Ta ostatnia niedziela

Sorus
2021-04-01
2021-04-01
Debiut Młodość Pokolenia

Drodzy Państwo! Droga Redakcjo! Drogi Portalu lubimyczytac.pl ! Zwracam się o zwrot kosztów (40 złotych) wydanych na powyższą pozycję. Ogromny PR, bardzo dobry marketing BEZNADZIEJNA książka. Zachęcona wpisem umieszczonym na mediach społecznościowych, postanowiłam kupić książkę Pana Chmielewskiego. Jeszcze nigdy nie dałam tak słabej oceny, ale to była jedna z gorszych pozycji z jakimi się tutaj spotkałam. Niby dobry pomysł, ale wykonanie… spodziewałam się jakiejś rozmowy międzypokoleniowej, dyskusji, a jedyne co przeczytałam to słabe dialogi i ogrom jeszcze słabszych przekleństw, porażka!! Dowód na to, że w dzisiejszych czasach nie liczy się talent ani warsztat pisarki… wydaje się jakby autor napisał to w jedno popołudnie.

Kiedy patrzę na tytuł książki Chmielewskiego od razu w uszach rozbrzmiewa mi piosenka o tym samym tytule.

,,Ta ostatnia niedziela" to przede wszystkim przejmująca historia młodego Adama, który chce zawojować świat, póki co skupiając się na życiu tu i teraz, wśród atencji znajomych i wieczorów przesiąkniętych alkoholem.
Okres maturalny i wkraczanie w dorosłość niesie za sobą chaos, nad którym trzeba zapanować.
Zwłaszcza, jeśli chłopak zadaje się z niewłaściwym towarzystwem, któremu musi dotrzymywać kroku.

Bezsilni rodzice decydują się wysłać Adama na wieś do dziadka. Chłopak ma fatalne wspomnienia związane z tym człowiekiem. Pamięta jak bił żonę, pił i wyżywał się na całej rodzinie.

Mężczyźni będą musieli przepracować żale i dojść do porozumienia, żeby wytrwać ze sobą przez kilka tygodni.

Bardzo zdziwiłam się, kiedy czytając notkę o autorze dowiedziałam się, że ma on 22 lata. Jest to udany debiut Marka Chmielewskiego.
Ważny jest pomysł, historia, lekkie pióro i naturalne dialogi. Dodatkowo cenię poprowadzenie wątków w taki sposób, że czytelnik chce się dowiedzieć jak się zakończą.
Podobał mi się pomysł na pokazanie jak młodzi ludzie nie radzą sobie z lękiem przed podejmowaniem dorosłych decyzji, które mają wpływ na całe życie.

Książka do przeczytania w jeden wieczór. Liczy około 130 stron. Lubię, kiedy powieści nie są na siłę przeciągnięte, aby tylko utrzymać standard 300 stron.

*mały minus za zbyt dużą ilość przypisów, które są oczywiste (batman, Clint Eastwood, Bolesław Prus i wiele innych)

Okres maturalny i wkraczanie w dorosłość niesie za...

Niepozorna, 134 stronnictwa książka a jakże ogromna w swoim przekazie. Niezwykle życiowa, świetnie napisana z dużą dawką emocji, przesłań i refleksji.

Opowiada o życiu młodego chłopaka-Adama, który po zdaniu matury sam nie wie czego chce od życia. Spotykając się z kolegami, pijąc kolejne piwa i niechcący pakując się w kolejne kłopoty by uniknąć poważniejszych problemów rodzice i kurator wysyłają go na wieś do znienawidzonego dziadka by "naprawił swoje zachowanie". Czy po latach nieporozumień i różnicy pokoleń uda im się dojść do porozumienia i pogrzebać cenie przeszłości, a Adamowi odnaleźć sens życia ?

Muszę przyznać, że wiele wrażeń dostarczyła mi ta książka podczas czytania. Bohaterowie świetnie wykreowani, fabuła wciągająca, czego chcieć więcej!

Książka idealnie oddaje również życie młodzieży xxI wieku, smartfony, laptopy itd. a w konfrontacji z obcowaniem z przyrodą, pasją i jakimś zajęciem świetnie pokazuje co jest naprawdę ważne.
Serdecznie polecam!

Jestem pod wielkim wrażeniem przekazu książki. Miła, konkretna, ciepła oraz oraz częstymi chwilami ostra książka z przekazem dla każdego czytelnika. Adam Niedziela w dzisiejszych czasach jest tak naprawdę w każdym z nas. Warto zajrzeć do tej książki chociażby po to aby spojrzeć na siebie z innej strony i dostrzec co można zmienić w swoim życiu. Gorąco polecam, czytając książkę chwilami miałam uśmiech od ucha do ucha a chwilami łzy w oczach.

Tak jak wspomina autor - powieść idealna dla osób w każdym wieku. Pozwala przenieść się do innego świata, wcielić się w rolę głównego bohatera. Porusza wiele ciekawych i ważnych w życiu kwestii. Książka jest bardzo interesująca i trudno się od niej oderwać. Skłania do refleksji. Pozycja godna polecenia :)

Zachęcam do przeczytania ;)

Zachęcam do przeczytania ;)

Książka porusza bardzo ważny temat, mianowicie: co tak naprawdę chcemy osiągnąć w życiu, co dla nas jest ważne, a co najważniejsze. To doskonała lektura dla każdego człowieka w rożnym wieku. Czytając strona po stronie przenosimy się do świata głównego bohatera Adama Niedzieli, poznajemy jego słabości, rozważania, problemy, które wielokrotnie są i naszymi problemami. Polecam! Naprawdę warto przeczytać!

• W planach ebook
  • Wyzwanie LC 2021