Dr. Stone tom 10

Waneko
2021-05-26
2021-05-26
Agnieszka Zychma
Przygodowe Science-fiction Shounen Przyszłość (postapokaliptyczna)

Okładka książki Dr. Stone tom 16 Boichi, Riichiro Inagaki
Ocena 8,0
Dr. Stone tom 16 Boichi, Riichiro In...
Okładka książki Dr. Stone tom 15 Boichi, Riichiro Inagaki
Ocena 7,9
Dr. Stone tom 15 Boichi, Riichiro In...
Okładka książki Dr. Stone tom 14 Boichi, Riichiro Inagaki
Ocena 7,9
Dr. Stone tom 14 Boichi, Riichiro In...
Okładka książki Dr. Stone tom 13 Boichi, Riichiro Inagaki
Ocena 7,7
Dr. Stone tom 13 Boichi, Riichiro In...

Okładka książki Darling in the FranXX tom 2 CODE:003, Kentaro Yabuki
Ocena 6,6
Darling in the... CODE:003, Kentaro Y...
Okładka książki Dr. Stone tom 11 Boichi, Riichiro Inagaki
Ocena 7,9
Dr. Stone tom 11 Boichi, Riichiro In...

Na półkach: , , , ,

Z tym tomem w końcu wychodzimy poza to, co wydarzyło się w anime. Dodatkowo poznajemy nowego bohatera - Ryusui'ego, który ma zostać kapitanem statku, którym bohaterowie mają popłynąć na drugi koniec globu.
Oczywiście otrzymujemy "nowe" wynalazki, które skonstruował Senku - termometr oraz balon, którym Senku wzbił się w powietrze. Poza tym za sprawą Ryusui'ego pojawiły się pierwsze pieniądze.
Ogromnie mi się ten tom podobał. W sumie tak jak każdy poprzedni.

Stone Wars oficjalnie dobiegły końca w tomiku dziesiąty, rozpoczyna nowe etap przygód bohaterów. Bez zagłębiania się w szczegóły fabuły, tak aby nie psuć nikomu niespodzianek, można jedynie dodać, że finał wojny był o wiele bardziej zaskakujący niż można było się spodziewać. Początek nowej historii również wygląda bardzo obiecująco i wszystko wskazuje na to, że kolejny raz na czytelników będzie czekać masa niesamowitej i wciągającej treści. Motywem przewodnim nowego wątku będzie chęć odkrycia przez Senku zagadki petryfikacji, co pomoże mu w uratowaniu wszystkich ludzi na planecie. Zanim jednak do tego dojdzie, będzie on musiał wraz ze swoimi towarzyszami przeciwstawić się naprawdę wielu nowym zagrożeniom. Nowe zadanie wymaga również powiększenia Królestwa Nauki o nowe nietuzinkowe postacie. To dzięki nim genialny nastolatek będzie miał okazję podbić morze i powietrze. Nie obejdzie się tutaj również bez masy innych nowych „wynalazków” cywilizacyjnych, które wprowadzą do fabuły zarówno dużą dawkę „szaleństwa”, jak i dobrego humoru.

Cała recenzja na:

CZAS EPOKI MORSKICH PODRÓŻY

To już dziesiąty tomik „Dr. Stone’a”. A może dopiero dziesiąty? Bo patrząc na to, ile setek lat ewolucji naukowych odkryć zaprezentowano na stronach tej serii, śmiało wystarczyłoby ich na dziesięć razy tyle. Jakkolwiek jednak by do tego nie podchodzić, seria ta to całkiem niezły shounen, nie do końca przekonujący samym ukazaniem budowy wynalazku, ale mający w sobie pewną pociągającą nutę, która sprawa, że do tytułu chce się wracać.

Gdy zdawało się, że Imperium Nauki zwyciężyło, zdrada Hyogi stała się początkiem nowej walki. Senku i Tsukasa łączą więc siły, ale czy mają szansę? To jednak zaledwie wstęp, bo zagadka petryfikacji czeka na rozwiązanie. By to zrobić, bohaterowie muszą wyruszyć w świat. Przed nimi podróż morska, która otwiera nową epokę!

CZAS EPOKI MORSKICH PODRÓŻY

Jestem mega podekscytowana polskiej edycji i posiadania tomiku fizycznie. Od tego tomu zaczyna się naprawdę wielka akcja, będzie naprawdę ciekawie. Dodatkowo dojdą nowe postacie, które świetnie się wpasują w naszych bohaterów. Nie mogę się doczekać.

Dodaj cytat z książki Dr. Stone tom 10