O miłości

Znak
2021-05-17
2021-05-17
literatura polska religia miłość Bóg

Piękna książka o miłości. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz w sposób prosty i konkretny mówi o miłości i relacjach międzyludzkich. Zwraca uwagę na oblicza miłości i jej znaczenie w życiu. Przedstawia czym powinna być miłość dla katolika/chrześcijanina.
To piękna i skrzypiąca książka, choć prawda w niej zawarta wielu może wydać się momentami smutna trudna.

Bardzo dobra pozycja!

Bardzo dobra pozycja!

Książka, którą powinien przeczytać każdy, kto chce znaleźć prawdziwe szczęście i prawdziwą miłość. Piękna, prosta, skłaniająca do zmiany postrzegania ludzi. Gorąco polecam.

Bardzo lekko się czyta, ksiądz Pawlukiewicz mówi w niej o wielu aspektach miłości - nie tylko między kobietą a mężczyzną przygotowującymi się do związku małżeńskiego. Kazania księdza dają dużo do myślenia

Wspaniała książka

Wspaniała książka

Krótka, lekka, przyjemna. Niby ksiądz, spodziewałem się konserwatysty i potężnej obrony praw chrześcijańskich. Jednak się myliłem!

OCENA 7/10 - BARDZO DOBRA

Książka o miłości: o miłości w przyjaźni, narzeczeństwie, małżeństwie, rodzicielstwie. Sięgając po tę książkę liczyłam na wytłumaczenie miłości, zakochania, liczyłam na rady. I to otrzymałam, ale mam też pewien niedosyt. Dużo kwestii zostało wyjaśnionych, słowa ks. Pawlukiewicza zmusiły mnie do zastanowienia, wyciągnięcia wniosków. Jednak jeśli ktoś liczy, że po przeczytaniu tej książki relacje staną się nagle proste, zachowania jasne, a miłość zaraz szybko przyjdzie, to się myli. Myślę, że po przeczytaniu wszystko wydaje się jeszcze bardziej skomplikowane i trudne- ale pozytywnie. Pozytywnie dlatego, że zauważy się, że trzeba ciągle dbać i walczyć o swoją relację z Bogiem, pracować nad sobą i zauważać drugiego człowieka. Po prostu dbać o miłość do Boga, do siebie, do rodziny, przyjaciół- wszystkich wokół.

OCENA 7/10 - BARDZO DOBRA

Bardzo dużo mądrej treści - jak zwykle.
Bardzo dużo humoru - jak zwykle.
Bardzo dużo drugiego człowieka - jak zwykle.
I bardzo dużo miłości - jak zwykle!
Przeczytaj, bo warto!

Bardzo dużo mądrej treści - jak zwykle.
Bardzo dużo humoru - jak zwykle.
Bardzo dużo drugiego człowieka - jak zwykle.
I bardzo dużo miłości - jak zwykle!
Przeczytaj, bo warto!

„O miłości” to książka, w której zebrano zapis kazań o małżeństwie wygłoszonych przez ks. Piotra Pawlukiewicza. Publikacja jest ładnie wydana (sporo zdjęć, duża czcionka) i szybko się ją czyta.
Wewnątrz znalazłam barwne przykłady, dużo poczucia humoru, prosty język – typowy styl ks. Pawlukiewicza. ;)
„O miłości” zawiera wiele cennych myśli o małżeństwie, zwłaszcza w kontekście wiary: „Małżeństwo jest po to (…), żeby się w Bogu zakochać”. Lektura książki zachęca do podjęcia refleksji w tematach m.in.: kłótni w rodzinie, nauki miłości, pracy nad sobą, realizowania powołania, poznania siebie. Ks. Pawlukiewicz dzieli się pomocnymi radami – które niekoniecznie sprawdzą się u wszystkich.
Kiedyś – na samym początku budowania związku – bardzo lubiłam słuchać kazań ks. Pawlukiewicza. Z pewnością wiele im zawdzięczam. :) Ale teraz – z nabyciem własnego doświadczenia i poszerzeniem wiedzy – patrzę na to trochę inaczej… Z wieloma rzeczami się nie zgadzam, ale przecież wcale nie muszę. ;)
Nie pasuje mi zbytnie upraszczanie rzeczywistości, jednoznaczne odpowiedzi na złożone problemy, dość negatywne spojrzenie na świat, stereotypy o kobiecości i męskości (np. prawdziwy mężczyzna jest nieprzewidywalny). Takie podejście wynika zapewne z osobistych doświadczeń ks. Pawlukiewicza – zwraca on uwagę na inne aspekty relacji (m.in. walkę duchową) niż ja.
Komu polecam książkę „O miłości”? Zdecydowanie fanom ks. Pawlukiewicza! Myślę, że zadowoleni będą również raczkujący w relacjach, szukający czegoś dość prostego do lektury. Moim zdaniem książka okaże się wartościowa dla wielu par, narzeczonych i małżonków – którzy nie są aż tak wyczuleni na szczegóły. ;)
„Bóg stworzył Ewę Adamowi nie po to, żeby ten ją zdobył. Stworzył ją, żeby była dla niego drogą, a Adama, żeby był drogą dla Ewy”.

„O miłości” zawiera wiele cennych myśli o małżeństwie, zwłaszcza w...

Rewelacyjne spojrzenie na miłość. W trakcie czytania odpowiedzi na ód dawna zadane pytania wyskakują z każdej strony. Bardzo budująca lektura, choć daje do myślenia i zmusza do przyznania się do swej marności to czyta się ją łapczywie. Bardzo polecam zagubionym małżonkom a w szczególności młodym którzy dopiero szukają.

O miłości ks. Piotra Pawlukiewicza to wspaniałe rozważania, przemyślenia, nauki na temat przyjaźni, narzeczeństwa, rodzicielstwa a także małżeństwa. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył miłości, ale czy chociaż raz zastanawialiśmy się czym ona tak naprawdę jest? Ksiądz Piotr po raz kolejny daje czytelnikowi pozycję, która zmusza do zastanowienia jak wyglądają nasze relacje z ludźmi, jak nad nimi pracować, co jest w nich fajnego a nad czym musimy jeszcze popracować. Jest ciekawą „receptą” i motywacją do lepszego, poważniejszego podchodzenia do spraw związanych z miłością w każdym jej wymiarze.
O miłości to kolejna książka ks. Pawlukiewicza jaką przeczytałam i po raz kolejny nie zawiodłam się. Miałam wrażenie, że pomimo tego iż często robiłam przerwy w czytaniu aby zastanowić się nad danym fragmentem, problemem przeczytałam ją w ekspresowym tempie.

Dodaj cytat z książki O miłości