Poczekalnia. 13 rozmów o pandemii

Wydawnictwo RM
pandemia Koronawirus Covid nowa sytuacja państwo rząd
biografia, autobiografia, pamiętnik
pandemia Koronawirus Covid nowa sytuacja państwo rząd

Książka w podobnej konwencji co ta, autorstwa Karoliny Korwin-Piotrowskiej "Reset". Jednak ta ostatnia wydaje mi się ciekawsza, chociażby przez dobór gości. W "Poczekalni" niektóre wywiady interesujące, inne mniej. Jednak wiele spostrzeżeń gości uważam za trafne.

11 marca 2020 roku – data, która została wpisana do historii świata. Data, która naznaczyła Polskę. Dzień, w którym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii. Okropność, która spotkała nas, a granice państw niczego nie zatrzymały. Wirus się rozszedł, choć ciśnie mi się słowo „rozlał” po ludziach. Teraz, gdy restrykcje stopniowo są luzowane, okres zamknięcia i...

Na początku pandemii, czyli gdzieś w marcu 2019 roku panował taki reżim, że nikt nikogo nie wpuszczał do domu, wszyscy się pilnowali i stosowali do zaleceń.

A jak jest dziś?

Jedynie, to że pandemia przyśpieszyła wiele procesów związanych z technologią. Wszyscy nauczyli się robić spotkania online, zakupy w Internecie i płacić kartą-bezgotówkowo.

Dziennikarka Joanna...

Ilość zakażonych maleje z dnia na dzień. Obostrzenia stopniowo zostają luzowane. Jak podchodzicie do tematu koronawirusa? Podejrzewam, że jak wile osób, w marcu zeszłego roku z zapartym tchem śledziłam informacje ze świata i z przerażeniem obserwowałam co się dzieję. Czekałam na moment, gdy wirus zawita i do nas. Przez pierwsze tygodnie słucham, czytałam, oglądałam…. I...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2021