Przyjąć siebie. Jak być szczęśliwą kobietą?

Okładka książki Przyjąć siebie. Jak być szczęśliwą kobietą? Maja Komasińska-Moller
Okładka książki Przyjąć siebie. Jak być szczęśliwą kobietą?
Maja Komasińska-Moller Wydawnictwo: WAM Seria: AMDG poradniki
poradniki
AMDG
WAM
2021-01-01
2021-01-01
Kobieta Dusza Psychologia Ćwiczenia ignacjańskie

"Wiara w to, że On każdą z nas powołał do życia, że nie jesteśmy tu przypadkowo i stanowimy część piękna świata, który On sobie wymarzył, jest osią tej książki. Drugą, równie ważną, jest przekonanie, że skoro jesteśmy Jego dziećmi, mamy w sobie dobro. Mamy wrażliwe serca i wpisane w nie pragnienie, by ofiarować światu coś ważnego. Pragniemy tego, co daje życie".

Takimi słowami ze wstępu do "Przyjąć siebie" Maja Komasińska-Moller przekonała mnie do dalszej lektury jej książki, w której zaprasza do spotkania z Bogiem i samą sobą. Zachęca do zatrzymania się i spojrzenia na siebie z łagodnością, czułością i szacunkiem.

Autorka jest nie tylko dentystką i psychologiem, ale przede wszystkim żoną i mamą dwójki dzieci. Myślę, że to głównie dzięki jej osobistym doświadczeniom i wrażliwości zawarte w książce refleksje przepełnione są empatią i zrozumieniem.

Ta mała książeczka nie jest typowym poradnikiem rozwojowym, choć wiele w niej treści typowo psychologicznych. Spośród innych pozycji tego typu wyróżnia ją WIARA, która jest głównym punktem odniesienia wszystkich rozważań. A dotyczą one m.in. poczucia własnej wartości, życiowej misji, doświadczeń wyniesionych z domu rodzinnego, podejmowania decyzji i rozeznawania woli Bożej, ale też np. tego, jak traktujemy swoje ciało i jak przeżywamy kryzys.

Każdy rozdział zakończony jest modlitwą na wzór medytacji ignacjańskiej nad wybranym, korespondującym z nim, fragmentem z Pisma Świętego. Przyznaję, że bardzo do mnie przemówiły te głębokie interpretacje Słowa i bardzo mnie ujął ich otwarty (na odpowiedzi i odczucia czytelniczki) charakter.

Jeśli czujecie, że i Wam potrzebna jest taka lekcja czułości i łagodności, sięgnijcie po książkę Mai Komasińskiej-Moller!
Z serca polecam!

Takimi...

Książka o sile kobiety i odnajdywaniu szczęścia w życiu. Autorka dzieli się swoim doświadczeniem, wiedzą, wiarą. Wskazuje w jaki sposób szczera relacja z Bogiem wpływa na życie kobiety.

• Z polecenia do kupienia ...
  • Religia, rozwój duchowy
  • Religijne
  • Rozwój/psychologia

Dodaj cytat z książki Przyjąć siebie. Jak być szczęśliwą kobietą?