Francuski ogrodnik

2021-07-14
2009-01-01
Anna Dobrzańska-Gadowska
powieść angielska

Momentami nużąca.Troche się z nią męczyłam,nie wciągała jak pozostałe książki Santy,ale koniec uratował ogólną ocenę.Nie była taka całkiem zła.

To było moje pierwsze spotkanie z autorką i już wiem, że nie ostatnie. Bardzo dobrze mi się tą książkę czytało. Historia nie była jakaś szczególnie oryginalna, ale na tyle wciągająca, że czytałam ją z przyjemnością. Zakończenie trochę ckliwe, ale i tak warto.

Bardzo przyjemnie się czyta, piękna historia o miłości

Bardzo przyjemnie się czyta, piękna historia o miłości

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nudna, napisana prostym językiem powieść. Dla fanów opisów przyrody i tęczy.

Nudna, napisana prostym językiem powieść. Dla fanów opisów przyrody i tęczy.

Och, przepiękna! Czy taka miłość może istnieć naprawdę? Oby!

Och, przepiękna! Czy taka miłość może istnieć naprawdę? Oby!

Czarująca książka o miłości i rodzinie. Bardzo dobrze się ją czyta. Lekka, nie patetyczna i nie przesadnie romantyczna.

Fenomenalna opowieść o miłości

Fenomenalna opowieść o miłości

Wspaniała, wzruszająca i wciągająca historia napisana pięknym językiem. Polecam

Wspaniała, wzruszająca i wciągająca historia napisana pięknym językiem. Polecam

Miesiąc temu przeczytałam tę książkę - dziś zakładam wiejski ogród u siebie. Czy może być lepsza recenzja...
Czytając jak głowni bohaterowie Ava i Jean Paulo tworzą swój magiczny ogród, zaczełam w wyobraźni widzieć swój, a inspiracji szukalam przez dlugi czas. Oczywiście nie mam do pomocy francuskiego ogrodnika ;)
Książka ta ukazuje także tak ważne relacje jak miłość, przyjaźń, rodzicielstwo. Pokazuje również piękne krajobrazy angielskiej wsi oraz tętniący życiem Londyn. Czytając "Francuskiego ogrodnika" czułam, że znów przemierzam ulice tego fascynującego miasta. Lektura jest lekka, ale nie banalna. Polecam

Książka ta ukazuje także tak ważne relacje jak miłość,...

Piękna historia! Ujęła mnie za serce.

Piękna historia! Ujęła mnie za serce.

• Santa Montefiore
  • Obyczajowe