Kup teraz - 15 ofert w cenie od 31.83 zł do 49.49 zł

Sylwia Zientek Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
biografia, autobiografia, pamiętnik
2021-05-26

Zapraszam Was dziś na www.czytaska.pl w świat malarstwa, sztuki, pasji. Poznajcie wspaniałe polskie malarki, tworzące w Paryżu, w XX wieku. Niezwykłe kobiety, niesłychane talenty, o których jest zbyt cicho.

Sylwia Zientek przybliża nam sylwetki tych artystek, uchyla rąbków do ich tajemniczego życia, zachęca do zapoznania z twórczością.
Koniecznie sięgnijcie po tę książkę!

Jestem książką zachwycona i jako publikacją, ze względu na jej poziom edytorski, jak i samą zbiorową biografią polskich artystek działających w ramach formacji Ecole de Paris.
Edytorsko pozycja jest wręcz dopieszczona: twarda okładka, piękny papier, reprodukcje malarstwa i fotografie bardzo dobre. Brawa należą się redaktorce, bo to jej zawdzięczamy publikację na bardzo...

W książce „Polki na Montparnassie” Sylwia Zientek pokazuje kobiety bezkompromisowe, odważne, łamiące konwenanse w imię artystycznej pasji. Pomimo wielkiego talentu, ich nazwiska są znane tylko znawcom sztuki. Tych wybitnych malarek, polskich artystek było we Francji wiele. Na samym Montparnassie ok. 200 malarek, rzeźbiarek, artystek tworzących sztukę użytkową, ceramikę, czy...

• Chcę w prezencie
  • 2021