Kup teraz - 11 ofert w cenie od 26.13 zł do 35.92 zł

Florentyna i Konstanty. 1916-1924

Patronat LC
Nina Majewska-Brown Wydawnictwo: Bellona Cykl: Zakładnicy wolności (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bellona
literatura polska
Zakładnicy wolności (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Tutaj trzeba powiedzieć o autorce, która tak potrafi zaczarować słowem pisanym, że czytając tą powieść czujemy się jak w domu. Zostajemy wchłonięci w tą historię i jesteśmy trochę jakby pomiędzy bohaterami. Rzadko się zdarza w obecnych czasach, by wszystko było tak pięknie napisane i w tak doskonały sposób ze sobą współgrało. Wielkie gratulacje

Według mnie jedną z najlepszych rzeczy w tej książce jest to, że autorka Nina Majewska-Brown pokazuje w najmniejszych detalach liczne zwyczaje, konwenanse i tematy tabu tamtych czasów. Jest tam naprawdę wiele ciekawostek dla osób, które się tym interesują i nie tylko!

Zakładnicy wolności to pozycja, gdzie mamy kilku głównym bohaterów. Są to bowiem tytułowi Florentyna i Konstanty oraz ich cztery córki. Jednak całą fabułę poznajemy z perspektywy Florentyny - kobiety, której nie da się nie lubić. Jest ona bardzo inteligentna, troskliwa i bardzo kochająca. Jej głównym zadaniem jest ochrona własnej rodziny i właśnie o tym czytamy na kolejnych...

Wiele różnych wątków pojawia się w tej książce. Bo jest tutaj poruszana kwestia rodziny, ich problemów. Jest także tło historyczne, gdzie autorka oddaje swego rodzaju hołd powstańcom i wszystkim polskim rodzinom, które miały swój udział w czasach, które opisuje. Jednym słowem każdy znajdzie coś dobrego dla siebie w kwestii która go interesuje.

Warto tutaj wspomnieć, że ta książka to nie jest w żadnym razie fikcja literacka, którą osadzono w pewnym okresie naszej historii. Jest to opowieść całkowicie prawdziwa: o rodzinie, o jej losach i perypetiach. A to wszystko powstało na podstawie przeróżnych zapisków, pamiętników i wspomnień członków owej rodziny, co sprawia, że książka staje się jeszcze ciekawsza dla fanów...

Sięgając po książkę Niny Majewskiej-Brown "Florentyna i Konstanty 1916-1924. Zakładnicy wolności" przede wszystkim trzeba wiedzieć dwie rzeczy. Po pierwsze, nie jest to książka typowo historyczna, bo jest to swego rodzaju dramat, który opowiada o losach Flory i Konstantego Zabierzyńskich, którym przyszło żyć w czasach I Wojny Światowej i Powstania Wielkopolskiego. Drugą...

Całość historii jest niesamowicie lekka, choć jest to zaskakujące, bo ciężar historii jest spory. Mamy wiele wątków historycznych, trudnych sytuacji i wiele ciężkich decyzji. To jednak nie przeszkodziło autorce w tym, by zrobić z tego ciekawą opowieść, którą czyta się z chęcią. Czekam na więcej

Dawno już nie czytałam takiej fajnej historii, gdzie główną rolę dostaje cała rodzina. Miło czasem poczytać o problemach i rozterkach innych i na chwilę chociaż oderwać się od swojej własnej rzeczywistości. Chyba właśnie to sprawiło, że tak dobrze mi się to czytało. Zdecydowanie autorka dała nam pozycję, która spełnia w 100% swoje zadanie.

Moi drodzy. Dla każdej osoby, która będzie zastanawiać się "Czy ta książka jest dla mnie?" Odpowiadam zbiorczo - ta książka jest dla każdego. Wątków jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, co mu się spodoba. Nie ma co się sugerować krótkim opisem, czy samym tytułem, ani okładką. Tutaj treść broni się sama.

Florentyna i Konstanty 1916-1924. Zakładnicy wolności to powieść która osiadła w czasach końca XIX wieku. Przeczytałam ją z polecenia koleżanki, która książkę tę dostała wcześniej, mówiła mi że koniecznie muszę również się z nią zapoznać - i to właśnie zrobiłam. Przyznaje szczerze, że mnie zaskoczyła, bo sama nie sięgnęłabym po taką pozycję, a jednak uważam że bardzo wiele...

• Egzemplarz recenzencki
  • Legimi