Perswazje

Okładka książki Perswazje
Jane AustenGemma Barder Wydawnictwo: Wydawnictwo Tandem Seria: Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem] literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem]
Persuasion
Wydawnictwo Tandem
2021-03-23
2021-03-23
Emilia Skowrońska

Co tu się zadziało? Przecież to... Tyle zmian... I po co? Brak mi słów i naprawdę nie rozumiem tej serii. Nie nazwałabym tego nawet streszczeniem historii Jane Austen. Jasne, pewne elementy się zgadzają, jakiś taki ogólny zarys losów Anny i Fryderyka, ale w wielu momentach to bardzo odbiega od oryginału, dużo rzeczy pozmienianych, moim skromnym zdaniem, totalnie bez sensu.

Ocena taka jak wyżej, bo to jednak Perswazje, ale szczerze mówiąc zastanawiałam się też nad dużo niższą :(

Piękna i w porównaniu do popularniejszych Jane Austen niedoceniona książka. Opisuje rzeczywistość kobiety z XIX wieku.

Dodaj cytat z książki Perswazje