Porady Ojca Pio - Jak dobrze się modlić

Serafin
2019-01-01
2016-01-01
religia ojciecpio wiara modlitwa

Wstęp napisał Marek Miszczyński z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów (OFMCap) do którego również należał święty ojciec Pio z Pietrelciny we Włoszech. Joanna Świątkiewicz przedstawiła w tej książeczce wspaniałe porady ojca Pio, które odnosiły się do modlitwy. To mogło przyczynić się u czytelnika do wzrostu duchowego – wszystko ku Bogu. Ojciec Pio poprzez listy kierował cenne zalecenia do swoich duchowych dzieci – te wskazówki nie straciły swojej aktualności!

Książka krótka składająca się z listów które Ojciec Pio przesyłał do swoich duchowych córek i synów. W listach są zawarte podpowiedzi jak się modlić by modlitwa podobała się Bogu. Począwszy od Aktów strzelistych, rozmowę, medytacje czy kontemplację. Ojciec Pio podaje wskazówki do wytrwałej modlitwy,ale takiej która daje wzrost a nie męczy duszy nadmiernym odmawianiem regułek. Nie ma w tej książce instrukcji co i jak odmawiać i w jakich ilościach,jest pokazana postawa serca,pokory i wytrwałości w tym by duchowo wzrastać. Listy były pisane do konkretnych osób. Ojciec Pio pisząc je na pewno znał potrzeby odbiorcy dlatego te słowa trafiały. Tutaj czytelnik musi sam z tych słów poszukać drogi dla siebie tak by modlitwa dawała owoce.Na końcu zaś jest opis by budować dialog ze swoim Aniołem Stróżem. Mieć w nim opiekuna który jest nam dany od urodzenia do śmierci.

• Religia

Dodaj cytat z książki Porady Ojca Pio - Jak dobrze się modlić