rozwińzwiń

Gęstsza od krwi

Okładka książki Gęstsza od krwi Mike Omer
Okładka książki Gęstsza od krwi
Mike Omer Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Zoe Bentley (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
FBI psychopaci Seryjny zabójca

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Ostatni tom wieńczący cykl Zoe Bentley. Zawiła i dobrze przemyślana i dobrze opowiedziana kryminalna historia z dreszczykiem o kolejnym seryjnym mordercy, którego motywem przewodnim jest pozbawianie ofiary z krwi.
Jeśli czytaliście poprzednie dwa tomy
i was wyciągnęły tamte historie to koniecznie sięgnijcie po trzeci tom gdzie poza wciągającą fabułą wyjaśnią się (lub nie 😉) pozostałe wątki które pojawiły się wcześniej czyli wątek Roda Glovera (seryjny morderca z dzieciństwa Zoe) oraz wątek współpracy Zoe z agentem Tatumem Grayem- czy aspekt zawodowych kontaktów przybierze wreszcie inny bardziej osobisty wymiar.

Czyta się na prawdę dobrze, aż trudno się oderwać, śledząc akcję kryminalnej zagadki i jednocześnie główkując KTO się za TYM kryje..

Jeśli czytaliście poprzednie dwa tomy

Doskonała seria!
Polecam, polecam, polecam!
Naprawdę dobre kryminały.

Doskonała seria!
Polecam, polecam, polecam!
Naprawdę dobre kryminały.

Gorąco polecam tę książkę, która stanowi tom 3 serii jak i cała serię o pani psycholog sądowym Zoe Bentley. Każdy tom to niesamowicie wciągający, trochę makabryczny kryminał.

Zdecydowanie najgorsza z całej serii, ale nie jest to zła książka. Porównuje do dwóch poprzednich części, które w zasadzie były bardzo równe. Tutaj jest mało Marvina (i tego najbardziej mi brakowało!),Zoe jakby straciła swój charakter, a historię jakby przejął agent Tatuum, którego było więcej niż Zoe! Być może to taki zabieg, z tego powodu że wreszcie w tej części Zoe musi stawić czoła swojemu największemu wrogowi, ale mnie to nie kupiło. Dwójka zabójców zamiast jednego też była niepotrzebna, aczkolwiek jest to wytłumaczone w miarę spójnie. Generalnie w porównaniu do poprzednich części wypada gorzej, ale cala historia i tak budzi emocje, ale wydaje mi się że autor trochę zgubił efekt zaskoczenia, przez to że tak naprawdę wiemy od początku kogo szuka Zoe, a drugi zabójca to tylko postać drugoplanowa.

"Gęstsza od krwi" to doskonale napisany, naprawdę gęstszy od krwi kryminał.
Autor nie spuścił z tonu i świetnie zakończył serię z Zoe Bentley.
Oczywiście można się zżymać za ostatnie kilka stron, ale czyż nie takie właśnie jest życie ?

Zoe i Tatum ciągle ścigają Glovera.
Sprawa się coraz bardziej komplikuje, bo wszystko wskazuje na to, że tym razem morderca nie działa sam.
Kto mu pomaga ?

Omer nie stroni od drastycznych opisów, ale nie rzutują one na całość powieści.
Jest ich tyle, ile powinno być, aby nie zrazić czytelnika nadmierną brutalnością.

Pokręcone, chore umysły zbrodniarzy.
Śledczy błądzący w ciemnościach, mylący i gubiący tropy, popełniający błędy.
A jednak sukcesywnie, krok po kroku próbują doprowadzić sprawę do końca.

Fabuła jest skonstruowana bardzo sprawnie.
Czytelnik może sobie uzmysłowić jak naprawdę wygląda praca policji przy tego typu sprawach.

Wciągający styl, znów świetne charakterystyki postaci, logicznie powiązane poszczególne wątki.

Doskonała powieść !!!

10/10.

"Gęstsza od krwi" to doskonale napisany, naprawdę gęstszy od krwi kryminał.
Autor nie spuścił z tonu i świetnie zakończył serię z Zoe Bentley.

Zoe i Tatum ciągle ścigają Glovera.

Przewidywalna książka. Poprzednie części tej serii były lepsze w mojej opinii.
Aczkolwiek ta dramatem nie była. Co ważne, szybko się ją czyta.
Polecam, ale całą serię czytaj od razu.

Przewidywalna książka. Poprzednie części tej serii były lepsze w mojej opinii.
Aczkolwiek ta dramatem nie była. Co ważne, szybko się ją czyta.
Polecam, ale całą serię czytaj od razu.

Ostatnia książka w serii o profilerce Zoe Bentley i jej rozgrywkach z seryjnym mordercą, który prześladuje ją od dziecka - Rodem Glover'em. Całość skupia się na metodach śledczych i behawioralnych, jak dopaść potwora w ludzkiej skórze. Na plus zabawne wstawki z dziadkiem Tatuma - Marvinem.

Świetna książka zamykająca serię, wciągająca fabuła i mnożące się pytania podczas śledztwa. Szczypta humoru rozładowująca napięcie w postaci starszego pana, kota i rybki. Czego chcieć więcej :)

Jak zawsze - emocjonująca, z dokładnymi i przyprawiającymi o dreszcze opisami, wciągająca do ostatniej strony. Uwielbiam genialny pomysł autora, który przez całą opowieść daje wiele poszlaków i dróg, by na końcu zaskoczyć czytelnika zakończeniem.

Morderca czy wampir? To nie jest fantasy, to thriller Mike’a Omera, w którym mamy do czynienia z osobą, która przed zabójstwem pije krew swoich ofiar. Sprawa wiąże się z profilerką Zoe Bentley, dla tych co już mają 1 i 2 tom za sobą, nie będzie to dużym odkryciem dlaczego. Seryjny zabójca Rod Glover prześladuje Zoe już od wielu lat i już nawet ona nie wierzy, że kiedyś to się skończy.

Ta seria jest inna. Tak naprawdę prawie od samego początku wiemy kto za wszystkim stoi. Nie musimy szukać wskazówek na stronach by rozwiązać sprawę, co najbardziej w thrillerach lubię. Tutaj cała uwaga jest skupiona na Zoe. Jak ona myśli, jak szuka motywu, jak radzi sobie z ciężarem i świadomością, że jeden błąd i to właśnie ona będzie ofiarą, którą tak naprawdę już jest przez wydarzenia które miały miejsce jak miała 14 lat.

3 tom słuchałam w audio. Lektor podniósł poziom do niebios, chyba nawet nie muszę mówić kto to. Kto dużo słucha wie, że taki talent ma Filip Kosior. Brutalne opisy i tak już są wystarczająco brutalne, jednak gdy brzmią tym głosem... Musiałam sprawdzić czy napewno mam zamknięte drzwi wejściowe oraz robić przerwy przy słuchaniu gdy jadłam.

Bardzo polecam serię z profilerką Zoe, bardzo bym chciała jeszcze z 10 tomów i napewno w grupie oczekujących nie jestem sama.

• 2022
  • 2021