Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo

Okładka książki Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo Piotr Krzywdziński, Piotr Prósinowski
Okładka książki Cyfrowa miłość. Romanse w grach wideo
Piotr KrzywdzińskiPiotr Prósinowski Wydawnictwo: Wydawnictwo LIBRON nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo LIBRON
2018-01-01
2018-01-01
Game Studies Groznawstwo Gry Gry wideo Kulturoznawstwo

„Cyfrowa miłość” to pozycja wyjątkowa zarówno ze względu na przedmiot przedstawionych w niej badań, jak i na jego analizę pod kątem socjologicznym i kulturowym. Książka rzuca nowe światło na aspekt romantyczno-romansowy gier wideo, omawiając go w kontekście produkcji gier, ale przede wszystkim odbioru przez graczy, który okazuje się bardzo zróżnicowany, podobnie jak cała ich społeczność. Otrzymujemy również unikalną możliwość usłyszenia głosu autorów modyfikacji do gier zawierających treści romansowe. Ich poglądy i motywacje do wzbogacania istniejących gier w dodatkowe wątki pomagają czytelnikowi ujrzeć to zjawisko w nowej, szerszej perspektywie. Autorzy książki nie nie oceniają postaw ani „modderów”, ani graczy, ale wyciągają z nich wnioski służące jak najpełniejszemu zobrazowaniu tematu. Wnioski te mają również szansę stać się przyczyną głębszego namysłu nad zmieniającym się znaczeniem gier w kulturze, czy też ich wpływie na kwestie psychologiczne lub społeczne.

• Game Studies
  • Nowe media