Kod Oracle

Okładka książki Kod Oracle Marieke Nijkamp, Manuel Preitano
Okładka książki Kod Oracle
Marieke NijkampManuel Preitano Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: DC Powieść Graficzna 13+ komiksy
184 str. 3 godz. 4 min.
Kategoria:
komiksy
Seria:
DC Powieść Graficzna 13+
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2021-05-19
Data 1. wyd. pol.:
2021-05-19
Liczba stron:
184
Czas czytania
3 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328160316
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Pozytywka. Sekret Cypriana Benedicte Carboneill, Gijé
Ocena 7,4
Pozytywka. Sek... Benedicte Carboneil...
Okładka książki Diuna. Powieść graficzna. Księga I Raúl Allén, Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Frank Herbert, Patricia Martin
Ocena 7,2
Diuna. Powieść... Raúl Allén, Kevin J...
Okładka książki Pozytywka. Witamy w Pandorii Benedicte Carboneill, Gijé
Ocena 7,3
Pozytywka. Wit... Benedicte Carboneil...
Okładka książki Monstressa, tom 5: Dziecko wojny Marjorie M. Liu, Sana Takeda
Ocena 7,6
Monstressa, to... Marjorie M. Liu, Sa...
Okładka książki Piorun do drapania Christophe Cazenove, Philippe Larbier
Ocena 6,9
Piorun do drap... Christophe Cazenove...

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
32 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
95
65

Na półkach:

Główna bohaterka Barbara Gordon, córka Komisarza Gordona, zostaje postrzelona podczas jednej z codziennych strzelanin w Gotham City, w wyniku czego traci władzę w nogach i od teraz musi poruszać się na wózku.
Zamieszkuje więc w specjalnym super ośrodku zajmującym się pomocą w odnalezieniu się dzieciom, które muszą nauczyć się żyć z niepełnosprawnościami. Ale że to jest Gotham City, to oczywiście okazuje się, że z tym ośrodkiem jest coś nie tak, a Barbara, jako że jest niezwykle uzdolnioną hakerką i odziedziczyła smykałkę po ojcu do rozwiązywania zagadek, to postanawia się dowiedzieć, jakie ten ośrodek skrywa tajemnice.
Jest to świetnie napisana historia o konieczności dostosowania się do zmian w życiu i problemach, jakie mają nastolatki, które muszą się nauczyć żyć z niepełnosprawnością. Scenarzystka umiejętnie pisze nastoletnie postacie w realistyczny sposób. Postacie zachowują się, tak jak rzeczywiście nastolatki się zachowują i przeżywają emocje w tak niezręczny sposób charakterystyczny dla prawdziwych nastolatków_ek (co jak wiadomo jest niezwykle trudne).
Jedyne do czego mogę się przyczepić to zakończenie, które wyraźnie odstaje od reszty komiksu. To nie tak, że to zakończenie jest złe, ale po prostu przeciętnie sztampowe, co tak sobie wypada przy reszcie komiksu, który jest naprawdę świetnie napisany.
A atmosfera idealnie dopełniona została przez przepiękne rysunki Manuela Preitano.

Główna bohaterka Barbara Gordon, córka Komisarza Gordona, zostaje postrzelona podczas jednej z codziennych strzelanin w Gotham City, w wyniku czego traci władzę w nogach i od teraz musi poruszać się na wózku.
Zamieszkuje więc w specjalnym super ośrodku zajmującym się pomocą w odnalezieniu się dzieciom, które muszą nauczyć się żyć z niepełnosprawnościami. Ale że to jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
865
717

Na półkach:

Miałam nadzieje, że będzie to jedna z tych powieści, gdzie starszy czytelnik nie przewraca oczami,a le wzrusza sie, wspomina swoje naiwne nastoletnie czasy.. A tu zonk. Wiało nuda a historia wlecze się potwornie by na koniec rzucić rozwiązaniem z d.. No powiedzmy z rękawa.

Miałam nadzieje, że będzie to jedna z tych powieści, gdzie starszy czytelnik nie przewraca oczami,a le wzrusza sie, wspomina swoje naiwne nastoletnie czasy.. A tu zonk. Wiało nuda a historia wlecze się potwornie by na koniec rzucić rozwiązaniem z d.. No powiedzmy z rękawa.

Pokaż mimo to

avatar
87
37

Na półkach:

Jest to kolejny tom komiksów dla młodzieży od DC Comics.
Była to moja pierwsza przygoda z komiksami od nich. Nigdy nie miałam okazji czytać niż z tego uniwersum i bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Od początku historia jest dość ciekawa. Bardzo polecam jeśli lubicie komiksy i chcielibyście poznać coś od kultowego DC. Koniecznie przeczytajcie opis poniżej i dajcie znać czy was zainteresował!
Pozycje czyta się bardzo szybko, mało można zżyć się z bohaterami, uważam tez ze jakoś super nie byli wykreowani, ale nie zmienia to faktu że się nie zawiodłam tą pozycją.

po więcej recenzji zapraszam tutaj https://www.instagram.com/secret_chapter/

Jest to kolejny tom komiksów dla młodzieży od DC Comics.
Była to moja pierwsza przygoda z komiksami od nich. Nigdy nie miałam okazji czytać niż z tego uniwersum i bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Od początku historia jest dość ciekawa. Bardzo polecam jeśli lubicie komiksy i chcielibyście poznać coś od kultowego DC. Koniecznie przeczytajcie opis poniżej i dajcie znać czy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
379
149

Na półkach: , ,

Nie wiem czy to dlatego, że jestem na głodzie narkotycznym na historie z uniwersum Batmana czy coś innego, ale ta opowieść również bardzo mi się podobała. Szczególnie podoba mi się, że jest ten element za który najbardziej lubiłam samego Batmana. Mianowicie brak nadprzyrodzonych zdolności, bohaterowie i tu i w Catwoman polegają na swoich zdolnościach fizycznych bądź intelektualnych. Bardzo podobał mi się też proces jak Barbara radziła sobie z tym co ją spotkało.
Kreska ładna. Chyba podoba mi sie nawet bardziej niż w Catwoman.

Nie wiem czy to dlatego, że jestem na głodzie narkotycznym na historie z uniwersum Batmana czy coś innego, ale ta opowieść również bardzo mi się podobała. Szczególnie podoba mi się, że jest ten element za który najbardziej lubiłam samego Batmana. Mianowicie brak nadprzyrodzonych zdolności, bohaterowie i tu i w Catwoman polegają na swoich zdolnościach fizycznych bądź...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

avatar
1055
1019

Na półkach:

Są wśród nas miłośnicy uniwersum DC? Mamy nadzieję, że tak, bo dziś przybliżymy Wam naprawdę dobry komiks o jednej z mniej znanych i popularnych bohaterek – Barbarze Gordon – córce komisarza Gordona, zwanej również Wyrocznią. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną pozycją z serii ,,DC Powieść Graficzna 13+’’ – ,,Kod Oracle’’.

Barbara Gordon jest niezwykle uzdolnioną hakerką. Niestety, pewnego dnia szczęście ją opuszcza i dziewczyna zostaje postrzelona, co skutkuje paraliżem od pasa w dół. Dziewczyna nie może sobie poradzić z myślą iż już na zawsze będzie przykuta do wózka inwalidzkiego. Nie pomaga jej też fakt iż zostaje przeniesiona i zmuszona do tymczasowego zamieszkania w Centrum Rehabilitacji Arkham. Początkowa niechęć do tego miejsca zaczyna jednak ustępować obawom, gdy odkrywa, że niektórzy pacjenci tego miejsca znikają bez śladu. Dziewczyna będzie zmuszona pokonać własne ograniczenia i strach, by rozwiązać najtrudniejszą z dotychczasowych zagadek z jakimi przyszło jej się mierzyć.

Choć ,,Kod Oracle’’ to, jak można by się spodziewać po serii do której przynależy, opowieść młodzieżowa, trzeba przyznać, że fabuła jest dużo dojrzalsza od chociażby tego co oferowała czytelnikom ,,Catwoman. W blasku księżyca’’. Komiks porusza temat niepełnosprawności, tego jak jest ona odbierana i to nie tylko przez innych, ale również osoby nią dotknięte. Obserwujemy tutaj także akceptację swego rodzaju nowej rzeczywistości w jakiej przyszło żyć naszej bohaterce, a także jej rozwój. Barbara bowiem okazuje się bohaterką kryjąca w sobie niezwykły hart ducha i mimo iż brak jej supermocy, zdecydowanie jest to postać zasługująca na miano superbohaterki.

,,Kod Oracle’’ nie jest też wyłącznie młodzieżową historią spod znaku superhero. Bo choć historia skupia się w dużej mierze na problemach nastoletnich bohaterów, to jednak pierwsze skrzypce gra tu zdecydowanie wątek detektywistyczny, ocierający się miejscami o grozę. Przyznam szczerze, że sięgając po komiks, nie spodziewałam się takiej mieszanki. I co tu dużo mówić byłam nią bardzo miło zaskoczona.

Komiks przykuwa uwagę również pod względem graficznym. Manuel Preitano odpowiedzialny za rysunki stworzył naprawdę fantastyczne tło do historii Marieke Nijkamp. Całość jest naprawdę przyjemna dla oka, nie brak tu zabawy kolorami i kadrami. Ogromnie podobał mi się również motyw puzzli zawierających wspomnienia, przewijający się w kluczowych momentach. Jednak już prawdziwą wisienką na torcie są zawarte w komiksie historie opowiadane przez jej bohaterów – mające charakter opowieści grozy i charakteryzujące się zupełnie innym stylem graficznym. Wyglądają one naprawdę fenomenalnie i wywołują odpowiednie uczucie niepokoju.

Pierwszy komiks który przeczytałam z serii ,,DC Powieść Graficzna 13+’’, czyli ,,Catwoman. W blasku księżyca’’ był dla mnie lekkim rozczarowaniem, historia była prosta, co prawda wpasowywała się w grupę docelową, ale nie oferowała niczego poza jednorazową krótką rozrywką. Na szczęście ,,Kod Oracle’’ zdecydowanie podnosi poprzeczkę oferując naprawdę dobry komiks, który potrafi zaskoczyć i który przypadnie do gustu również starszym miłośnikom uniwersum DC. Pozostaje mi mieć jedynie nadzieję, że kolejne pozycje z tej serii będą trzymały podobny poziom co historia Barbary Gordon, bo okazała się ona naprawdę wciągającą przygodą, do której z przyjemnością jeszcze wrócę.

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.
https://koszzksiazkami.pl/kod-oracle-recenzja/

Są wśród nas miłośnicy uniwersum DC? Mamy nadzieję, że tak, bo dziś przybliżymy Wam naprawdę dobry komiks o jednej z mniej znanych i popularnych bohaterek – Barbarze Gordon – córce komisarza Gordona, zwanej również Wyrocznią. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną pozycją z serii ,,DC Powieść Graficzna 13+’’ – ,,Kod Oracle’’.

Barbara Gordon jest niezwykle uzdolnioną...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3994
2028

Na półkach: ,

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.

Jeden z komiksów z tej serii to „Kod Oracle”.
O tej historii możemy przeczytać, że:
Barbara Gordon, sparaliżowana od pasa w dół w wyniku postrzału, zostaje przyjęta do Centrum Rehabilitacji Arkham – miejsca, gdzie nastolatki z Gotham mogą skorzystać z kompleksowej rehabilitacji i otrzymać pomoc psychologiczną. Skazana na wózek Barbara musi przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, jednak coś nie daje jej spokoju. W nocy słychać dziwne głosy, a pacjenci ośrodka zaczynają znikać. Czy dręczące ją podejrzenia są wynikiem traumy? A może dziewczyna rzeczywiście słyszy głosy dochodzące z niekończących się korytarzy centrum? Barbara musi poskładać wszystkie części łamigłówki, by rozwiązać tajemnicę kryjącą się za ścianami CRA. W „Kodzie Oracle” nie da się uciec od prawdy, a Barbara Gordon musi pokonać demony przeszłości, zanim pochłoną jej przyszłość.



Oracle to postać, którą znają wszyscy, nawet jeśli nie wiedzą, że to ona. Czasem występuje, jako członkini Ptaków Nocy, czasem jako Batgirl, przede wszystkim jednak to Barbara Gordon, córka komisarza policji i jedna z najbardziej znanych postaci.

W tym komiksie poznajemy jej losy. Losy kiedy była przykuta do wózka. A całość to po prostu lekka i sympatyczna opowieść dla młodzieży. Jest tu kryminalna tajemnica, jest nieźle ukazana strona obyczajowa. I bardzo przyjemne dla oka rysunki.

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7928
6783

Na półkach: , ,

RATUNEK CZY KOSZMAR?

Czwarta z powieści graficznych od DC, skierowanych do nastoletnich czytelników w wieku 13+ lat, poświęcona została postaci Oracle. Ta znana, ale jednak nie do końca czołowa bohaterka DC Comics, może nie jest najoczywistszym wyborem do tego typu publikacji, ale zanim ją skreślicie, należy zauważyć, że z dotychczas wydanych po polsku tytułów tej linii wydawniczej, to właśnie ten jest lepszy. Tak fabularnie, jak i graficznie. I przy okazji może zachęcić czytelników do poznania absolutnej klasyki z tą bohaterką, jak chociażby wielki „Zabójczy żart” Alana Moore’a (oczywiście, kiedy osiągną odpowiedni wiek).

Barbara Gordon, córka komisarza policji Jamesa Gordona, po postrzale zostaje sparaliżowana od pasa w dół. Przykuta do wózka staje przed wyzwaniem odnalezienia się w nowej codzienności, która nie będzie dla niej łatwa. Żeby jakoś poradzić sobie z nowym stanem, tak psychicznie, jak i fizycznie, trafia do Centrum Rehabilitacji Arkham. Miejsce to jednak okazuje się być zupełnie inne, niż sądziła dziewczyna. Pacjenci znikają, nocą słychać głosy dobiegające gdzieś z korytarzy… Czyżby Barbara popadała w obłęd? A może w Arkham dzieje się coś dziwnego? Przykuta do wózka dziewczyna staje przed nie lada wyzwaniem odkrycia prawdy o tym, co ma tu miejsce. A jednocześnie musi stawić czoła demonom własnej przeszłości…

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/05/kod-oracle-marieke-nijkamp-manuel.html

RATUNEK CZY KOSZMAR?

Czwarta z powieści graficznych od DC, skierowanych do nastoletnich czytelników w wieku 13+ lat, poświęcona została postaci Oracle. Ta znana, ale jednak nie do końca czołowa bohaterka DC Comics, może nie jest najoczywistszym wyborem do tego typu publikacji, ale zanim ją skreślicie, należy zauważyć, że z dotychczas wydanych po polsku tytułów tej linii...

więcej Pokaż mimo to

avatar
469
421

Na półkach: , , ,

Kod Oracle to najnowsza powieść z serii powieści graficznych DC dla nastolatków. Jak sama nazwa wskazuje, przedstawia historię Barbary Gordon, córki komisarza Jima Gordona.

Każda z powieści z tej serii porusza ważne problemy społeczne, jednocześnie łącząc to z poszukiwaniem swojej drogi w życiu, odkrywaniem i akceptacją inności. W przypadku Kodu Oracle obserwujemy Babs, gdy stara się pogodzić ze swoją niepełnosprawnością. By to zrobić trafia do RCA, ośrodka, gdzie trafiają niepełnosprawni, by odbyć terapię, która ma za zadanie pomóc im wrócić do codziennego życia. Ośrodek jednak nie jest tak cudownym miejscem, jak może się na początku wydawać. Sama historia to nie tylko historia pogodzenia się z życiem na wózku i jego trudnościami, ale również kryminalna zagadka, którą odkrywamy z bohaterami. Barbara próbuje zaadaptować się do ośrodka i jednocześnie znaleźć swoją drogę w życiu i tożsamość, którą czuje że utraciła.

Bardzo podoba mi się, że zadaniem tych powieści jest poruszanie trudnych tematów. Mam jednak problem, dokładnie taki jak z innymi powieściami z tej serii. Czyta się je przyjemnie i naprawdę miło spędziłem przy nich czas, ale jednocześnie nie są to dokładnie te postaci, które znamy z komiksów czy filmów. W tym przypadku Barbara ulega wypadkowi, ale nie są to te wydarzenia, które znamy z Zabójczego Żartu. Poznajemy tu w pewien sposób genezę powstania postaci Oracle, ale jest ona zupełnie inna od tego, czego można by się spodziewać.

Biorę też poprawkę na to, że nie jestem grupą docelową tych powieści, więc młodsi czytelnicy na pewno będą odbierać to inaczej. Te historie z pewnością sprawdzą się też wśród tych, którzy nie mieli dużej styczności z komiksami, a chcą je w jakiś sposób poznać. Grafiki we wszystkich tych pozycjach są ładne i dobrze oddają charakter tych historii. Każda narysowana jest trochę w inny sposób - tutaj poza kontrastującymi kolorami mamy również historyjki zawarte w historii, ale ich odkrycie pozostawiam już Wam, bo moim zdaniem naprawdę warto to zrobić.

Kod Oracle to najnowsza powieść z serii powieści graficznych DC dla nastolatków. Jak sama nazwa wskazuje, przedstawia historię Barbary Gordon, córki komisarza Jima Gordona.

Każda z powieści z tej serii porusza ważne problemy społeczne, jednocześnie łącząc to z poszukiwaniem swojej drogi w życiu, odkrywaniem i akceptacją inności. W przypadku Kodu Oracle obserwujemy Babs,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
852
767

Na półkach: ,

Już dawno nie czytałam żadnego komiksu, ale ten jest bardzo dobry! Czyta się szybciutko i z ciekawością.:)

Już dawno nie czytałam żadnego komiksu, ale ten jest bardzo dobry! Czyta się szybciutko i z ciekawością.:)

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    42
  • Chcę przeczytać
    15
  • Posiadam
    8
  • Komiksy
    5
  • Ulubione
    3
  • 2021
    2
  • Uwielbiam
    1
  • Od wydawnictwa/autora
    1
  • BARDZO chcę przeczytać
    1
  • Komiks
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kod Oracle


Podobne książki

Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,7
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Przeczytaj także