Obsesje

Okładka książki Obsesje Angela Santini Patronat LC
Okładka książki Obsesje
Angela Santini Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Andrea Cherry (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Obsesje

przeczytanych książek 361 napisanych opinii 360

Infantylna, bez polotu i pomysłu fabuła. Nic się nie dzieje, opisy powtarzają się, brak chemii między bohaterami. Siłowanie się z wątkami.

Opowieść z serii "biedna ona, bogaty on" - wbrew pytaniu "ileż można tego czytać" muszę przyznać, że wciąż byłam ciekawa dalszego ciągu. Historia z ciekawą narracją i stylem, dobrze zbudowanymi postaciami. Wbrew opiniom druga część podobała mi się bardziej niż pierwsza chociaż było w pewnych momentach zbyt dużo lukru. Niestety ... na dzień dzisiejszy nie ma kolejnej części , a jestem diabelnie ciekawa co zaserwuje nam autorka ;). Polecam.

Książka nie należała do najgorszych jednak kilka minusów dla mnie miała. Strasznie wkurzało mnie zachowanie i myślenie głównej bohaterki, historia kopciuszka jakich wiele. W sumie niczym mnie nie zaskoczyła.

Kompletnie nie trafiła do mnie ta książka, zero emocji, opisy, które nic nie wnosiły do fabuły. Nie podobał mi się styl autorki, czasami miałam wrażenie, że czytam książkę dla dzieci. Wynudziłam się okrutnie. Podobno druga część jest lepsza ale boję się zaryzykować.

Nie przepadam za debiutami. Tutaj się jednak zdecydowałam i nie żałuję. Fabuła wciąga, jest ciekawie napisana. Trochę denerwuje mnie Andrea. Na początku lubiłam jej hardość, wieczne pyskowanie. Im dalej w historię tym wydaje mi się, że sama nie wie czego chce. Została brutalnie potraktowana przez życie i stąd może jej opór przed pójściem dalej. Przez długi czas obserwujemy przeciąganie liny między Andreą a Nickiem. Ta ciągle po jego spotkaniach płacze. Jej matka ma do niej anielską cierpliwość. Ciekawa jest relacja Nicka z kuzynem Bradleyem. Co ich kiedyś poróżniło, że się nie tolerują? Pierwsza część mi się podobała.

3/4 książki mi się podobało. Ostatnia część, gdzie fabuła opiera się na głupocie Andrei irytowała. Nie lubię takich motywów i z tego powodu obniżam ocenę.
Wielka tajemnica skrywana przez główną bohaterkę jest hmm... niezbyt wielka i chyba też mocno absurdalna. Rozumiem, że 18 latka czuje się "sama sobie winna" gwałtu po pigułce, mimo że nie powinna. Ale 24-latka?? Bardzo słabe podejście do tematu przez Andreę i mam nadzieję, że w drugiej części jej myslenie w tej kwestii ewoluuje.
Nakręcanie tej tajemnicy przez całą historię (audiobook ma 13h!) sprawiło, że liczyłam na jakiś wielki szok i coś niespotykanego. Przez to gwałt na imprezie, mimo, że zawsze jest czymś okrutnym i traumatycznym, wybrzmiał zbyt lekko. Zabieg był moim zdaniem niepotrzebny, o wiele bardziej emocjonalnym dla czytalnika/słuchacza byłoby gdyby wiedział dużo wcześniej. Ja na prawdę miałam przedziwne myśli włącznie ze sprzedażą dziewictwa na seks-aukcji, śmiercią wielkiej miłości z czasów nastoletnich, gwałtem przez członka rodziny albo kogoś zaufanego ale sporo starszego itp. No ogólnie sama mam wyrzuty sumienia, że "zwykły gwalt" mną nie wstrząsnął a powinien. Wstrząsnęła mną za to permanentna głupota głównej bohaterki, która nawet po wyznaniu prawdy (gdzie okłamywała Nicka przez wiele tygodni/miesiecy) uważa że to ona ma prawo być obrażona bo on jej nie uwierzył.
Przeczytam kolejną część, bo jestem, mimo wszystko, ciekawa jak potoczy się ta historia, jednocześnie nie mogę dać wysokiej oceny, ponieważ fabuła została poprowadzona w sposób, który zdecydowanie nie jest wybitny, a raczej w stylu taniej sensacji.

Andrea ma przy boku kochaną mamę, przyjaciółkę i córeczkę i to jej w zupełności wystarcza. Nie potrzebuje w swoim życiu mężczyzn. Do czasu...
Kiedy wygrywa tydzień wakacji w luksusowym hotelu nawet nie spodziewa się jak poważne zmiany szykują się w jej życiu. Poznaje Nicholasa- przystojnego i bardzo bogatego właściciela hotelu. Już od pierwszego spotkania między tą dwojką zaczyna iskrzyć. Jednak ona przez wzgląd na przeszłość boi się zaufać mężczyźnie.
On natomiast nigdy nie odpuszcza jeżeli na czymś mu zależy. Są też tajemnice i obsesje, które mogą zagrozić tej relacji.

Chociaż za erotykami nie przepadam to czasem skuszę się na coś w tym gatunku. Akurat tu skusiły mnie obietnice, że jest to lektura na którą kobiety czekały od lat. Czy ja wiem? Ja miałam z tą książką raz z górki, a raz pod. Początek mnie bardzo zaciekawił, później czułam się lekko znużona i przytłoczona tym "idealnym życiem", by następnie przy końcu znowu się wkręcić.
W tej książce o sporych gabarytach znajdziemy dużo przemyśleń głównej bohaterki. To ona poprowadzi nas przez tą opowieść. Zarówno ona jako samotna matka, doświadczona przez życie i Nicholas niby poważny biznesmen zachowywali się czasami bardzo absurdalnie i zbyt dziecinnie. Trochę zawiódł mnie opis, że to coś innego. Było sporo takich scen przy których wywracałam oczami, bo wydawały mi się dobrze znane. Skojarzyły mi się z "Greyem" i "365 dni". Plusem jest to, że autorka nie rzuca wularyzmami na prawo i lewo, a wyuzdany sex nie wylewa się z każdej strony. No i trzeba przyznać, że minimalistyczna okładka bez oklepanej gołej klaty zachęca.
Czekam na drugą część, bo końcówka zostawiła mnie z kilkoma pytaniami bez odpowiedzi. I czytałam opinie, że jest o wiele lepsza od pierwszej. Więc zobaczymy. Narazie moje uczucia są mieszane, a szala bardziej jest po stronie nie, niż tak.

Po „Obsesje” sięgnęłam, ponieważ bardzo zaciekawił mnie opis no i ta okładka, niby skromna, ale ma w sobie coś tajemniczego. Ilość stron trochę przerażała, ale wraz z premierą drugiego tomu stwierdziłam, że nadszedł czas, aby nadrobić zaległości.
Andrea samotnie wychowuje swoją córkę Lily, mieszkając wraz z swoją mamą oraz przyjaciółką. Praca w antykwariacie pozwala jej zapewnić skromne, ale pełne miłości życie sobie i córce. Wszystko się zmienia, gdy wygrywa pobyt w luksusowym hotelu dla całej rodziny. Tam poznaje tajemniczego właściciela, Nicka. Między bohaterami rodzi się pożądanie, mężczyzna stara się zdobyć kobietę, jednak ta po przejściach jakie miała w swoim życiu, boi się obdarzyć obcego mężczyzny zaufaniem. Jednak czy Nick jest szczery w swoich zamiarach? Czy uda mu się przedostać przez mur jaki stworzyła wokół siebie Andrea? Jakie tajemnice oboje skrywają?
Autorka stworzyła bardzo ciekawą powieść i postacie. Andrea, to oddana córka i matka. Mimo samotnego macierzyństwa dba o swoją córkę i stara się jej zapewnić pełen miłości dom i dostatek na miarę swoich możliwości. Kobieta jest skromna, nie robią na niej wrażenia pieniądze, nie oczekuje pomocy od innych a wręcz krępuje ją bogactwo Nicka, dla którego pieniądze to chleb powszedni. Uczucie między bohaterami rodzi się bardzo szybko. Od początku znajomości czują do siebie niesamowity pociąg fizyczny, który aż da się wyczuć. Sceny zbliżeń między bohaterami są opisane za smakiem, nie znajdziemy tu wulgarności. Ich relacja choć świeża bardzo szybko nabiera tempa. Andrea wzbrania się przed zaangażowaniem w związek z mężczyzną, zwłaszcza z innej klasy społecznej, której w swoim poczuci nigdy nie dorówna. Robi to również ze względu na to, że wpuszczając kogoś do swojego życia wpuszcza go równocześnie do życia swojej córki. Uczucie między bohaterami rodzi się bardzo szybko, ale ich relacja i budowanie wzajemnego zaufania odbywa się powoli. Nick stara się zdobyć zaufanie Andrei małymi krokami, za każdym razem pragnąc udowodnić swoje szczere zamiary. Jego chęć bycia blisko, uczucie jakim obdarza Lily są wręcz urocze, i zdobywają sympatię czytelnika a zaborczość i zazdrość mam wrażenie, że dodają mu tylko męskości i oddają siłę jego charakteru.
Oczywiście nie zabraknie nam tu czarnych charakterów. Czego chce przystojny kuzyn Nicka, Bradley? Czy poprzednia partnerka Nicka, Patricia pogodzi się z odrzuceniem? Kto stoi za przykrymi wydarzeniami, które mają miejsce w życiu Andrei, odkąd związała się z Nickiem?
Książkę, czyta się naprawdę szybko, mimo że jest to naprawdę obszerna lektura (ponad 600 stron wzbudza strach) ale jak już po nią sięgnięcie – nawet nie zauważycie jak szybko mija przy niej czas. Choć niektóre schematy się w niej powtarzają – to jednak napięcie budowane jest stopniowo. W grze, której stawką jest rozwikłanie wszystkich tajemnic, dochodzą kolejne elementy. Ciekawość jak rozwinie się sytuacja rośnie z każdym czytanym rozdziałem. „Obsesje” trzymają nas w niepewności do ostatnich stron. Zastanawiamy się jakie sekrety skrywa Andrea, dlaczego nie chce ich nikomu wyjawić albo wręcz wszystkich okłamuje? Kim jest tajemniczy ojciec Lily? Na te i wiele pytań znajdziecie odpowiedź w książce. Zachęcam Was do sięgnięcia po nią, zwłaszcza, że zakończenie zaskakuje i nie oprzecie się pokusie, aby sięgnąć po więcej.

Ja mówię nie tej opowieści. Wymęczyłam się i myślałam że nie skończę. Główna bohaterka strasznie irytująca . Chemii tu żadnej, rozciągnięta do granic, powtarzające się opisy. Na drugą część się nie skuszę, tą męczyłam 4 dni co u mnie jest niemożliwe , a jednak.

Książka w zupełności przebiła trylogie Grey’a, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie! Nie mogłam się od niej oderwać! Druga część już zamówiona i z niecierpliwością czekam, aż nastąpi premiera!!!