Ödesryttarna. Spökhistorier från Jorvik

Okładka książki Ödesryttarna. Spökhistorier från Jorvik Helena Dahlgren
Okładka książki Ödesryttarna. Spökhistorier från Jorvik
Helena Dahlgren Wydawnictwo: Bonnier Carlsen Cykl: Star Stable (tom 0.5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Star Stable (tom 0.5)
Ödesryttarna. Spökhistorier från Jorvik
Bonnier Carlsen
2020-10-15
2020-10-15
szwedzki

Bardzo fajna i ciekawa książka o czterech przyjaciółkach. Na końcu książki jest krótka opowieść która mrozi krew w żyłach.

"Opowieści o zmroku" to idealna lektura na Halloween, dla tych, którzy lubią dreszczyk emocji 😉

Wszystko zaczęło się od tajemniczej wiadomości, którą dostała każda z dziewcząt i która zgromadziła je późnym wieczorem przy ognisku.

W oczekiwaniu na tego kto ich wezwał postanowiły zabić czas opowieściami. Każda z nich wybrała historię, która ją zaniepokoiła, a którą nie dzieliła się dotychczas z przyjaciółkami.

Linda opowiedziała o dziwnej lalce, która spowodowała pogorszenie się stanu zdrowia jej ciotki. Anne przytoczyła historię dziwnego zegara, który cofał czas. Lisa wspomniała Beatrice, pensjonarkę domu spokojnej starości. Alex natomiast podzieliła się historią dziwnej bogini Shari, za której maską kryje się pustka.

Dzięki historiom dziewczęta poczuły, że są ze sobą jeszcze bliżej i nie dzielą je żadne bariery.

Jednak kto zgromadził je tego wieczoru? Czego chce autor tajemniczych liścików? Czy grozi im niebezpieczeństwo?

"Opowieści o zmroku" czytałam jednym tchem i z nieskrywaną przyjemnością. Przytoczone historie trzymają w napięciu, jednak w granicach rozsądku i osadzone są w ramach całego świata Star Stable.

To bardzo dobra książka wzbogacona o ilustracje współgrające z treścią i stylem.

Polecam!

Książka wydana jest w twardej okładce i zeszytowym rozmiarze. Wnętrze zdobią naprawdę przepiękne ilustracje rysowniczki Marie Beschorner. To lektura, która pokocha każda 9-latka i młodsza nastolatka.

Mimo że książka opiera się na grze, nie trzeba być znawcą mechaniki rozgrywki, by ją przeczytać. Działają one zupełnie niezależnie, ale myślę, że fani Star Stable będą bardziej utożsamiali się z postaciami i uniwersum. Historie, opowiadane przez przyjaciółki, łączy nie tylko magia, ale i dreszcz niepokoju.
Więcej na: https://konfabula.pl/star-stable-opowiesci-o-zmroku/

Naprawdę super bardzo polecam miłośnikom koni oraz gry star stable online. piękna okładka oraz bardzo ciekawe historie <3

Fajna książka. Szybko się czyta. Ładne ilustracje. Polecam

Fajna książka. Szybko się czyta. Ładne ilustracje. Polecam

Następny super zbiór opowieści, tym razem z nutą tajemniczości. Pojawia się także legenda o Glue Manie.

Helena Dahlgren "Opowieści o zmroku"

"Opowieści o zmroku" to jedna z książek serii Star Stable napisanej przez Helenę Dahlgren.
Zmrok to taka dziwna pora, już nie dzień, jeszcze nie noc...To o zmorku pewnego razu sporowadzone przez tajemnicze listy, przy ognisku na terenie piknikowym w Dolinie Złotych Wzgórz spotykają się cztery przyjaciółki Anne, Lisa, Linda, Alex- Jeźdźcy Duszy, by snuć swe opowieści z pogranicza świata rzeczywistego i fantasy. Wszystko to dzieje się w magicznych okolicznościach przyrody wyspy Jorvik.
Każda z nich dzieli się swoją tajemnicą. Jedna opowiada o lalce, inna o zegarze, kolejna o gitarze i spotkaniu z Beatrice, a jeszcze inna o tajemniczej kobiecie w masce. Wszystkie wspierane przez swoje nieodłączne rumaki.
Książkę czyta się bardzo szybko. Jest ciekawa. Z zainteresowaniem śledziłam losy bohaterek powieści. Nie czytałam dotąd żadnej z książek z serii Star Stable. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Heleny Dahlgren. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że książki te mimo, że tworzą jakąś pewną całość, można czytać oddzielnie. Język powieści jest przystępny.
Książka wydana jest w twardej oprawie i opatrzona pięknymi kolorowymi ilustracjami. Polecam

Helena Dahlgren "Opowieści o zmroku"

Polecam

Polecam

„Opowieści o zmroku” to już kolejny tom Star Stable czyli przygód czterech przyjaciółek, które swoje wyprawy odbywają w końskim siodle. Nie są jakimiś tam zwykłymi jeźdźcami. Dziewczyny są Jeźdźcami Dusz!

Cała seria nawiązuje do uniwersum najpopularniejszej gry online o koniach. Co w tych książkach jest takiego wyjątkowego? A z pewnością ich wydanie, w którym nie brakuje pięknej oprawy graficznej - na każdej stronie się coś dzieje, co znacząco umila lekturę komuś takiemu jak ja, a co dopiero młodszemu czytelnikowi!
Książki Star Stable można czytać bez znajomosci poprzednich tomów, ja niestety wszystkich nie znam, ale z pewnością będę chciała uzupełnić kiedyś swój regał o poprzednie pozycje - zwłaszcza, że już niedługo będę miała komu je podczytywać (chociaż chwilkę będą musiały poleżeć). ☺️

„Opowieści o zmroku” to taki bardziej Hallowenowy odpowiednik przygód dziewczyn. Młodszemu czytelnikowi może i włos zjeżył by się na głowie - ja niestety już jestem za stara 😅. Ale! Ale bawiłam się świetnie. Naprawdę przyjemna lektura. Mała ja z przeszłości byłaby zachwycona zwłaszcza, że uwielbiałam gry o koniach i takie, w których mogłam na nich jeździć.

Jeżeli macie w domu małe czytelniczki (a może nawet i czytelników?) którzy ogromną miłością darzą konie (ale i nie tylko!) to są to książki, które koniecznie muszą się u Was znaleść! 🥰🐎

„Star Stable. Opowieści o zmroku” to książka, która jest skierowana do czytelników w wieku 9-12 lat i należy do serii „Star Stable”. Głównymi bohaterkami są cztery przyjaciółki należące do tzw. „Jeźdźców Dusz”, a więc mają magiczne moce, które mogą wykorzystać do walki ze złem. W przypadku tej historii można mówić przede wszystkim o klimacie z rodem Halloween, czyli opowieści z dreszczykiem. Cztery historie, które mają zarówno mocne, jak i słabsze cechy. Odniosłam wrażenie, że choć niektóre mogą przyprawić o gęsią skórkę młodszego czytelnika, to jednak cześć z nich ma ciekawy początek, ale koniec dość przewidywalny i sprawiający wrażenie napisanego w pośpiechu. Mam świadomość, że jest to książka skierowana do młodych odbiorców, ale zabrakło mi budowania napięcia od samego początku do końca każdej z tych opowieści. Jednakże dużym plusem tej książki są ilustracje oraz sposób jej wydania, który sprawia, że przyjemnie trzyma się ją w rękach i przy okazji może cieszyć wzrok młodszych czytelników, szukających połączenia magii przyjaźni, koni i z przymrużeniem oka – strasznych opowieści.

• Bajki
  • POLECAM