Australia, no worries. Tasmania

Okładka książki Australia, no worries. Tasmania
Radosław Nawrot Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Australia, no worries! (tom 1) literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Australia, no worries! (tom 1)
Self Publishing
2021-03-01
2021-03-01

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

„ Wrona łamana przez papugę, przemnożona przez wiedźmę z bajek i podbita skrzypiącymi drzwiami. To wszystko zalane gotującą się w garnku wodą. Ot, typowy dźwięk tasmańskiego lasu.”

Autor Radosław Nawrot jest dziennikarzem specjalizującym się w tematyce sportowej i przyrodniczej. Dużo podróżuje, a wrażeniami z podróży dzieli się na Facebooku. Jego relacje spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Czytelnicy i znajomi przekonali autora do zebrania wrażeń w formie papierowej. Książka została wydana dzięki środkom zebranym na zrzutka.pl. Długa lista ofiarodawców jest zamieszczona na końcu, tej świetnie wydanej książki/przewodnika/ albumu. Jest to z założenia część pierwsza, dokumentująca wędrówkę po Australii, a ściślej mówiąc po Tasmanii. Poznajemy
w zarysie tło historyczne tej mało jeszcze odwiedzanej, surowej wyspy oraz historię wyniszczenia rdzennych mieszkańców Tasmanii.
Razem z autorem wędrujemy po mało znanych ścieżkach wyspy i słuchamy ciekawych opowieści o diable tasmańskim, o wilku workowatym, o wombacie który jak jest susza to robi sześcienne kupy. Ciekawie opisana jest też jaszczurka scynk, której samica sama reguluje płeć potomstwa. Czytając opisy lasów tasmańskich i całej flory, widzimy ją i czujemy. Załączone piękne, kolorowe zdjęcia wzmacniają te odczucia.

Książka nietypowa jak na ten rodzaj literatury, napisana lekkim, gawędziarskim językiem, dzięki czemu czyta się bardzo przyjemnie, a zdjęcia ogląda z zaciekawieniem.

Kup książkę na:

Kup książkę na:

Świetna pozycja, doskonały warsztat literacki, masa niesamowitych faktów. Polecam i proszę o więcej.

Dodaj cytat z książki Australia, no worries. Tasmania