Kup teraz - 14 ofert w cenie od 26.19 zł do 38.69 zł

AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny

Luigi GarlandoArrigo Sacchi Wydawnictwo: Sine Qua Non, SQN sport
La coppa degli immortali. Milan 1989: la leggenda della squadra più forte di tutti i tempi raccontata da chi la inventò
9788382102079
Barbara Bardadyn
Sine Qua Non, SQN
sport piłka nożna AC Milan
sport
9788382102079
Barbara Bardadyn
sport piłka nożna AC Milan

To opowieść o niezapomnianym dla kibiców Milanu sezonie 1988/1989 zakończonym triumfem w Pucharze Europy. W atmosferę historii zawartej na kartach książki Sacchi wprowadza czytelnika zaczynając od wspomnienia chwil tuż przed finałem o Puchar Europy rozgrywanym w 1989 roku w stolicy Katalonii. Wraca pamięcią do odprawy przedmeczowej oraz drogi na stadion wśród tysięcy...

Syntetyczna książka o krótkim okresie do przeczytania w równie krótkim okresie. Sacchi nie sypie anegdotami, ale bardziej skupia się na wytłumaczenie tajemnic swojej taktyki i dzieli się własnymi notatkami z dzienników tamtych czasów. Ciekawa pozycja dla wszystkich kibiców Milanu, Serie A i retro-footballu. Inni na pewno mogą znaleźć coś ciekawszego w tym segmencie.

Życzyłbym sobie, żeby powstawało więcej książek, które tak szczegółowo opisują krótkie okresy w piłce. Dużo informacji o trenerskiej pracy Sacchiego i jego decyzjach, ale też sporo momentów "popowych" pod zwykłego kibica. Styl bez fajerwerków, prosty, ale strawny.

• 2021
  • Piłka