Perfumy, attar i bahkur. Przewodnik po świecie arabskich wonności

Jolanta Mikołajczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog poradniki
Wydawnictwo Akademickie Dialog
perfumy zapach
poradniki
perfumy zapach

Na początku trochę obawiałam się tej książki. Najbardziej chyba tego, że będą to suche fakty, skład chemiczny i zastosowanie danych surowców.
Ale na szczecie nic bardziej mylnego. Ta książka to wciągająca opowieść o perfumach, pełna historii, folkloru i mitologii.
Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o pozyskiwaniu materiałów do tworzenia zapachów ale także o...