Moje pierwsze bajki o przyjaźni

Okładka książki Moje pierwsze bajki o przyjaźni praca zbiorowa
Okładka książki Moje pierwsze bajki o przyjaźni
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Seria: Moje pierwsze bajki bajki
bajki
Moje pierwsze bajki
Wydawnictwo Olesiejuk
2021-04-14
2021-04-14
Ewa Tarnowska
Disney Bajki dla dzieci Dla dzieci Bajki Dumbo Alicja w Krainie Czarów Księga dżungli Bambi Król Lew 101 dalmatyńczyków

Disneyowskie adaptacje klasycznych opowieści i nowe stworzone w tej fabryce marzeń historie od lat rozgrzewają dziecięce (i nie tylko) serca. Pewnie wiele z Was, tak jak ja, marzy o tym, aby znane z dzieciństwa bajki móc zaprezentować swoim dzieciom i przekonać się czy wciąż mają w sobie tę niezwykłą magię, która nas urzekła przed latami. Jeżeli jednak nie chcemy sadzać dzieci na długo przed ekranem, bądź wolimy w zaciszu sypialni otulać je do snu tymi opowieściami, to rynek oferuje nam szeroki wybór książkowych wersji tych opowiadań.

„Moje pierwsze bajki o przyjaźni” to tylko jeden tytuł z wielu dostępnych książkowych adaptacji Disneya w ofercie @wydawnictwo_olesiejuk. W tym zbiorze znajdziemy aż 6 klasycznych bajek: Dumbo, Alicję w Krainie Czarów, Księgę dżungli, Bambi, Króla Lwa i 101 dalmatyńczyków. Ich największą zaletą są piękne ilustracje zaczerpnięte wprost ze znanych nam animacji, a także wielkość fontu ułatwiający pierwsze próby samodzielnego czytania.

Niestety nie są to historie w pełnej wersji, co wpływa na ich wydźwięk i spójność. Tempo akcji wydaje się bądź zbyt szybkie, bądź nieskładne utrudniając zrozumienie sensu opowieści. Te porywające historie znacząco tracą przez to na wartości. I chociaż ich długość dostosowana jest do możliwości maluchów, to pozbawienie ich ciągłości zdarzeń sprawia, że stają się zlepkiem przypadkowych wydarzeń, nie zaś płynną opowieścią.

Jeżeli znacie wymienione bajki, to wiecie, że w każdej z nich przyjaźń odgrywa ważną rolę. Jednak przez nadmierne skrócenie treści „Moje pierwsze bajki o przyjaźni” całkowicie zagubiły pierwiastek przyjaźni. To, co powinno być w nich cloué, straciło na swym znaczeniu poprzez nadmierne uproszczenie. Szkoda, bo całość ma ogromny potencjał…

Na docenienie zasługuje jednak sposób wydania książki. Niewielki, poręczny format z pewnością uławia wieczorne czytanie, a okładka z zakładkami pozwala na łatwe oznaczenie miejsca, w którym przerwało się lekturę. Ponadto kusi kolorami i znajomymi bohaterami.

Ta pozycja ma swoje zalety i wady. Wybór należy do Was.

Na półkach: , , , , , ,

Piękna szata graficzna, obrazki, format tekstu. Bajki które są w tej książeczce zapewne większość rodziców zna ze swojego dzieciństwa. Więc fajne jest to, że teraz możemy czytać je własnym dzieciom, ale trochę mi szkoda, że akurat tutaj niektóre z nich są przedstawione w bardzo okrojonej formie.

"Moje pierwsze bajki" to seria, która skradła moje serce. Te piękne książeczki, to z pewnością idealny pomysł na wciągnięcie małego czytelnika w świat magii, przyjacielskich zwierząt i pięknych historii, na których my rodzice się wychowywaliśmy!

⭐"Moje pierwsze bajki o przygodach"
⭐"Moje pierwsze bajki o księżniczkach"
⭐"Moje pierwsze bajki do przytulania"
⭐"Moje pierwsze bajki o przyjaźni"

W każdej z książeczek znajdziemy 6 historii, które zachwycą niejedną małą duszyczkę. Ja sama jestem nimi oczarowana i napatrzeć się na nie, nie mogę. Mają w sobie przepiękne ilustracje z moich ulubionych bajek, do tego żywe kolory i krótkie opowiadania, które są wręcz idealne do czytania przed snem. Mogę nawet powiedzieć, że to skrócona wersja, pełnowymiarowych bajek Disneya, które zapewne każdy z nas już zna. Ale dla małego człowieka, który dopiero rozpoczyna przygodę z czytaniem, myślę, że będą one idealne! I nawet w takiej okrojonej wersji, przeniosą małe dziecko w świat cudownych przygód i pozwolą śnić o fantastycznych bohaterach i cudownych księżniczkach.
„Moje pierwsze bajki o przyjaźni” to zbiór klasycznych opowieści, które zdecydowanie warto poznać. Mamy tu historię Dumbo – słonia, którego uszy były tak wielkie, że sam się o nie potykał; Alicję w krainie Czarów, podążającą śladem białego królika; Księgę Dżungli i Mowgliego, który przyjaźnił się z niedźwiedziem Baloo; Jelonka Bambi, który uwielbiał hasać po lesie, Króla Lwa i 101 dalmatyńczyków – czyli typowe klasyki, przy których można spędzić naprawdę fajny czas!
Jak sami widzicie, zapowiada się naprawdę fascynująca przygoda dla małego czytelnika. Seria „Moje pierwsze bajki” to naprawdę fajny pomysł na prezent na rozpoczęcie przygody z czytaniem. Polecam :)

⭐"Moje pierwsze bajki o przygodach"
⭐"Moje pierwsze bajki o księżniczkach"
⭐"Moje pierwsze bajki do przytulania"
⭐"Moje pierwsze...

Ułagodzone i skrócone do minimum wersje: Dumbo, Alicji w Krainie Czarów, Księgi dżungli, Bambiego, Króla lwa i 101 dalmatyńczyków/

• Przeczytane w 2023
  • Antoś
  • Dziecionkowe
  • ZOSIA PRZECZYTANE ( RAZEM 2021)
  • Książka papierowa
  • FRANEK - w domowej biblioteczce

Dodaj cytat z książki Moje pierwsze bajki o przyjaźni