Beztroski kemping 11

Okładka książki Beztroski kemping 11
AFRO Wydawnictwo: Dango Cykl: Beztroski kemping (tom 11) Seria: Kolekcja Kuri Dango komiksy
komiksy
Beztroski kemping (tom 11)
Kolekcja Kuri Dango
Yuru Camp (ゆるキャン△)
Dango
2021-05-05
2021-05-05
Katarzyna Nishioka
komedia okruchy życia przygoda manga

Beztroski Kemping #11 jak łatwo można się domyślić po samym tytule, ponownie skupia się na czerpaniu przyjemności z obserwowania biwakowych przygód młodych bohaterek. Tym razem trójka dziewczyn wybiera się do górskiej prefektury Shizuoka. Miejsca słynącego z gorących źródeł, niesamowitych widoków i „przerażających” mostów.

Beztroski Kemping #11 - rysunek 1

Rin na swoim wiernym skuterze, Ayano na potężnym motocyklu i Nadeshiko korzystająca z transportu kolejowego. Każda z nich (razem z czytelnikiem), zanim dotrze na miejsce biwaku, będzie miała okazję zakosztować uroków tego zakątka Japonii. Urocza i wiecznie głodna Nadeshiko, jak zawsze nie tylko ekscytuje się wyprawą, ale również nie może się oprzeć pokusie spróbowania lokalnych pyszności. W tym samym czasie duet motocyklowy (Rin,Ayano) przeżywa swoje momenty radości i strachu. Kiedy całe trio spotyka się na umówionym miejscu, rozpoczyna się najważniejsza część mangi, czyli beztroski kemping w otoczeniu piękna przyrody i cudownych zapachów gotowanego dania.

Nie zmienia się więc ogólny zarys historii przedstawianej w kolejnych tomach serii. Taka tematyka dla wielu potencjalnych czytelników może wydawać się prosta i nudna. Jest to jednak bardzo mylne wrażenie, które ustępuje po przeczytaniu kilku stron mangi. Z tytułu bowiem dosłownie wylewa się sielankowa atmosfera, która jest mocno urokliwa. Ponadto pojawiające się tutaj młode bohaterki robią to co lubią i widać to w ich nastroju. Ich pozytywne nastawienie udziela się czytelnikowi, który poddaje się potężnej fali komiksowego relaksu.

Beztroski Kemping #11 - rysunek 1

Rin na swoim...