Adres nieznany

2021-04-14
2017-05-18
Janusz Ochab, Andrzej Szulc
opowiadania

Okładka książki Twarzą w twarz David Baldacci, Linwood Barclay, Steve Berry, Lee Child, Lincoln Child, Michael Connelly, Jeffery Deaver, Linda Fairstein, Joseph Finder, Lisa Gardner, Heather Graham, T. Jefferson Parker, Raymond Khoury, Dennis Lehane, John Lescroart, Steve Martini, Douglas Preston, Ian Rankin, James Rollins, M. J. Rose, John Sandford, R.L. Stine, F. Paul Wilson
Ocena 6,6
Twarzą w twarz David Baldacci, Lin...
Okładka książki Strażnik Andrew Child, Lee Child
Ocena 6,6
Strażnik Andrew Child, Lee C...

Tak średnio bym powiedział. Ze dwa, trzy warte uwagi, a reszta wypełniacze przy czym dwa ostatnie to jakiś żart. Tylko dla zagorzałych fanów Reachera.

Czym dalej w las tym gorzej......
Pierwsze opowiadania jeszcze jako takie...ale opowiadanie, ze Reacher wmlöcil cheesburgera,zagryzl brzoskwiniowym ciastem, poczym ustäpil parce swöj poköw w hotelu, po czym pojechal dalej truckiem wiozäcym mleko to gorzej jak wpis w miejskim kiblu na scianie......Zmarnowane pieniädze i czas!

Czym dalej w las tym gorzej......

Trudno ocenia się zbiory opowiadań, ponieważ jedno drugiemu nierówne. W dodatku niektóre z nich były już publikowane w innych zbiorach. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że zrobiono to nieco na siłę, podobnie jak prequele udanych filmów, czy seriali, które zawsze opowiadają o dzieciństwie głównych bohaterów.
Ta książka niewątpliwie skierowana jest do fanów Jacka Reachera i dla nich będzie swoistym uzupełnieniem jego historii, ale nie należy oczekiwać po niej tego samego, co dawały powieści. Krótka forma rządzi się innymi prawami. Nie będzie długo budowanego napięcia, nie będzie tych samych emocji, nie będzie splątanych losów i nagłych zwrotów akcji. Ale może być zagadka, może być zaskakujące zakończenie, może być nastrój. I w większości opowiadań to wszystko jest.
Ale niestety nie we wszystkich. A niektóre opowiadania wręcz nie pasowały mi do Jacka Reachera, jak np. „Nowa tożsamość Jamesa Penneya”, gdzie jego postawa bardzo mnie rozczarowała. To jest ten niezłomny sprawiedliwy?
W sumie – warto przeczytać, ale parafrazując słowa Reachera – uprzednio należy przygotować się na najgorsze, na najlepsze wcale nie licząc.

Ta książka niewątpliwie skierowana jest do fanów Jacka Reachera...

Zbiór opowiadań. Tak naciąganych, że… Wychodzi bowiem na to, że już w wieku lat kilkunastu, sztandarowy bohater Lee Childa, Jack Reacher, bił na głowę Scherlocka Holmesa, pannę Marple, Herkulesa Poirot , Sama Spade i Rambo – jednocześnie.

- Adres nieznany
- Wigilijne tradycje
- Przychodzi facet do baru
- Wszystkie pokoje zajęte
- Nocne jastrzębie

Sceny erotyczne rzadkie, zawoalowane i łagodne, więc może to lektura dla nastolatków? Przeczytałem do końca tylko dlatego, że dostawa nowych książek się spóźniała, a nic innego nie miałem pod ręką. No, dobrze… znośne może są dwa lub trzy z tuzina opowiadań, ale nie więcej.

- Adres nieznany
- Drugi syn
- Wielki skwar
- Czarna owca
- Małe wojny
- Nowa tożsamość Jamesa Penneya
- Każdy w końcu mówi
- To...

Moje pierwsze spotkanie z Jackiem Reacherem i z całą pewnością nie ostatnie. "Adres nieznany" to zbiór opowiadań z Reacherem jako głównym bohaterem. Ze względu na to, że będąc dzieckiem nie był przyzwyczajony do mieszkania w jednym miejscu, teraz podróżuje po całych Stanach Zjednoczonych. Po drodze spotyka go wiele dziwnych sytuacji, a Jack nie potrafi stać obojętnie, gdy niewinnym dzieje się krzywda.

Tym razem Lee Child zafundował nam zestaw opowiadań z Jackiem Reacherem w roli głównej. Jak to bywa z tą formą są opowiadania lepsze i gorsze , ale całość pozytywna. Dla mnie to sympatyczna odskocznia od dużej formy . Jack Reacher to chyba jeden z najbardziej udanych bohaterów literackich ostatnich lat .

Jak zwykle świetna, dużo opisow

Jak zwykle świetna, dużo opisow

Dla fanów Reachera to gratka.
12 w miarę krótkich opowieści niezależnych od siebie.
Coś innego niż zwykle, a przy tym postać Jacka nic na tym nie traci.
Polecam🥇

Dla fanów Reachera to gratka.
12 w miarę krótkich opowieści niezależnych od siebie.
Coś innego niż zwykle, a przy tym postać Jacka nic na tym nie traci.
Polecam🥇

Aż chce się przeczytać kolejną część.Genialny śledczy. Skrupulatny obserwator. Inteligentny obywatel. Co mu przyniesie los. Gdzie prowadzą jego ścieżki.

Lee Child Adres nieznany Zobacz więcej
Lee Child Adres nieznany Zobacz więcej