Magiczne lata

2022-07-13
1996-01-01
1992-05-01
Maria Grabska-Ryńska

Jedna z najpiękniejszych powieści jakie czytałem do tej pory w swoim życiu,a przeczytałem ich już setki,jak nie tysiące. Polecam,a nawet...nakazuje ja przeczytać każdemu.

Wspaniale zakończenie, które mnie zaskoczyło, ale też przybiło

Wspaniale zakończenie, które mnie zaskoczyło, ale też przybiło

Jedna z tych ksiazek życia. Wracać do niej, to przyjemność. Od takich powieści zaczyna się często miłośc do czytania. Takie powieści inspirują kolejnych pisarzy.
Wraz z Kingiem dla mnie topka.

Wraz z Kingiem dla mnie topka.

Taki Stephen King w wersji premium, choć momentami zalatuje typowym też dla Kinga kiczem i infantylnością, ale zasadniczo to dobra powieść.

Ciężko mi ocenić tą książkę, pod względem technicznym czuję tu trochę Kinga, thriller z elementami fantasy, bujamy się między wydarzeniami a wyobraźnia głównego bohatera. Po przeczytaniu kilkunastu pierwszych stron zadałem sobie pytanie „Co to w ogóle jest ?” Ale nie żałuję że nie odłożyłem tej historii, bo jak sam tytuł nam podpowiada - jest Magiczna, w przedziwny sposób wciąga i pozwoliła mi wrócić do moich czasów dzieciństwa, ma w sobie „to coś” i z czystym sumieniem mogę polecić.

Na półkach: , , , , , ,

Kolejne czytanie po latach i znów zachwyt. Powtórzę tylko to co pisałem już wcześniej:

Piękna książka o dzieciństwie, dorastaniu i o wspaniałych latach 60-tych w USA. W powieść obyczajową, autor zręcznie wplata wątki sensacyjne i w mniejszym stopniu elementy grozy. Świat powieści obserwujemy oczami dwunastoletniego bohatera. Nie uważam jednak, że jest to lektura skierowana do młodego czytelnika. Owszem, książkę mogą też przeczytać młodzi ludzie, jednak to starszy czytelnik jest jej adresatem. A może się mylę? Czym w końcu jest nasz wiek i na czym polega starzenie się?

Rzeczywiście widzę tu podobieństwa do Mistrza Stephena Kinga. Chociażby do "Serca Atlantydów" czy "To". Nie sądzę jednak aby autor "Magicznych lat" chciał powielać prozę Kinga. Wydaje mi się, że po prostu w podobny do Mistrza ale jednak swój sposób, oddał atmosferę magicznych lat 60-ych i magicznych lat młodzieńczych.

Nie będę się tu bardziej rozpisywał. Jest tu już kilka świetnych opinii na temat tej powieści i ich autorzy oddali chyba sedno "Magicznych lat". Zgadzam się z nimi w zupełności.

Powtórzę tylko jeszcze raz. Piękna, urzekająca powieść. Odnajdźcie w sobie dziecko i koniecznie przeczytajcie :).

Jedna z piękniejszych książek jakie było mi dane czytać. Wspaniała opowieść o młodzieńczych latach, ciepła, wzruszająca, ale i trzymająca w napięciu.

książka doskonała pod każdym względem!

książka doskonała pod każdym względem!

Naprawdę świetna powieść przedstawiająca świat dzieciństwa. Jest tutaj szczypta magii, chłopięce przyjaźnie ale i morderstwo, gdzie w napięciu śledzimy losy bohaterów. Polecam 👍

Wyjątkowy dar Autora polegający na umiejętności obrazowania życia małej społeczności, w przeciętnym, niczym nie wyróżniającym się miasteczku w Stanach Zjednoczonych. Miasto pełne uroku, na szczęście oddalone od wielkich aglomeracji, postrzegane przez głównych bohaterów jako wręcz "magiczne", może dlatego że oglądane oczami dzieci, tutaj problemy jednej rodziny stają się zmartwieniem dla ogółu. Wypadek który otwiera powieść, będzie miał po części wpływ na przyszłe losy głównych bohaterów. Pełna uroku opowieść Autora, tak przyjemnie prowadzona od pierwszych do ostatnich stron, wywołuje w Czytelniku żal, że się już powoli kończy, co najważniejsze dobrze. Polecam.