Pustynie. Oceany

Okładka książki Pustynie. Oceany Tomasz Kowalczyk, Justyna Styszyńska Patronat Logo
Patronat Logo
2021-05-29

Wyróżniona opinia i

Pustynie. Oceany

przeczytanych książek 289 napisanych opinii 287

Tomasz Kowalczyk & Justyna Styszyńska „Pustynie | Oceany”
Ten nieprzeciętny, dwustronny album stworzony został przez duet dr biologii i miłośnika przyrody oraz ilustratorkę.
On odpowiedzialny za część merytoryczną, ona natomiast za piękne grafiki, które w obrazowy sposób przemawiają do młodego czytelnika.
Z albumu dowiemy się czym w ogóle są pustynie i oceany, jak one powstały oraz jaka flora i fauna zasiedla oba te ekosystemy.
Niewiele osób zapewne pamięta, że pustynie to nie tylko obszary gdzie panuje wysoka temperatura. Należą do nich również Grenlandia czy Antarktyda.
Wiedzieliście np. że łąki nie występują jedynie na suchym lądzie, a również w morzach? Są one miejscem gdzie wiele zwierząt bytuje oraz znajduje pokarm.
Znajdziecie tu również informacje o tym jak zwierzęta są przystosowane do życia na danym terenie i co sprawia, że są one w stanie przetrwać np. na pustyni długi okres bez wody.
Lektura ta ma za zadanie zaciekawić młodego czytelnika i rozbudzić w nim chęć dalszego zagłębienia tematu.

Tomasz Kowalczyk & Justyna Styszyńska „Pustynie | Oceany”
Z albumu dowiemy się czym w ogóle są pustynie i oceany, jak one...

• Pod naszym patronatem
  • Nie ma w bibliotece