Eryk i Mela. Poszukiwacze przygód

Pascal
2021-03-24
2021-03-24
Dla dzieci Dla najmłodszych

Książki o przygodach Eryka i Meli szczerze polecam, jestem mamą 8 latki i córka polubiła bardzo tytułowe rodzeństwo i ich przyjaciół . Dzieci maja różne ciekawe przygody . Książka jest napisana w taki sposób ,że dziecko z łatwością samo czyta.

Eryk i Mela to urocze rodzeństwo, które zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy, pokochają już od pierwszej strony. Niesłychana ciekawość świata oraz kreatywność czynią z nich bohaterów szczególnie interesujących, z jakimi nie sposób się nudzić. Tym razem wraz z przyjaciółmi i rodziną wyruszają na poszukiwania pierwszych oznak wiosny oraz wielkanocnych tradycji, fundując przy tym czytającym wspaniałą, niesłychanie angażującą przygodę, idealnie łączącą naukę z niezapomnianą zabawą. Bezsprzecznie, rodzice także nie będą narzekać na nudę, gdyż autorka nasączyła opowieść nietuzinkowymi, wyjątkowymi zwyczajami z różnych krańców świata, o jakich mogli nawet nigdy wcześniej nie słyszeć.

Książeczka napisana jest niesłychanie przystępnym, lekkim piórem, dzięki czemu lektura to czysta przyjemność. Cała opowieść nasączona jest wspaniałym humorem, napełnia serce radością i optymizmem, czyniąc wspólne chwile z dziećmi beztroskimi, przesyconymi ciepłem i pięknem. Co istotne, wszelkie trudniejsze pojęcia zostały znakomicie wyjaśnione, w sposób obrazowy, przystosowany do wieku czytelnika, zatem słownik naszych pociech zostanie po tej przygodzie wzbogacony o kolejne niesłychanie wartościowe określenia.

"Eryk i Mela poznają świat. Poszukiwacze przygód" okazała się lekturą idealną na chwile przepełnione oczekiwaniem wiosny oraz Wielkanocy. Idealnie wprowadziła w świąteczną tematykę, zachęciła do poszukiwania pierwszych oznak zbliżającej się pory roku, a także skłoniła do wielu wartościowych przemyśleń, zwłaszcza dotyczących nadmiernej konsumpcji czekoladowych zajączków czy pomysłu witania wiosny na grecki sposób. To niesamowite, że tak niewielka objętościowo książeczka stanowi tak potężny ładunek emocjonalny, a także istną skarbnicę wiedzy. To doskonały przykład na to, iż nauka przez zabawę jest najlepszą formą i jestem pewna, że wiele ciekawostek moja córka zapamięta na bardzo długo i będzie o nich wspominać przed następnymi świętami.

"Eryk i Mela poznają świat. Poszukiwacze przygód" to zbiór uroczych, nadzwyczaj wartościowych, przepełnionych humorem i emocjami, niesłychanie ciepłych historyjek, przybliżających dzieciom różnorodne, bardziej i mniej znane świąteczne zwyczaje czy wiosenne tradycje. Autorka w genialny sposób, pod postacią subtelnych opowieści, przemyca ważną tematykę, a także niebanalne ciekawostki, rozbudzające wyobraźnię i dziecięcą ciekawość. Piękne ilustracje, nietuzinkowe postacie, których nie sposób nie pokochać, niezwykłe przygody i mądre treści skłaniające do refleksyjnych, długich rozmów z naszymi pociechami, a wszystko to nakreślone nadzwyczaj przyjemnym piórem polskiej autorki. To książka, która skradnie serca zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Gorąco polecam!

Dodaj cytat z książki Eryk i Mela. Poszukiwacze przygód