielu lat. Pozwala nam poznać problemy kobiet, ich skrywane marzenia oraz rozterki życia codziennego zarówno na wsi , jak i w mieście. Czytając wzruszałam się , dzieliłam ze Stefanią, Ireną i Grażyną radość i smutek. Bałam się, tak jak i one, kolejnych tragicznych wieści, które niestety musiały nadejść. Cieszyłam się z każdego sukcesu członków rodzin.
Ta książka bardzo mnie wciągnęła i szczerze polecam jej przeczytanie.
I jeszcze raz zwrócę się do autorki :
Pani Beato , Proszę o kolejny tom:)

"TAKĄ CIĘ ZAPAMIĘTAM" - BEATA BARTCZAK
Książka nie jest może bardzo jakaś super, ale jest to delikatnie podana opowieść zaczynając od przedwojennego okresu ( Przed II w.ś) i kończąc niemal w czasach współczesnych. Opowieść o kilku kobietach, co doświadczył los. O tym co wolno kobietom było kiedyś, na co mogły sobie pozwoliść aż do teraźniejszości.
O tym, jak to dziewczyna kiedyś jak zaszła w cięże jak miała ciężko, będąc panną, a jak to jest postrzegane dzisiaj. Pokazane też jest kiedy rodzina się rozlatuje jak ją scalić, że nie wolno się odwrócić, od człowieka w obliczu choroby.
Trzy kobiety każda inna, Babcia, Córka i wnuczka.... pokazane ich życie oraz wybory, decyzje jakie musiały dokonać, by stać się silne.
Specjalnie nie opisuje dokładnie co i jak, gdyż jest to krótka opowieść i szkoda ją psuć jakimiś opisanymi wątkami. A na pewno jest to warte przeczytania jak ktoś lubi takie opowieści.
Lektorka nie zepsuła tej opowieści i tu można by było dać wyżej, jednak sama opowieść hm, ... uważam warta uwagi, ale nie dla bardzo, bardzo wymagającego czytelnika na daną chwilę.

OCENA 07/10
54/23 ( 08/06)
ilość stron: 320
data wyd: 29.07.2021
Czas przewidziany czytania: około: 6 h 30 min.
Czas słuchania 08 h. 53 min.
lektorzy empik : Szymańczyk Anna
Anastazja
Skończona 20.06.2023 (słuch)

"TAKĄ CIĘ ZAPAMIĘTAM" - BEATA BARTCZAK
O tym, jak to...

"Taką Cię zapamiętam" to przepełniona emocjami historia trzech kobiet, które muszą zmierzyć się ze stratą, poradzić sobie z żałobą i odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Jest to historia o przysłowiowej samotności w tłumie i zagubieniu, szczerej przyjaźni i prawdziwej miłości, która pokona wszystkie trudności. O rodzinie i jej wyjątkowej sile.
To opowieść o tym co najważniejsze i najcenniejsze w naszym życiu, a zarazem wskazówka jak bardzo ważne jest słuchanie siebie i spełnianie swoich marzeń.
Bo to musimy pamiętać... życie mamy tylko jedno, i nie ma w nim przycisku "cofnij".

Autorka umiejscowiła akcję powieści w latach 1938- 2014, dzięki temu możemy zaobserwować, jak wyglądało życie od wojny aż po okres współczesny. Jesteśmy świadkami zmian ustroju, ludzkiej mentalności, obyczajów i tradycji. Łatwo zaobserwować co ludzi bawiło, a co napawało obawami i lękiem o przyszłość. Kolejne wydarzenia w życiu kobiet zmuszają do refleksji i docenienia własnych więzów rodzinnych.
Po lekturze sama z wielką przyjemnością i nostalgią wspominałam swoich przodków, i sięgnęłam do rodzinnych albumów ze zdjęciami.

Książka jest niezwykle klimatyczna, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, wciąga i intryguje od pierwszych stron, nie pozwala się odłożyć do samego końca. Autorka zaserwowała czytelnikowi cały wachlarz emocji i jestem pod ogromnym wrażeniem tej powieści.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Potrzebujemy takich książek na rynku, które pokazują, że warto walczyć o swoje szczęście za wszelką cenę i niosą nadzieję, że po każdej burzy wychodzi słońce. Zdecydowanie "Taką Cię zapamiętam" podtrzymuje na duchu i jest idealną lekturą na czas, w którym wydaje się nam, że nic nie ma sensu.

POLECAM...

To opowieść o tym co najważniejsze...

Przepiękne historie o losach trzech kobiet.
Pierwsza historia przedstawia losy Stefanii, którą wychowywał ojciec Ignacy ze swoją nową żoną Antoniną.
Młoda Stefania jako najstarsza z rodzeństwa miała pełno obowiązków. Nigdy nie zaznała miłości od swojej macochy, która była wobec niej oschła i szorstka.
Stefania zaszła w ciążę z Kacprem, który pracował jako parobek w ich gospodarstwie. Ignacy wygnał go, a Stefanię poniżał i wyzywał od najgorszych. Zmusił ją do ślubu z dużo starszym Stanisławem.
Druga historia jest o Irenie, córce Stefanii, która miała dość kłótni w domu rodzinnym i gdy poznała Józefa wyjechała z nim do Wrocławia.
Ostatnia historia jest o Grażynie, córce Ireny. Na studiach poznała Marcina i założyła rodzinę. Jednak Marcin narozrabiał i ona wyjechała do Francji.

"Taką Cię zapamiętam" to saga rodzinna, która przedstawia losy trzech kobiet na przełomie lat 1938-2014.
Kobiety te zmagają się z bólem, cierpieniem oraz tragediami.
Każda z tych historii pokazuje jak żyło się w danym okresie i z czym musiały zmierzyć się te kobiety. Dla swoich dzieci zrobiłyby i znosiły wszystko.
Losy rodziny przeplatają się, ale sa też takie momenty, gdy odsuwają się od siebie, ale pewne wydarzenia rodzinne znowu ich łączą.
Historie tych kobiet pokazują, że w życiu najważniejsze są rodzina i miłość, a nie pogoń za bzdurami, bo szczęście człowiekowi daje drugi człowiek.
Historie te skłaniają do refleksji nad życiem i do przemyśleń na temat przemijania. Pozostają tylko zdjęcia po przodkach, za którymi kryją się ciekawe historie zamknięte w kawałku papieru. Historie te żyją poprzez innych członków rodziny poprzez ich wspomnienia.
Wzruszyłam się tymi historiami.
Losy tych kobiet nie były lekkie, ale pokazują, że w rodzinie jest wielka siła.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co stworzyła autorka.
Jestem oczarowana. Kocham czytać takie powieści.
Każda z tych historii wciąga, wzrusza i pokazuje, co tak naprawdę liczy się w życiu.
To była piękna przygoda.
Z przyjemnością przeczytałam i czekam na więcej!
Książka chwyciła mnie za serce i długo o niej nie zapomnę.
Polecam!

Przepiękne historie o losach trzech kobiet.
Stefania zaszła w ciążę z Kacprem, który pracował jako parobek w ich...

Wspaniała historia z pokolenia na pokolenie, polecam wszystkim z całego serca, jeżeli ktoś lubi sagi rodzinne

empikgo #audiobook #ebook

empikgo #audiobook #ebook